Στέκια 2009...-2012

Στέκια για πεννιές - πηρουνιές - κρασί και καλή παρέα
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
liga rosa
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2009 07:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#64 Δημοσίευση από liga rosa »

άτιμη κρίση... το μόνο σίγουρο πια είναι κάθε τετάρτη 8-12 στο τριφασικό (σφακτηρίας & πλαταιών, μεταξουργείο). θα ενημερώσω για σάββατο αν καθιερωθεί.
άργησα να ενημερώσω, ζητώ συγγνώμη από όποιον πέρασε από μικράκι κλπ και δε με βρήκε...
νίκος
το περίσσιο χαλάει το ίσιο

Giota_uk
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 21 Οκτ 2007 10:54 pm

#65 Δημοσίευση από Giota_uk »

Το γράφω εδώ εκ μέρους του Νίκου Τριήρη:

'Νικόλας Τριήρης (τρίχορδο, φωνή) και Σταύρος Παπαδάκης (κιθάρα, φωνή) στο "Εις υγείαν", Λυδίας 24, Βύρωνας. Παρασκευή και Σάββατο 21:00 με 00:30 και Κυριακή μεσημέρι 14:00 με 18:00.

Παρεΐστικη ατμόσφαιρα με ρεμπέτικα χωρίς μικρόφωνα. Όποιος γουστάρει έρχεται με όργανο και γλεντάμε παρέα.

Τηλέφωνο 2107646836 ή mail σε μένα (Τριήρης). Αν πάρετε τηλέφωνο να λέτε ότι γνωριζόμαστε για να καθόμαστε κοντά ή και μαζί!'

Άβαταρ μέλους
Σταυρακέλλης Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005 03:32 am
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

#66 Δημοσίευση από Σταυρακέλλης Γιώργος »

Για τους φίλους που ειναι στη Μυτιλήνη,o πυρηνας των Rebet Against the Machine παιζει στην Ταβερνα Βαγιες στην Αγία Μαρίνα καθε Πεμπτη βραδυ.Μπουζουκι-Γιωργος Σταυρακέλλης,Βιολί-Γιαννα Μαιστρέλλη,Κιθαρα-Αντωνης Μυλονας

proedros
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 06 Φεβ 2006 08:07 pm
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ

#67 Δημοσίευση από proedros »

Λοιπόν,έχουμε και λέμε για Θεσσαλονίκη μεριά:1) Σήμερα στην Πριγκηπέσσα αφιέρωμα στον Χατζηχρήστο με Μυστακίδη-Σφίγγο-Αστεριάδη.2)Δευτέρα 8-3 στην Βάρδια Γκολές-Αγάθωνας-Πανωραία 3)Τρίτη 9-3 στην Πριγκηπέσσα Σκούτας-Μηταράκης.
Για όποιον-αν αντέξει μεχρι τελικής πτώσεως!
Θ.Β

teris67
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 30 Ιαν 2010 01:28 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς

#68 Δημοσίευση από teris67 »

Είδα προχθές την εκπομπή της Μπήλιως για τη Ρόζα. Καλή για τα δεδομένα της τηλεόρασης. Και η Κατερίνα με την κομπανία της (ειδικά τον Κρανίδα) άψογη.

Πρώτη φορά είδα την Κων/να από τον Οντά. Με την ευκαιρία, θέλω να ρωτήσω αν έχει πάει κανείς σας στον Οντά της Κων/νας τελευταία. Έριξα μια ματιά στην ιστοσελίδα της Κων/νας και είδα μεταξύ άλλων αυτόν τον μπουζουξή που έχει παρουσιαστεί και κάποιες φορές στην εκπομπή του Σπ. Παπαδόπουλου ("Στην υγειά μας"). Δεν θυμάμαι πώς λέγεται. Δείτε τον εδώ στις πρώτες φωτογραφίες:
http://www.ontastiskonstantinas.com/GRFOTOS.html

Αν είναι να παίζει αυτός ακόμη, να μου λείπει ο Οντάς. Στις πιο κάτω φωτογραφίες, βέβαια, αναγνωρίζω τον Νώε, κι αν παίζει αυτός ή κάποιος όμοιός του, τότε απορώ γιατί δεν είμαι ήδη εκεί.

Παρακαλώ γράψτε ό,τι ξέρετε για το εν λόγω μαγαζί.

Άβαταρ μέλους
MKALIKAN
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 22 Μαρ 2005 12:32 pm
Τοποθεσία: Πειραιας - Ν.Ηρακλειο

#69 Δημοσίευση από MKALIKAN »

teris67 έγραψε:Είδα προχθές την εκπομπή της Μπήλιως για τη Ρόζα. Καλή για τα δεδομένα της τηλεόρασης. Και η Κατερίνα με την κομπανία της (ειδικά τον Κρανίδα) άψογη.

Πρώτη φορά είδα την Κων/να από τον Οντά. Με την ευκαιρία, θέλω να ρωτήσω αν έχει πάει κανείς σας στον Οντά της Κων/νας τελευταία. Έριξα μια ματιά στην ιστοσελίδα της Κων/νας και είδα μεταξύ άλλων αυτόν τον μπουζουξή που έχει παρουσιαστεί και κάποιες φορές στην εκπομπή του Σπ. Παπαδόπουλου ("Στην υγειά μας"). Δεν θυμάμαι πώς λέγεται. Δείτε τον εδώ στις πρώτες φωτογραφίες:
http://www.ontastiskonstantinas.com/GRFOTOS.html

Αν είναι να παίζει αυτός ακόμη, να μου λείπει ο Οντάς. Στις πιο κάτω φωτογραφίες, βέβαια, αναγνωρίζω τον Νώε, κι αν παίζει αυτός ή κάποιος όμοιός του, τότε απορώ γιατί δεν είμαι ήδη εκεί.

Παρακαλώ γράψτε ό,τι ξέρετε για το εν λόγω μαγαζί.
Καλημερα φιλε.
Προφανως μιλας για των Αντωνη τον Αινιτη. Δεν ξερω αν ακομα παιζει στον Οντα , αλλα θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου. Κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ αξιολογος παιχτης και τραγουδιστης . Φιλικα , Μανωλης/.

ADAMAS
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 15 Δεκ 2009 07:17 pm
Τοποθεσία: Palia Kokkinia

#70 Δημοσίευση από ADAMAS »

Στον Οντα της κωνσταντινας εχω παει και παλια και τωρα.
Ο Αντωνης παλια ηταν συνεχεια τωρα επειδη εχει δικο του μαγαζι πηγαινει σε καποιες
βραδιες ιδιαιτερες και ειναι πολυ καλος εως(αριστος) .
Αλλα και ο Νωε ειναι πολυ καλος μουσικος αλλωστε η Κωνσταντινα χρονια τωρα
εχει να το λεει ολος ο κοσμος εχουν περασει τρανταχτα ονοματα απο το μαγαζι της.





Σιγανα και ταπεινα.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ταβέρνες - Στέκια - Οινομαγειρεία”