Με τρώνε τα δάχτυλά μου...

Όποιος ψάχνει δουλειά για να παίζει μουσική, όποιο μαγαζί ψάχνει σχήματα γράφει εδώ.
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Γιωργος Κουκος
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 20 Σεπ 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Τορινο

Με τρώνε τα δάχτυλά μου...

#1 Δημοσίευση από Γιωργος Κουκος »

Χαιρετε ολοι

Κατα καιρους διαβαζω σε ποστς πως ζητουνται κιθαριστες για μαγαζια. Ηθελα απλα να ενημερωσω πως ερχομαι Ελλαδα κατα το διαστημα 23 Δεκεμβριου - 10 Ιανουαριου. Παιζω κιθαρα και τραγουδω με οση περισσοτερη αξιοπρεπεια μπορω. Καθως με τρωνε τα δαχτυλα (σκουριασμενα) λοιπον σκεφτομαι πως ο καλυτερος τροπος ειναι μπω ξανα σε κανα καπηλιο με καλη παρεα και γουστα στα τραγουδια (Κατα προτιμηση χωρις μικροφωνα). Καταλαβαινω πως το διαστημα που θα κατσω ειναι μικρο αλλα για οποιον τελος παντων χρειαζεται βοηθεια η απλα καλη παρεα εγω και η Περσεφονη μου ( η κιθαρα μου) ειμαστε σε καλη διαθεση να παιξουμε. Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
liga rosa
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2009 07:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#2 Δημοσίευση από liga rosa »

θα μας τρελλάνεις;;; αν ήσουνα και στην κουρούτα σκουριασμένος, δώσε λίγη από τη σκουριά σου και σε μάς!!! (άγια σκουριά που μας γεννά, μας τρέφει, τρέφεται από μας και μας σκοτώνει)
πάντως στο μαγαζί μόνος παίζω, όλο και κάποιος σκάει και τζαμάρουμε. να δούμε ποιός θα κάνει τον μπουζουκτσή...
το περίσσιο χαλάει το ίσιο

Άβαταρ μέλους
pelagia
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 07 Απρ 2008 07:16 pm
Τοποθεσία: Σαλονίκη

#3 Δημοσίευση από pelagia »

Ειναι καλλιτεχνης ο ανθρωπος , εξαιρετικος σε ο,τι "σχεδιαζει" και παιζει !!!
Τυχεροι οσοι τον ακουσαν απο κοντα (Κουρουτα) η και αλλου ...

Το Σιλαμπς εχει πολλες "μορφες" στο ειδος , απλα ειναι σκορπισμενοι σε διαφορα μερη
του Ελλαδικου χωρου και καποιοι απο αυτους στο Εξωτερικο ...
Εαν καποτε μαζευονταν ολοι μαζι , θα ηταν κατι "θεικο" , το λεω και το πιστευω !!! :o
δεν το αντέχω βρε ψυχή να είσαι πάντα νέα
ας γέρναγες με το κορμί κιμπάρικα κι ωραία
δεν το αντέχω να γερνώ και να πεθαίνεις νέα

Dimitris Saris
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2006 10:55 am
Τοποθεσία: Αθήνα - Λονδίνο - Μυτιλήνη

Ετεροχρονισμένη Απάντηση

#4 Δημοσίευση από Dimitris Saris »

Με καθυστέρηση 6 ετών, θα ήθελα να απαντήσω στο Γιώργο τα εξής:

θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που είχα την ευκαιρία να συνυπάρξω σε μουσική συντροφιά με το Γιώργο ως φοιτητής, όταν συχνά έπαιζαν με τον Νικόλα τον Τριήρη. Τον θυμάμαι να μου λέει ότι προσπαθεί να βάζει όσο το δυνατό λιγότερα στολίδια, όσο το δυνατό λιγότερες νότες. Δεσποζε το παίξιμο και το ύφος του. Ήταν πραγματικά κάτι το μοναδικό. Ο,τι άκουσα από το Γιώργο ήταν καθοριστικό και νέο. Εκείνος μάλλον δε θυμάται τις περιστάσεις που αναφέρω, ωστόσο εύχομαι καλή αντάμωση, και υπογραμμίζω την υποδειγματική σεμνότητα του.
Χαιρετώ
Δημήτρης Κατσιάνος
Geia sas paidia, eyxomai na eiste kala kai na glentate me tropo ellhniko

Απάντηση

Επιστροφή σε “Προσφορά-Ζήτηση εργασίας από μουσικούς”