Ζητείται κιθαρίστας

Όποιος ψάχνει δουλειά για να παίζει μουσική, όποιο μαγαζί ψάχνει σχήματα γράφει εδώ.
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Pater
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006 09:43 am

Ζητείται κιθαρίστας

#1 Δημοσίευση από Pater »

Από έμπειρο μπουζουξή (πρώην τρίχορδο νυν τετράχορδο) ζητείται κιθαρίστας, στα Χανιά, προκειμένου να βρούμε κάποιο μαγαζί να στεγάσει τις μουσικές μας ανησυχίες. Τηλ 6949490091 Νίκος

Άβαταρ μέλους
udialek
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: 25 Ιαν 2008 01:29 pm
Τοποθεσία: εξορία

#2 Δημοσίευση από udialek »

Να τολμησω μια ερωτηση?

Γιατι πρωην τριχορδος και νυν τετραχορδος?

Pater
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006 09:43 am

#3 Δημοσίευση από Pater »

Γιατί απλά διαπίστωσα ότι το παίξιμο μου παρέπεμπε περισσότερο σε τετράχορδο παρά σε τρίχορδο. Εκτιμώ και αγαπώ και τα δύο. Εννοείται ότι το τρίχορδο μου (Σπουρδαλάκης) παραμένει στην κατοχή μου και εννοείται ότι παίζω και τρίχορδο όταν μελετάω. Το τετράχορδο όμως με κέρδισε! Από όταν το πήρα (Σπουρδαλάκης και πάλι) βρήκα την "υγειά μου"!

ΥΓ Πιστεύω πάντως ότι πρέπει να είμαι από τους λίγους που απο 3χ μεταβαίνουν σε 4χ. Συνήθως γίνεται το αντίθετο από ότι έχω καταλάβει.

Άβαταρ μέλους
udialek
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: 25 Ιαν 2008 01:29 pm
Τοποθεσία: εξορία

#4 Δημοσίευση από udialek »

Ναι, αυτο συμβαινει συνηθως ,και αυτο γιατι το τριχορδο βγαζει εκεινο το χαρακτηριστικο ηχοχρωμα του ρεμπετικου μπουζουκιού.

Και μια και το θεμα μας εδω ειναι το ρεμπετικο, γι αυτο και μου εκανε και μενα εντυπωση και ρωτησα ( ελπιζω χωρις παρεξηγηση).

Προσωπικα μου αρεσει ο ηχος αλλα και ο τροπος παιξιματος του τριχορδου, μια και το τετραχορδο παραπεμπει περισοτερο στην κιθαρα.

Παρεμπιπτοντως ο Σπουρδαλακης ακουγεται οτι ειναι καλος μαστορας

Pater
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006 09:43 am

#5 Δημοσίευση από Pater »

Εννοείται χωρίς παρεξήγηση. :D
Ο σπουρδαλάκης ειναι όντως καλός μάστορας. Το τρίχορδο μου βγήκε αστέρι. Το τετράχορδο μου τα χάλασε γιατί σκεύρωσε αρκετά ενώ δεν έπρεπε καθότι εχει ανθρακονήματα στο μάνικο αλλά μου το απέσυρε και πήρα άλλο στα ίδια λεφτά χωρίς επιβάρυνση. Αυτό που έχω τώρα στα χέρια μου είναι πάρα πολύ καλό!

Απάντηση

Επιστροφή σε “Προσφορά-Ζήτηση εργασίας από μουσικούς”