Με τι ασχολειστε?

"Κονσούλτο"
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
ziannisgd
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 22 Μαρ 2005 05:54 pm
Τοποθεσία: Νάουσα

#29 Δημοσίευση από ziannisgd »

Φίλε Ρεμπέτικα και Bilara
O Bilaras τα λέει σωστά. Με την παλαίωση του κρασιού δεν γίνετε να ανέβουν
οι βαθμοί εκτός από μία περίπτωση που την αναφέρει και ο Bilaras: Να μην έχει ολοκληρωθεί η αλκοολική ζύμωση (δηλαδή να υπάρχουν ακόμα σάκχαρα στο κρασί) και να ξαναξεκινήσει η ζύμωση στο βαρέλι. Όμως για 2 βαθμούς διαφορά που μου λες θα το καταλάβαινες γιατί το κρασί θα γλύκιζε πολύ στην αρχή. Εάν δεν συνέβη αυτό τότε κάποια από τις δύο μετρήσεις είναι λάθος. Πάντως αυτοί που κάνουν κρασί στο σπίτι συνήθως χάνουν βαθμούς γιατί λόγω των μη σωστών συνθηκών διατήρησης έχουμε ζύμωση της αλκοόλης σε οξικό οξύ (με απλά λόγια το κρασί γίνετε ξύδι). Ελπίζω να σε βοήθησα. Ρε Bilara τι σπουδάζεις και ξέρεις τόσα από οινολογία? Πάντως ο Σουφλερος δεν είναι και ότι καλύτερο.

Billaras
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 10 Αύγ 2005 07:12 pm
Τοποθεσία: Καναδάς
Επικοινωνία:

#30 Δημοσίευση από Billaras »

Έχω τελειώσει Γεωπονική ΑΠΘ τομέα τροφίμων (BSc), μετά μεταπτυχιακό στα τρόφιμα (MSc) στο ίδιο τμήμα και τώρα κάνω διδακτορικό (PhD) και πάλι στα τρόφιμα στον Καναδά. Όπως καταλαβαίνεις είμαι συλλέκτης πτυχίων σχετικών με τα τρόφιμα. 8)

ζαρκ
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 05 Αύγ 2005 07:57 pm

#31 Δημοσίευση από ζαρκ »

ΕΓΩ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΕΡΑΜΟΣΚΕΠΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΟΜΕΝΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ

pakoulis
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 02 Ιαν 2006 12:29 pm

#32 Δημοσίευση από pakoulis »

Πολιτικός Μηχανικός με σύμβαση στο Δημόσιο και παράλληλα πιανίστας σε διάφορα μαγαζιά...

slider
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 24 Φεβ 2005 01:38 pm

#33 Δημοσίευση από slider »

Είμαι ραπτομηχανικός σε βιοτεχνικές ραπτομηχανές, ηλεκτρονικός και εδώ και 3 χρόνια αντιπροσωπεύω μια εταιρεία αμερικάνικη σε επαγγελματικές ραπτομηχανές.
Αν επιτρέπει και ο admin αυτή είναι και η σελίδα μοϋ: http://www.raptoplektiki.gr
Αν ο admin θεωρήσει οτι δεν πρέπει να αναφερεται να διορθώσω το post

evita
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 07 Δεκ 2005 11:36 pm
Τοποθεσία: Germany

#34 Δημοσίευση από evita »

μεταφραστρια και διερμηνεας γερμανικα, ελληνικα , γιατρος ηθελα να γινω αλλου καταληξα :D

xenos
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006 01:31 pm

#35 Δημοσίευση από xenos »

ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ Ο,ΤΙ ΑΓΑΠΟΥΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΗΜΟΥΝ ΠΕΡ. Δ/ΝΤΗΣ ΤΟΥ ΟΤΕ. (ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΦΥΣΙΚΟΣ)

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κουβεντούλα”