Τραγουδια για γαμο



Μήνυμα
Συγγραφέας
Νίκος Α. Πολίτης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005 08:39 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#8 Δημοσίευση από Νίκος Α. Πολίτης »

Πελαγία, δεν ξέρω αν ο Dreamlander έχει βρεί την απάντηση αλλά νομίζω ότι αυτό που λέει δεν ισχύει για όλα τα αντικείμενα, τόσο για γυναίκες όσο και για άντρες. Να μην επεκταθώ σε συγκεκριμένα παραδείγματα...
Νίκος Α. Πολίτης

Άβαταρ μέλους
pelagia
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 07 Απρ 2008 07:16 pm
Τοποθεσία: Σαλονίκη

#9 Δημοσίευση από pelagia »

Συμφωνω και γω, αλλα θα πρεπει να του πηρε πολυ για να καταληξει σ`αυτο το
συμπερασμα. Και επεφτε στην περιπτωση παντα!?
δεν το αντέχω βρε ψυχή να είσαι πάντα νέα
ας γέρναγες με το κορμί κιμπάρικα κι ωραία
δεν το αντέχω να γερνώ και να πεθαίνεις νέα

Άβαταρ μέλους
Dreamlander
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: 11 Απρ 2006 02:50 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο

#10 Δημοσίευση από Dreamlander »

Αυτή η οφφτοπικολογία (:S) με ενθουσιάζει διαρκώς. Αλλά, αφού δεν ενόχλησε ως τώρα, ας συνεχίσω κι εγώ συμφωνώντας μαζί σας πως πρόκειται περί ενδιαφέροντος θέματος ώστε να μας απασχολήσει (μας απασχολεί ήδη).

Αγαπητή pelagia, αγαπητέ Νίκο Α. Πολίτη, ασφαλώς και θα προσέξατε πως δεν δημοσιεύω κάποια συγκεκριμένη άποψη μου σε κάποιο συγκεκριμένο ποστ.
Τα σχόλια σας προκάλεσε η ιντερνετική υπογραφή μου, η οποία ακολουθεί τα μηνύματα μου σε αυτό το φόρουμ και που έχει διαβαστεί σε περισσότερες από 250-260 δημοσιεύσεις μου, αφού παραμένει η ίδια (εκτός από ενα βραχύ διάστημα που την είχα αλλάξει για συγκεκριμένο λόγο) από την ημερομηνία της εγγραφής μου.

Εν πάσει περιπτώσει...

Αγαπητη pelagia και αγαπητέ Νίκο Α. Πολίτη, μιας και συμφωνείτε μεταξύ σας, θα σας παρακαλούσα να επεκταθείτε (ρήμα που χαρακτηριστικά χρησιμοποίησε ο αγαπητος Νίκος Α. Πολίτης) σε συγκεκριμένα παραδείγματα ώστε να μπορέσω να συνειδητοποιήσω ότι έχω καταλήξει σε λάθος συμπέρασμα και στην συνέχεια, μοιραία να πάψω να αναρωτιέμαι.
Για ποιά λοιπόν αντικείμενα ΔΕΝ χρησιμοποιούν τα δάκτυλά τους οι γυναίκες προκειμένου να τα πιάσουν και για ποιά αντικείμενα ΔΕΝ χρησιμοποιούν οι άντρες την παλάμη τους;

Ηρακλής :)

Υ.Γ.1 Αγαπητη pelagia σε ποιά περίπτωση αναφέρεστε, όταν ρωτάτε με θαυμασμό, αν σε αυτήν έπεφτα πάντα;
Υ.Γ.2 Ελπίζω στην βοήθειά σας για να ξεπεράσω τον μακρόβιο αυτόν προβληματισμό μου.
Υ.Γ.3 Δεν εκφράζομαι ποτέ με υπονοούμενα.
Για να γνωρίσεις κάπως καλύτερα μια γυναίκα δυστυχώς θα πρέπει πρώτα να την αγαπήσεις.

Άβαταρ μέλους
pelagia
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 07 Απρ 2008 07:16 pm
Τοποθεσία: Σαλονίκη

#11 Δημοσίευση από pelagia »

Επι τελους σε ανακαλυψα, εστω και με τραβηγμενο τροπο. ΛΕΟΝΤΑ της 4ης Αυγουστου
αν δε με απατα η μνημη μου, τιναξε τη ωραια σγουρη χαιτη σου και στο μελλον θα τα
βρουμε, χωρις να μπερδεψουμε τις παλαμες με τα δαχτυλα - ισως μονο για ενα χαιρω
πολυ - τυπικο στην αρχη, φιλικο ισως αργοτερα, ποιος ξερει?
Επειδη εγω ειμαι καλοπροαιρετα καλαμπουρτζου, ισως σε εθιξα χωρις να το θελω και
σου ζητω να το ξεχασεις. Δεν ειχα τετοια προθεση με τιποτε. Νερο κι αλατι που λενε...
δεν το αντέχω βρε ψυχή να είσαι πάντα νέα
ας γέρναγες με το κορμί κιμπάρικα κι ωραία
δεν το αντέχω να γερνώ και να πεθαίνεις νέα

Άβαταρ μέλους
ntouzenis
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2005 12:54 pm
Τοποθεσία: Χανιά

#12 Δημοσίευση από ntouzenis »

Επισης το κλασσικο στεριανο :
Ελα βρε Χαραλάμπη να σε παντρεψουμε

και το ακομα πιο κλασσικο και πολυτραγουδισμενο αιγαιοπελαγιτικο :
Σημερα γαμος γινεται

Άβαταρ μέλους
Dreamlander
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: 11 Απρ 2006 02:50 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο

#13 Δημοσίευση από Dreamlander »

Σκόρπιος της 2ας Νοεμβρίου ;)
Για να γνωρίσεις κάπως καλύτερα μια γυναίκα δυστυχώς θα πρέπει πρώτα να την αγαπήσεις.

Νίκος Α. Πολίτης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005 08:39 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#14 Δημοσίευση από Νίκος Α. Πολίτης »

Αγαπητέ Ηρακλή, θα σε παρακαλέσω να αποδεχτείς την άρνησή μου να επεκταθώ δημόσια. Χρησιμοποίησα την έκφραση αυτή γιατί προφανώς είχα τους λόγους μου. Θα σου στείλω πμ. Να είσαι πάντα καλά!
Νίκος Α. Πολίτης

Απάντηση

Επιστροφή σε “Αναζήτηση τραγουδιού”