Πανος Σαβοπουλος

"Κονσούλτο"
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Γιωργος Λεμικης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 10 Δεκ 2006 08:28 pm
Τοποθεσία: Λος Αντζελες

Πανος Σαβοπουλος

#1 Δημοσίευση από Γιωργος Λεμικης »

Τον εχασα. Για χρονια ηταν η μονη συνδεση μου με το ρεμπετικο τραγουδι, εδω στο Λος Αντζελες που μενω.. Ειχε την εκπομπη "Σμυρνεικα-Πολιτικα..." Κυριακη βραδυ στην ΝΕΤ ραδιο καθως και την "οι Ελληνες και τα τραγουδια τους" πεμπτη βραδυ στην ΕΡΑ-5 . Απο την 1 Νοεμβρη σταματησαν και οι δυο. Αλλαξε ωρες??
Μηπως η ΕΡΤ προσπαθει να μας εκπολιτισει??

Elektra
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 01 Δεκ 2006 03:44 pm
Τοποθεσία: Στοκχόλμη Σουηδίας

περί Πάνου Σαβόπουλου

#2 Δημοσίευση από Elektra »

Γειά σου!

Συγκινήθηκα απ' αυτό έγραψες, γιατί σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μένα κι εγώ έξω. Ο Πάνος είναι παλιός μου φίλος από τα χρόνια που έμενε στη Σουηδία, όπου μένω κι εγώ. Από μιά σύμπτωση, λίγο πριν δω το μήνυμά σου, μιλούσα μαζί του στο τηλέφωνο.
Δε ξέρω να σου πω για την ΕΤ, δυστυχώς. Έχω συνεργαστεί μαζί τους επί 20 χρόνια και γνωρίζω από πρώτο χέρι τη δυσκοιλιότητα και αδιαφορία που επικρατεί και(!" εκεί. Θυμάσαι τι είπε ο Χριστός, λίγο πριν ξεψυχήσει πάνω στο σταυρό; Στράφηκε προς τον ουρανό και είπε: " Συγχώρεσέ τους, δε ξέρουν τι κάνουν"...
Αυτή τη στιγμή ο Πάνος βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη. Σου στέλνω στο e-mail σου το νούμερό του. Πάρτον, αν θες, και πες ότι σου έδωσα εγώ το τηλέφωνο. Είναι ο πιό αρμόδιος να σου πει τι γίνεται και θα χαρεί πολύ που τον παίρνει ένας Έλληνας απο το L.A. Έβγαλε πριν καμιά βδομάδα και ένα βιβλίο που θα σου έδινε χαρά να το διάβαζες.
Μένεις μόνιμα εκεί;

Nα είσαι καλά

Κώστας Λαδόπουλος
( elektra)

Γιωργος Λεμικης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 10 Δεκ 2006 08:28 pm
Τοποθεσία: Λος Αντζελες

Ενημερωση

#3 Δημοσίευση από Γιωργος Λεμικης »

Για την ενημερωση.... Η μια εκπομπη της ΕΡΑ-5 (τα τραγουδια και τα μερακια των Ελληνων) μεταδιδετε την παρασκευη 22.00-24.00 ωρα Ελλαδος.
Η δευτερη της ΝΕΤ-105.8(σμυρνεικα-ρεμπετικα) εχει διακοπει. μαλλον θα ξαναρχισει αρχες Φεβρουαριου. Ευχαριστω που με βοηθησατε να τις βρω.
Απ,οτι ξερω ειναι οι μοναδικες εκπομπες με ρεμπετικα. Υπαρχουν αλλες?????

spyrosp
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006 02:35 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

ΠΑΝΟΣ ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ

#4 Δημοσίευση από spyrosp »

Αγαπητέ Φίλε,
Η Ελευθεροτυπία είχε γράψει στις 9 Δεκεμ για την "κομμένη" ρεμπέτικη εκπομπή του Π.Σ. στην ΝΕΤ 105,8 τονίζοντας ότι δεν υπάρχει άλλη εκπομπή με ρεμπέτικη μουσική στο ραδιόφωνο. Μια εβδομάδα αργότερα (16/12) η Ελευθεροτυπία γράφει ξανά ότι τους ενημέρωσαν από την ΕΡΤ ότι η εκπομπή θα επανέλθει στα ερτζιανά μόλις παρέλθει το τρίμηνο της υποχρεωτικής (λόγω νομοσχεδίου Παυλόπουλου) αργίας.
Καλή Πρωτοχρονιά.

Άβαταρ μέλους
Κώστας Ε.
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 02 Σεπ 2004 03:05 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΑΝΟΣ ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ

#5 Δημοσίευση από Κώστας Ε. »

Αν ενδιαφέρει ακόμα το θέμα ο Πάνος Σαββόπουλος έχει εκπομπή κάθε Σάββατο (ίσως και Κυριακή) 10:00 με 11:00 το βράδυ στον Επικοινωνία 94 fm, για τους εκτός
Ελλάδος http://www.94fm.gr μεταδίδει ζωντανά το πρόγραμμα του σταθμού.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κουβεντούλα”