ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΣΩΤΗΡΗ ΚΑΡΑΟΥΛΙΑ-post to be deleted later

Ό,τι δεν ταιριάζει στα υπόλοιπα ας μπαίνει εδώ
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΣΩΤΗΡΗ ΚΑΡΑΟΥΛΙΑ-post to be deleted later

#1 Δημοσίευση από socrates »

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΣ ΚΥΡΑ ΜΟΥ
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΣ ΚΥΡΑ ΜΟΥ.pdf
(72.18 KiB) Μεταφορτώθηκε 391 φορές

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

Re: ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΣΩΤΗΡΗ ΚΑΡΑΟΥΛΙΑ-post to be deleted later

#2 Δημοσίευση από socrates »

admin, καλησπέρα. Το pdfview άλλοτε δουλεύει, άλλοτε όχι. Και άλλα εργαλεία επίσης όπως το video για εμφάνιση βίντεο από Youtube του συγκεκριμένου τραγουδιού. Προσπάθησα αρκετές φορές.Τα ίδια και στο Helicon (αυτό είναι κάτω απόψε-δεν υπάρχει server). ίντα τρέχει, I feel lost. :-)

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΣΩΤΗΡΗ ΚΑΡΑΟΥΛΙΑ-post to be deleted later

#3 Δημοσίευση από Admin »

Έλα Σωκράτη, έφτιαξα σήμερα το PDF preview και το πρόβημα με το ενσωματωμένο Youtube βιντεο, δεν έπαιζαν λόγω της ανανέωσης που έγινε πρόσφατα με τα νέα certificates και την κρυπτογράφηση που πλέον υποστηρίζει η σελίδα (αυτό το λουκετάκι που βγάζει πάνω αριστερά στον chrome που βλέπω τώρα).

Μένει το θέμα με τη λευκή οθόνη στο ανέβασμα και σε κάποιες αναζητήσεις

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

Re: ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΣΩΤΗΡΗ ΚΑΡΑΟΥΛΙΑ-post to be deleted later

#4 Δημοσίευση από socrates »

Ευχαριστώ Μάκη. Ήθελα να σε ρωτήσω για τις αναζητήσεις, μιας και το 'φερε η κουβέντα. Υπάρχει τρόπος να απλοποιηθούν? More user-friendly, you know what I mean. Π.χ. έψαχνα "Χαράματα οι ώρα τρεις" και δεν μου έβγαζε τίποτα απόψε, ούτε νομίζω "Θα 'ρθώ να σε ξυπνήσω". Πρέπει να ξέρω τον ακριβή τίτλο που είναι καταχωρημένος για το τραγούδι? Γιατί μετά έβαλα "Συννεφιασμένη Κυριακή" και μου το έβγαλε αμέσως. Αν οι στίχοι κάποιου τραγουδιού είναι καταχωρημένοι στο wiki, υπάρχει τρόπος η αναζήτηση να συνδεθεί εκεί για χαρακτηριστικές φράσεις στίχων που κάποιος μπορεί να θυμάται χωρίς να ξέρει τον τίτλο του τραγουδιού?

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΣΩΤΗΡΗ ΚΑΡΑΟΥΛΙΑ-post to be deleted later

#5 Δημοσίευση από Admin »

Ναι, πολύ καλή παρατήρηση, είναι περασμένο "χαράματα η ώρα τρεις" και αν η αλληλουχία δεν είναι ακριβής χαρακτήρα προς χαρακτήρα τότε δεν το πιάνει (εκτός από τους τόνους που δεν πειράζει αν είναι με ή χωρίς). Έκανα ένα πειραματισμό με μια καινούρια έκδοση εδώ:
newsearch/

αυτή η πειραματική μηχανή αναζήτησης αρχιζει να ψάχνει καθώς τυπώνεις αλλά και αυτή θέλει βελτιστοποίηση.

ωστόσο είναι μεγάλο το σκαλοπάτι για ολόκληρη μετάβαση Σωκράτη, είναι στους στόχους για τους επόμενους μήνες, να φτιαχτεί πρώτα η ρημάδα αυτή η λευκή σελίδα που έχουν εντοπίσει διάφοροι φίλοι.

Θα είναι πολύ χρήσιμο πάντως να ενσωματωθεί η λειτουργία που προτείνεις.

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

Re: ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΣΩΤΗΡΗ ΚΑΡΑΟΥΛΙΑ-post to be deleted later

#6 Δημοσίευση από socrates »

Πολύ ωραία Μάκη, φαντάζομαι θα είναι κάτι όπως στο google search που ενώ δεν έχεις τελειώσει τη δακτυλογράφηση αρχίζει να σου προτείνει 5-6 σχετικά θέματα (?)

Απάντηση

Επιστροφή σε “Γενική κατηγορία”