Καλοκαιρινό "ρεμπέτο-κάμπινγκ"!!! ΨΗΦΙΣΤΕ!

"Κονσούλτο"
Κλειδωμένο

Ημερομηνίες διεξαγωγής του κάμπινγκ

Παρ.21 - Δευ.24 Ιουλίου
11
30%
Παρ.28 - Δευ.31 Ιουλίου
15
41%
Παρ.04 - Δευ.07 Αυγούστου
11
30%
 
Σύνολο ψήφων: 37

Μήνυμα
Συγγραφέας
proedros
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 06 Φεβ 2006 08:07 pm
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ

#29 Δημοσίευση από proedros »

Ψήφος σε Κουρούτα από 29-7 εως 6-8.
Θ.Β

Άβαταρ μέλους
Σωτήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005 06:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

#30 Δημοσίευση από Σωτήρης »

Καλά κάνεις Νίκο και θέτεις και το θέμα διάρκειας, αλλά νομίζω πως πάνω από 5 μέρες είναι πολλές! Πρώτον γιατί κανείς σχεδόν δεν θα μπορέσει να μείνει και τις 9 (όπως πρότεινες για παράδειγμα), με αποτέλεσμα να γίνει "σκορποχώρι". Σκέψου δηλαδή να κάτσουν οι περισσότεροι 5-6 μέρες και να την κάνουνε και μετά να σκάσουν δυο παιδιά και να μην βρούνε κανέναν!!! Έπειτα θα καταντήσει και "τσίχλα", ενώ σε λιγότερες μέρες θα είναι πιο μεστό και ουσιαστικό. Με κανά πεντάρι θεματάκια, ένα κάθε μέρα, προς δημόσια συζήτηση (πρωινές ώρες για να αρχίζει καλά η μέρα!), και δυο τρία βραδυνά happenings (ήδη κάποιοι καλλιτέχνες εκδήλωσαν ενδιαφέρον για να συμμετέχουν) νομίζω πως θα μας μείνει αξέχαστο. Αυτό προτείνω ως επίσημη διάρκεια. Από κει και πέρα όσοι γουστάρουν να μείνουν κι άλλες μέρες μετά το πέρας των... εκδηλώσεων, κάλλιστα μπορούν να το κάνουν και να συνεχίσουν τις διακοπές τους, έτσι δεν είναι;

Σωτήρης

Άβαταρ μέλους
ziannisgd
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 22 Μαρ 2005 05:54 pm
Τοποθεσία: Νάουσα

#31 Δημοσίευση από ziannisgd »

Και εγώ συμφωνώ ότι 9 μέρες είναι πολλές. Λέμε για 3 έως 5 και όποιος θέλει κάθεται και άλλο. Να ρωτήσω και κάτι αυτούς που ξέρουν την περιοχή. Εάν εγώ θέλω να έρθω με τα παιδιά (4 ετών και 6 μηνών) υπάρχουν δωμάτια ή ξενοδοχεία στην περιοχή?
Μπουζούκι γλέντι του ντουνιά......

Άβαταρ μέλους
Νίκος Κάνδιας
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2004 08:43 pm
Τοποθεσία: Ικαρία,ελάτε κι εσείς...

#32 Δημοσίευση από Νίκος Κάνδιας »

Καλά τα λές.
Απλά εγώ σκέφτηκα αυτούς που ίσως σε δεν προλάβουν να βρούν χρόνο μέσα σε 5 μέρες.Πάντως και σε αυτή την περίπτωση των 5 ημερών,όποιος γουστάρει κάθεται περισσότερο.Το μειονέκτημα είναι οτι απο τη στιγμή που το διάστημα γίνεται πιο μικρό τα πάντα θα πρέπει να οργανωθούν απο πριν.
Για τις ημερομηνίες,δεν ρίχνεις καμιά ιδέα και εσύ.Καλό πάντως πιστεύω οτι θα ήταν σε κάθε περίπτωση να βρεθούμε αρχικά Σάββατο.

Άβαταρ μέλους
Σωτήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005 06:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

#33 Δημοσίευση από Σωτήρης »

Δημήτρη φυσικά και υπάρχουν και δωμάτια και ξενοδοχεία, στην Αμαλιάδα είναι άλλωστε, μεγάλη πόλη! Νομίζω πως θα βρεις πληροφορίες στο Internet εύκολα για την Κουρούτα!
Νίκο, σαφώς και θέλει οργάνωση από πριν και πρέπει σιγά σιγά να κινηθούμε από τώρα. Εγώ ήδη κάνω κάποιες σκέψεις και κάποια οργάνωση, έστω και στο μυαλό μου και νομίζω πως θα αρχίσουμε να το τρέχουμε περισσότερο σύντομα. Να αφήσουμε το θέμα λίγες μέρες ακόμα για να ακούσουμε απόψεις και μετά...

ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

#34 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

Παιδια βλεπω να γινεται καλη κινηση για Κουρουτα , αλλα πρεπει να βαλουμε το marko4 που ειναι μονιμος κατοικος Αμαλιαδας να το διοργανωσει για τη διαμονη καποιων που θα μεινουν σε καμπινγκ ή ξενοδοχειο
Η ΖΩΗ ΚΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ

Άβαταρ μέλους
Marios 2nd
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Δεκ 2005 04:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

#35 Δημοσίευση από Marios 2nd »

Polu wraia h idea sas paidia.
Kata arxhn me lene Mario kai eimai kai egw oligon ti erasitexnhs tou organou (trixordo)...... kai oligon apo fwnhtika.
Kairo mpainw sto site alla pote mexri twra den exw mpei se dhmosia syzhthsh.
Thn perioxh pou dialexate na ginei h ekdromh ...thn xerw polu kala mias kai exw exoxiko peripou 5,5 km apo ekei. Einai h patrida tou Patera mou kai h dikh mou kat epektash. Idiaiteros topos kai ton agapw...!
H epilogh sas einai polu kalh.....kai eyxomai na ylopoihthei. Apo pleyras mou eyxomai na kataferw na parayrethw ekeines tis hmeromhneies pou tha epilexetai, na sas gnwrisw apo konta.....na tragoudisoume kai na ekfrastoume mesa apo ayto pou agapame oloi mas.
Ennoeitai pws apo ylika agatha tha mporw na sas trofodothsw...ti to exoume to xwrio.....kai na pioume kai to kalytero krasi.
Proteinw na apofygetai ton aygousto...mias kai h Kourouta synhthws opws pantou einai gemath.
Teloi Iouniou me mesa Iouliou, einai h kalyterh periodos gia ayto pou zhtatai kai katalabainw pws theletai.
Pio katw apo thn Kourouta pou einai to epikentro ths perioxhs, exei kai alla Camping....pio apomera kai hsyxa. Paralies pou to bradu tha eimaste monoi mas, gyrw apo thn fwtia mas, xwris problhmata gia thn wra kai ta synafoi. Exei kai kapoies tavernitses panw sthn paralia (kati pou sthn Kourouta den yparxei se ayto to styl..... kai ennow oxi ston kosmopolitiko bathmo an tha mporousa na to pw ayto, pou tha breis sthn Kourouta ) me psari to opoio to epimelountai sto piasimo h idioi. Kreas dialekto kata paraggelian. Exw gnwstous ekei kai tha mporousame na kanonisoume tis dikes mas bradyes.
Egw zw kai megalwsa sthn Athina kai kathe kalokairi eimai katw gia boltes stis ateleiwtes paralies, pou doxa to theo akoma den exoun axiopoihthei touristika.....psareyontas kai pinontas to krasaki mou me kalo faghto.

Eyxomai na ta poume kai apo konta. Mporw na sas apanthsw se erwthseis sas gia to meros...opws kai apo oti eida kai kapoios allos filos mas o opoios einai apo thn Amaliada.
Geia sas gia thn wra....kai xarhka kai pali........!

Marios

Κλειδωμένο

Επιστροφή σε “Κουβεντούλα”