Δισκογραφία 78 στροφων

Απόψεις σας για τη σελίδα, προβλήματα που εντοπίζονται, σχόλια, παρατηρήσεις
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
max
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004 01:08 pm
Τοποθεσία: Αλλού
Επικοινωνία:

#8 Δημοσίευση από max »

Κάτσε τότε φτιάξε εσύ μια σελίδα μεγάλε μόρτη που μας ήρθες για μαγκιές, ξεκαθάρισε και τι παίζει και με τα πνευματικά δικαιώματα και έλα να μας πεις και εμάς να ανοίξουμε ξανά τα τραγούδια.

Μέχρι τότε δεν ανέχομαι τέτοια συμπεριφορά ούτε να ανεφέρεσαι σε μένα.

MORTHS
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Ιαν 2009 08:49 pm

#9 Δημοσίευση από MORTHS »

Φίλε Μπίλλ 1961 ισως λίγο σεβασμός για την πρώτη γνωριμία που κάναμε νομίζω οτι θα ηταν πρέπον.Οταν διαβάζει κανεις την σελίδα βλέπη οτι η αγάπη για το ρεμπετικο και την παραδοσιακή μουσική εκανε κάποιος
ανθρώπους να την φτιάξουν.αλλά λεέι και κατι αλλο που εσύ και ο Ντουζένις δεν καταλάβατε. ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΤΗΜΑ ΟΛΩΝ. ΟΧΙ ΜΕΡΙΚΩΝ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΗ ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΩ.Αγαπητέ Ντουζένι για να τελειώνω μαζι σου σε απαντώ οτι σε αστυνομοκρατούμενα κράτη λέγαν " πας
αντίπαλος του καθεστώτος φασίστας." Οσο για σας κυριε ΜΠΙΛΛ 1961 εαν δεν ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ την συζήτηση εγώ καλοπροαιρετα εθεσα το ζήτημα ποσο ευκολο ειναι να λες ανεβασε και ποσο δύσκολο ειναι να μην σε εξηγουν το κατέβασα. Και επειδή εγω ειμαι ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΗΣ να σε εξηγησω ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΑΡΑ ΜΕ ΔΕΞΙΑ ΤΣΕΠΗ οταν ο ΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
εθεσε θέμα στην σελιδα οτι τον χτύπησε ο δίσκος πρώτος του απάντησα οτι μπορώ να του στείλω οτι θέλη.Τώρα με ολα αυτά που μου λές οτι τα μέλη θα σου στέλνουν τραγούδια και μετά θα τα ακούν απο το ραδιοφωνάκι μου ξενίζει λίγο.Ραδιοφωνάκια,μαγνητοφωνακια,κ.λ.π υπάρχουν παντού.ΕΓΩ ΕΠΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ(ΕΥΚΟΛΗ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ) αφού τα τραγούδια δεν πρόκειται να φτάσουν σε κανένα μελος
της σελίδας να τα κατεβάζουν ειναι ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ. ΚΤΗΜΑ ειναι ολων οπως μας λεη η σελίδα.Αραγε μήπως ειναι μερικών και εγώ που ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.

MORTHS
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Ιαν 2009 08:49 pm

#10 Δημοσίευση από MORTHS »

ΦΙΛΕ ΜΑΧ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ.
ΣΤΟ ΑΝΕΒΑΣΜΑ η ΣΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ.ΓΙΑ ΚΑΤΩ ΜΑΣ ΛΙΑΝΑ. ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑΚΙ
ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΛΗΡΩΝΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΙΔΗΟΚΤΗΣΙΑΣ ΟΠΩΣ ΜΠΑΡ,ΟΥΖΕΡΙ Κ.Λ.Π Η ΘΑ ΠΑΘΕΤΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΝΙΛΑ.

Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 04 Μάιος 2005 10:10 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#11 Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΙΚΗ »

Ε ωραια, κι επειδη εδωσε δηλαδη πχ 40000 δρχ για το δισκο, τι παει να πει; Οτι πρεπει να τις παρει πισω; Τι αγορασε, εμπορευμα; Ή επειδη το πληρωσε το τραγουδι πρεπει να το ακουει μονο αυτος; Ωραιο σκεπτικο!!
Στο κατω κατω η σελιδα, αμα το σκεφτεις, ειναι αντι-κερδοσκοπικη, αφου εδω μπορει κανεις να ακουσει σπανια τραγουδια που σε αλλη περιπτωση θα τα αγοραζε πληρωνοντας τις εταιρειες. Αφου λοιπον θελεις τα τρσγουδια που εχεις να τα βγαλεις στον πολυ τον κοσμο, οριστε η ευκαιρια. 6000 μελη εχει η σελιδα, δε σου φτανουν;
Εμεις τα τραγουδια τα θελουμε να ανεβαινουν για να τα ακουμε. Τωρα εσυ, πώς την ειδες ετσι αλλιωτικα τη δουλεια, δεν καταλαβα.

MORTHS
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Ιαν 2009 08:49 pm

#12 Δημοσίευση από MORTHS »

ΑΓΓΕΛΙΚΗ με ολο τον σεβασμο δεν ξεκίμησε ετσι η σηζήτηση. σε παρακαλω διαβασέ την απο την αρχή και υστερα να με κρίνης.ΑΠΟΡΙΑΣ ΑΞΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ.ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΟΜΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΗΣ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΥΠΟΚΕΙΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ ΠΕΡΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ. Ανεφερα τραγουδι του ΠΟΓΓΗ
που αν΄βηκε προ τρεισ μηνες σε διαφορετικη σελιδα τη εγινε διαβασετω σε παρακαλω.

AGIS
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: 05 Φεβ 2005 06:16 pm
Επικοινωνία:

#13 Δημοσίευση από AGIS »

Ε τι να σου πω ΓΡΗΓΟΡΗ, φερτο ΣΔΟΕ

Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 04 Μάιος 2005 10:10 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#14 Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΙΚΗ »

Το οτι ανεβηκε το τραγουδι που λες σε αλλη σελιδα ειναι απολυτως φυσικο κι επομενο να γινει, αφου εδω τα τραγουδια ειναι σε κοινη ακροαση. Στο κατω κατω, ολοι εχουν "Ραδιοφωνάκια,μαγνητοφωνακια,κ.λ.π υπάρχουν παντού", οπως ειπες.
Σου προτεινω να ξαναδιαβασεις το αντικερδοσκοπικο πνευμα που αναφερω στο προηγουμενο μου ποστ. Αφου λοιπον λες οτι "εμεις δεν λέμε να πουλήσουμε, εμεις λέμε τα τραγούδια που θα δώσουμε να φθάσουν στον κοσμάκη", ποιο ειναι το προβλημα σου αν ακουστουν απο εδω;

Απάντηση

Επιστροφή σε “Η δική σας γνώμη”