Ταινία όπου εμφανίζεται ο Μπατης

Kάποιος βάζει πληροφορίες,στοιχεία,φωτο , οι άλλοι ας συμπληρώνουν να μαζέψουμε όσο περισσότερα μπορούμε.
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006 03:16 am
Τοποθεσία: ΚΩΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Ταινία όπου εμφανίζεται ο Μπατης

#1 Δημοσίευση από ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ »

Στην ταινία "ΟΙ ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ" εμφανίζεται σε κάποια στιγμή που παίζουν ζάρια ο Μπάτης.Μήπως έχει κάποιος την ταινά ή το συγκεκριμένο απόσπασμα?
Βρείτε μου έναν άνθρωπο να τα 'χει λύσει όλα, γιατι εγω δεν το καμα μα δεν με νοιαζει κιολα.

Άβαταρ μέλους
Navigator13
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005 09:39 pm

#2 Δημοσίευση από Navigator13 »


Άβαταρ μέλους
Dreamlander
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: 11 Απρ 2006 02:50 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο

#3 Δημοσίευση από Dreamlander »

Υπάρχει και εδώ ολόκληρη:
(χρειάζεται εγγραφή)
Για να γνωρίσεις κάπως καλύτερα μια γυναίκα δυστυχώς θα πρέπει πρώτα να την αγαπήσεις.

Άβαταρ μέλους
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006 03:16 am
Τοποθεσία: ΚΩΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ

#4 Δημοσίευση από ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ »

Σας ευχριστω πολυ αδερφια.
Βρείτε μου έναν άνθρωπο να τα 'χει λύσει όλα, γιατι εγω δεν το καμα μα δεν με νοιαζει κιολα.

Άβαταρ μέλους
Dreamlander
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: 11 Απρ 2006 02:50 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο

#5 Δημοσίευση από Dreamlander »

Εδώ θα βρείτε το δεκάλεπτο απόσπασμα της ταινίας όπου εμφανίζεται ο Γιώργος Μπάτης στην σκηνή της μπαρμπουτιέρας.
Ακολουθεί η σκηνή της ταβέρνας όπου τραγουδά ο Θανάσης Ευγενικός και η Δέσποινα Μαρικιά με την λαϊκή ορχήστρα του Σπύρου Καλφόπουλου.
Θαύμασα, πέρα από τις κωμικές του φιγούρες, τον εξαιρετικό ζεϊμπέκικο χορό του Κοκοβιού.
Ο Κοκοβιός αποδεικνύει τους άρρηκτους δεσμούς φιλίας που είχε με την μαγκιά.

Οι "Παπατζήδες" είναι μία κωμωδία του Αλέκου Σακελλάριου σκηνοθετημένη το 1954. Πρωταγωνιστούν: Νίκος Σταυρίδης, Νίκος Ρίζος, Κούλης Στολίγκας και Πέτρος Γιαννακός (Κοκοβιός).
Για να γνωρίσεις κάπως καλύτερα μια γυναίκα δυστυχώς θα πρέπει πρώτα να την αγαπήσεις.

faidra
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 04 Δεκ 2005 07:33 pm
Τοποθεσία: Αχαρναί

#6 Δημοσίευση από faidra »

Ιπποκράτη,

Έχω επεξεργαστεί ολόκληρη την ταινία και την έχω μετατρέψει σε VCD που παίζει σε όλα τα DVD players. Όταν λέω όλη, εννοώ πως έχω κάνει extract όλα τα αποσπάσματα που μας ενδιαφέρουν εδώ, και είναι σχετικά με μουσικά ντοκουμεντα.
Έχω βάλει υπότιτλους και σχόλια και είναι όλα μαζεμένα σε ένα σιντάκι.

Αυτά δεν σταματάνε μόνο στον Μπάτη. Στην ίδια ταινία παίρνει μέρος κι άλλος ένας γνωστός (από δημοτικά τραγούδια) τραγουδιστής. Ο Γιώργος Νάκος.

Θα θέσω στη διάθεσή σου το σιντί μου και σε όποιον άλλο φίλο ενδιαφέρεται. :D:D:D

Άβαταρ μέλους
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006 03:16 am
Τοποθεσία: ΚΩΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ

#7 Δημοσίευση από ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ »

Εγω παντως ενδιαφερομαι και μαλιστα παρα πολυ.Σε ευχαριστω προκαταβολικα.
Βρείτε μου έναν άνθρωπο να τα 'χει λύσει όλα, γιατι εγω δεν το καμα μα δεν με νοιαζει κιολα.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Βιογραφίες”