ΚΟΥΡΟΥΤΑ 2009

"Κονσούλτο"
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#85 Δημοσίευση από bill1961 »

Εγώ έτσι κι αλλιώς καλά θα περνούσα... :)
Χαίρομαι όμως που ήταν το ίδιο καλά και για τους φίλους που για πρώτη φορά ήρθαν ή ξαναήρθαν φέτος στη συγκέντρωσή μας.


ΥΓ1. Θάνο-POLLY, σου έφτασε η βενζίνη? χαχαχαχαχααχαχαχαχ!!!

ΥΓ2. Την Κυριακή θα μέναμε Κουρούτα κάποιοι φίλοι, να ξεκουραστούμε και είχαμε κανονίσει για το βράδυ μια εκδρομούλα κατά Κυπαρισσία μεριά όπου γινόταν ένα παζάρι με παλιά. Το σχέδιο εξελίχθηκε σε παταγώδη αποτυχία...
Η άφιξη του Μάκη-max το μεσημέρι της Κυριακής, η επισκευή μιας χαλασμένης κιθάρας (κατσαβίδια, βίδες σύρματα κλπ, ευγενική χορηγία του Βασίλη-ilvas) , δυο τρία μπουζούκια που είχαν ξεμείνει εκεί (ο Νίκος ο τρελλάκιας, η Αγγελική, και ο red βουλ-ού), το ατελείωτο κέφι του Βασίλη-markos4, του Βασίλη-ΑΡΑΧΝΗ, η παρουσία της ακατονόμαστης Κώας τσίφτισσας (τσιγγάνας τουρκογύφτισας) συνετέλεσαν σε αυτό. Εγώ έφυγα κατά τη μία μετά τα μεσάνυχτα και αφού είχαμε ήδη συμπληρώσει το δωδεκάωρο. Για τους άλλους δεν ξέρω. ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ??? Αν υποψιαστώ....

ΥΓ3. Όλο το Δούσα (της ΒΑΣΙΛΙΣΣΑΣ συμπεριλαμβανομένης) μας έπαιξε το πρωί της Κυριακής ο Νίκος με την κιθάρα του. Αξέχαστες στιγμές... Λίγο αργότερα σταματήσαμε με τον Τάσο να παίζει και να τραγουδάει το "Χλαπάτσο και το Μπισμπιρή" και τον "Κουμπούρα από τη Βάθη"... Ανήκουστα!!!
Τελευταία επεξεργασία από bill1961 σε 12 Αύγ 2009 04:45 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

tasosaigaleo
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 20 Δεκ 2006 04:12 am

#86 Δημοσίευση από tasosaigaleo »

Ολα ηταν τελεια και κυριως οι ανθρωποι οι οποιοι βρεθηκαν εκει!Να μαστε καλα να συναντιομαστε! Αντε και του χρονου περισσοτεροι!

Άβαταρ μέλους
voulou
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006 11:56 am
Τοποθεσία: Πάτρα

#87 Δημοσίευση από voulou »

Κατάθλιψη...

AGIS
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: 05 Φεβ 2005 06:16 pm
Επικοινωνία:

#88 Δημοσίευση από AGIS »

Ε ενσαρκωθήκαμε για λίγο, και μεταβληθήκαμε πάλι σε πνεύματα του διαδικτύου.
γειά!

Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΔΡΑΓΟΡΑΣ
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 08 Σεπ 2008 08:54 pm
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ
Επικοινωνία:

#89 Δημοσίευση από ΜΑΝΔΡΑΓΟΡΑΣ »

Χαίρομαι που τα περάσατε ζάχαρη. Ελπίζω του χρόνου να με αξιώσει και να γνωριστούμε από κοντά. :)

Άβαταρ μέλους
Marios 2nd
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Δεκ 2005 04:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

#90 Δημοσίευση από Marios 2nd »

Τι να πω και εγώ βρε Βασίλη, που έφυγα τόσο αναπάντεχα.....άσε που έβριζα 12 ώρες στο ταξίδι.
Δεν πειράζει όμως...πήρα μισή δόση και είμαι χαρούμενος που είδα ωραίους ανθρώπους ξανά μαζί . Το έχει η συνάντηση φαίνεται.
Και του χρόνου.....!

jimavagianos
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 21 Μαρ 2006 03:58 am

#91 Δημοσίευση από jimavagianos »

Καλημέρα και από μένα από το λεωφορείο καθ'οδόν για Μυτιλήνη. Κρίμα, που δεν μπόρεσα να μείνω και την Κυριακή και να βιώσω τα όσα συνέβησαν (επισκευεή κιθάρας, μουσικκή και κουβέντα με τους εναπομείναντες κτλ.). Όπως και να 'χει αυτή η συγκέντρωση ήταν το καλύτερο π/σ/κ του 2009 για μένα και πιστεύω να μαζευόμαστε όσοι είμαστε κοντά και πιο συχνά, να παίζουμε και να τα λέμε. Ακόμη στα αυτιά μου ηχούνε οι νότες από τις 2 βραδιές, που ήμουνα εκεί. Υπομονή τώρα μέχρι την επομενη μεγάλη μάζωξη, ίσως στο Βόλο κατά το χειμώνα.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κουβεντούλα”