Κουρουτα

Σχόλια και ερωτήσεις σχετικά με την παραδοσιακή μας μουσική και τις συνήθειες-ύφος-χορούς του κάθε τόπου
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Γιωργος Κουκος
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 20 Σεπ 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Τορινο

Κουρουτα

#1 Δημοσίευση από Γιωργος Κουκος »

Χαιρετε ολοι!
Κατ αρχας αν το εχω βαλει σε λαθος μερια σχωρατε με. Εχω λοιπον το εξης που με ανησυχει και θελω να μοιραστω και να ζητησω. Εχουμε πει πως η Κουρουτα θα γινεται το πρωτο Σ/Κ του αυγουστου. Φετος ομως το πρωτο πεφτει στην αρχη του μηνα ακριβως δηλαδη Π-Σ-Κ ειναι 1-2-3 αυγουστου. Οπως γνωριζετε οι περισσοτεροι ερχομαι απο Ιταλια και τις διακοπες μου τις κανονιζω με παραμετρο ΚΑΙ την Κουρουτα στο μετρο του δυνατου. Υποθετω πως στην ιδια δυσκολια δε θα ειμαι μονο εγω αλλα και αλλοι που πιθανον αρχιζουν τις διακοπες τους τον αυγουστο. Για μενα προσωπικα θα ειναι δυσκολο εως αδυνατον να ερθω Κουρουτα 1-2-3 αυγουστου καθως 1 αυγουστου ειναι παρασκευη και μερα εργασιμη για μενα (εκτος αν παρω το μαγκνουμ και τα πιστολιασω ολα με αναλογες συνεπειες..το σκεφτομαι και αυτο). Ως εκ τουτου το θετω θεμα προς συζητηση μπας και υπαρχει καποια εναλλακτικη στην οποια να συμφωνουν φυσικα οι περισσοτεροι. Ξανα λεω πως ειναι προσωπικο προβλημα αλλα πιστευω πως αφορα και αλλους ενδεχομενως. Τα λεμε το λοιπον..!

Άβαταρ μέλους
APAXNH
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005 07:02 am
Τοποθεσία: Earth
Επικοινωνία:

#2 Δημοσίευση από APAXNH »

Και γιατί να μην συνεχιστεί και μέχρι το άλλο Π/Σ/Κ? Απλά μια ιδέα κι αυτή!!!
"Το ρεμπέτικο τραγούδι ειναι η ατόφια ελληνική ψυχή." Γιάννης Τσαρούχης

Άβαταρ μέλους
vagelio
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 04 Αύγ 2008 04:51 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

#3 Δημοσίευση από vagelio »

γεια σας κι απο μενα κι εγω αν ερθω τελικα δεν θα μπορω σιγουρα το πρωτο πσκ στο δευτερο ισως. αν τα καταφερουμε φυσικα...
Ο'τι δε με σκοτωνει, με κανει πιο δυνατη............

Δημήτρης Ν.
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2007 02:18 pm
Τοποθεσία: Μεσολόγγι

#4 Δημοσίευση από Δημήτρης Ν. »

Κι εγώ που νόμιζα ότι την ψηφοφορία την κάναμε για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Να αποφεύγουμε κάθε χρονιά να λέμε τι και πώς και για να προγραμματιζόμαστε αναλόγως.

κώστας2111970
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2006 05:32 pm

#5 Δημοσίευση από κώστας2111970 »

πράγματι, η ψηφοφορία πριν από μερικά χρόνια είχε γίνει για να υπάρχει μια σταθερή ημερομηνία και να κάνουν όλοι το προγραμμα τους.
Αν φέτος τίθεται θέμα αλλαγής ημερομηνίας θα πρέπει μάλλον οι διαχειριστές να θέσουν σε νέα ψηφοφορία καποιες νέες ημερομηνίες (ίσως και το τελευταίο ΠΣΚ του Ιουλίου).
Οτι και να γίνει καλά είναι να το γνωρίζουμε νωρίς.

Άβαταρ μέλους
Γιωργος Κουκος
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 20 Σεπ 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Τορινο

#6 Δημοσίευση από Γιωργος Κουκος »

Δεν υπαρχει λογος να ειναι κανεις κυνικος. Τεθηκε ενα απλο ζητημα-ερωτημα. Αν η απαντηση παραμενει απολυτα ως ειχε, τοτε σεβαστο. Θα προσπαθησουμε ξανα του χρονου. Γεια και χαρα σε ολους.

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

#7 Δημοσίευση από socrates »

Γιωργο, περίμενε, μη φεύγεις από τη συζήτηση...
Εγώ το βλέπω σαν άνθρωπος που δεν αρχίζει διακοπές την 1η Αυγούστου, (κάνω μόνιμα "διακοπές") :D , οπότε αν θα μπορεσω να είμαι εκεί η όχι εξαρτάται από άλλους παράγοντες που προσπαθώ να λύσω. Τους έχω λύσει σπάνεια και γι' αυτό έχω παρευρεθεί μόνο δύο χρονιές.
Λέγοντας αυτά θέλω να δηλώσω ότι βλέπω πολύ συμπαθητικά το πρόβλημα ανθρώπων σαν εσένα και της Βαγγελιώς παραπάνω. Η ψηφοφορία που έγινε κάποτε είναι νομίζω λίγο άκαμπτη και θα έπρεπε να είναι κάπως πιο ελαστική. Συνεπώς και το 2ο ΠΣΚ του Αυγούστου φαίνεται για εφέτος πιθανότατη λύση. Μπορούμε σαν φίλοι να συναντηθούμε και πιο νωρις και να φύγουμε πιο αργά όπως πέρυσι και να ορίσουμε την επίσημη συνάντηση (για όσους θέλουν ένα μπούσουλα) σαν το 2ο ΠΣΚ του Αυγούστου. (ας τεθεί και ας τίθεται σαν ψηφοφορία κάθε χρόνο-η Κουρούτα τίνει να γίνει μεγαλύτερη από 3 μέρες σαν συνάντηση και αυτό είναι πολύ καλό για όλους μας και για τη μουσική, πιστεύω.)
Όπως είπε η Αράχνη πιο πάνω, μπορούμε (όσο μας παίρνει) να είμαστε εκεί όλη τη βδομάδα.
Ε, ρε κάτι γλέντια!

:D

Απάντηση

Επιστροφή σε “Γενικά”