fd.php

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Νίκος Α. Πολίτης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005 08:39 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

fd.php

#1 Δημοσίευση από Νίκος Α. Πολίτης »

Συχνά, κατά το κατέβασμα κομματιών, αντί για τον τίτλο που ζητήθηκε εμφανίζεται ένα αρχείο με το όνομα fd.php. Τί είναι αυτό;
Νίκος Α. Πολίτης

Άβαταρ μέλους
Χασκίλ
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: 27 Δεκ 2006 11:53 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#2 Δημοσίευση από Χασκίλ »

Κι εγώ το παρατήρησα αυτό. Νομίζω σημαίνει "εσφαλμένο"/"failed".
Μήπως κατεβάζεις πολλά κομμάτια μαζί;

Εγώ δοκίμασα να ξανακατεβάσω κομμάτια που μου έβγαζαν αυτό το fd.php. και ήρθε κανονικά σαν mp3.

Δεν ξέρω αν βοηθάω, αλλά δοκίμασέ το!


Μετά τιμής, Χασκίλ Στέλλα:)

Νίκος Α. Πολίτης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005 08:39 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#3 Δημοσίευση από Νίκος Α. Πολίτης »

Όχι, δεν κατεβάζω συνήθως πολλά κομμάτια μαζί. Το fd.php εμφανίζεται μετά το (επιτυχές και χωρίς προβλήματα) κατέβασμα ενός ή δύο τραγουδιών, αφού προηγουμένως εμφανιστεί ένα κουτί που ρωτάει «κατέβασμα ή σώσιμο στο δίσκο;». απαντώντας «σώσιμο» εμφανίζεται το αρχείο αυτό και έχω παρατηρήσει ότι πρέπει να δόσω «άκυρο». Κλείνει τότε το κουτί και στην επόμενη προσπάθεια με το ίδιο κομμάτι εμφανίζεται κανονικά το όνομα του κομματιού και κατεβαίνει.
Νίκος Α. Πολίτης

Νίκος Α. Πολίτης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005 08:39 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#4 Δημοσίευση από Νίκος Α. Πολίτης »

Πάντως, αν ζητήσεις να κατέβει κανονικά το fd.php εμφανίζεται το κουτί του download με όνομα κομματιού fd.php και κατεβάζει κανονικά, με την ιδιαιτερότητα ότι λέει "κατέβηκαν τόσα μεγαμπίτ από άγνωστο σύνολο μεγαμπίτ. στο τέλος το fd.php εμφανίζεται στο φάκελλο που έχεις προσδιορίσει αλλά προσπαθώντας να το τρέξεις λέει "τα γουίντοους δεν μπορούν να τρέξουν αυτό το φάιλ κλπ.". Κατόπιν αυτών το σβήνω και ούτε γάτος ούτε ζημιά. Αλλά τι είναι;
Νίκος Α. Πολίτης

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

#5 Δημοσίευση από Admin »

Ούτε εμείς έχουμε καταλάβει τι είναι, γίνεται συνήθως όταν έχει κάποιο φόρτο ο σέρβερ.
Παρατηρώντας είδα ότι δεν συμβαίνει με κάποια συγκεκριμένη περιοδικότητα αλλά τυχαία.

Ίσως είναι κάποιο bug του σέρβερ που χρησιμοποιούμε.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν.
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 13 Φεβ 2006 10:07 pm

#6 Δημοσίευση από ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν. »

Αλλάζοντας την κατάληξη .php σε .mp3 το αρχείο ανοίγει και τρέχει κανονικά, ως τίτλος όμως διατηρείται το fd. Ετσι,απλά χρειάζεται μετονομασία.

Νίκος Α. Πολίτης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005 08:39 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#7 Δημοσίευση από Νίκος Α. Πολίτης »

Σας ευχαριστώ όλους! Δεν ήταν πάντως κάποιο σημαντικό πρόβλημα, απλή περιέργεια.
Νίκος Α. Πολίτης

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”