ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ

#1 Δημοσίευση από socrates »

Υποθέτω πως το καινούργιο λογισμικό που χρησιμοποιείται για τη νέα μορφή της σελίδας αποδέχεται τύπους φακέλων που δεν ήταν δυνατόν να αναρτηθούν με το παλαιό λογισμικό και επιτρέπει την προσθήκη τους στις δημοσιεύσεις μας. Μιλάω κυρίως για media φακέλους με επεκτάσεις PDF, XML, MP3, PNG, etc, etc.
Προσπάθησα σήμερα και βρήκα ότι από τις παραπάνω επεκτάσεις μόνο το PNG είναι επιτρεπόμενο.
Τα άλλα παρουσιάζονται σαν μη νόμιμες επεκτάσεις.
Αυτό το πρόβλημα πρέπει να λυθεί κατά την αποψή μου και μάλιστα τώρα που είναι νωρίς.
Δεν είναι δυνατόν να θέλουμε να σχολιάσουμε μουσική και να μη μπορούμε να αναρτήσουμε παραδείγματα σε μορφή παρτιτούρας (κυρίως σε PDF), ήχου (κυρίως σεMP3) και για περαιτέρω επεξεργασία από άλλους μουσικούς (κυρίως σε XML).

Τι γίνεται προς αυτή την κατεύθυνση?

Τουλάχιστον είναι δυνατόν να παραθέτουμε φακλελους με PNG επεκτάσεις, οπότε κάνω μιά δοκιμή: :)
ΦΑΝΤΗΣ-bouzouki & tab_0001.png
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

Re: ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ

#2 Δημοσίευση από socrates »

Από ότι βλέπω πήρε μόνο την πρώτη σελίδα του PNG. Δεν ξέρω τι απέγινε η δεύτερη. :?:

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

Re: ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ

#3 Δημοσίευση από socrates »

Μάλλον κατάλαβα τι έγινε παραπάνω. Έδωσα εντολή στο πρόγραμμά μου να εξάγει όλο το τραγούδι και κάτι δεν πήγε καλά και βγήκε μόνο η πρώτη σελίδα. Δεν πειράζει γιατί η μεταγραφή του συγκεκριμένου τραγουδιού δεν είναι τελείως έτοιμη. Προσπαθώ πάλι με ένα άλλο του Τούντα για 3χορδο, κιθάρα και ταμπλατούρες και εφ' όσον είναι σε δύο σελίδες, φυσικά με δυο φακέλους PNG.
ΖΑΧΑΡΕΝΙΟ ΧΑΝΟΥΜΑΚΙ_0001.png

bingo!
Σημ: Το τραγούδι στην ταμπλατούρα για τριχορδο είναι όπως συνήιως το παίζω εγώ. Αν οι συγχορδίες είναι δύσκολες μπορεί να παιχθεί η πιο ψηλή νότα που ακολουθεί τη μελωδική γραμμή.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

Re: ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ

#4 Δημοσίευση από Admin »

Γεια σου Σωκράτη!

Πολύ σωστή παρατήρηση, δεν επιτρέπονταν οι τύποι αρχείων που αναφέρεις, πλέον τους προσέθεσα..

Αν εντοπίσεις πρόβλημα ενημέρωσε

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”