ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ

Απόψεις σας για τη σελίδα, προβλήματα που εντοπίζονται, σχόλια, παρατηρήσεις
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ

#1 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΠΕΡΙ ΠΑΛΙΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΕΚΤΕΛΕΣΕΩΝ. ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΑΙ.
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΝΕΕΣ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΛΙΕΣ , ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΤΥΠΗΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΔΙΣΚΟ . ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΝΤΡΑΜΣ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ , ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΩΡΑΙΟ Ή ΟΧΙ ΩΡΑΙΟ . ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΦΡΑΚΟΦΟΡΕΜΕΝΑ ΓΚΑΡΣΟΝΙΑ , ΚΥΡΙΛΕ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΑ ΚΛΠ . ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΚΟΥΤΟΥΚΙΟΥ , ΤΗΣ ΤΑΒΕΡΝΟΥΛΑΣ ΜΕ ΤΡΙΑ ,ΤΕΣΣΕΡΑ ΟΡΓΑΝΑ . ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ .

Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#2 Δημοσίευση από bill1961 »

1. Σήμερα μπορώ να λέω: Παλιές εκτελέσεις -Ασυζητητί ΝΑΙ, αλλά πως να ξεχάσω ότι:
2. δυστυχώς από τον ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ και το ΝΙΚΟΛΑΪΔΗ έμαθα για την ύπαρξη του ΔΕΛΙΑ και του ΜΠΑΤΗ
3. από τη ΜΑΡΙΝΕΛΑ και τον ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟ, έμαθα για τον ΜΠΑΓΙΑΝΤΕΡΑ
4. από την Αθηναϊκή Κομπανία για το ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟ
5. από τη ΧΑΡΟΥΛΑ ΑΛΕΞΙΟΥ και τη ΓΛΥΚΕΡΙΑ για τον ΤΟΥΝΤΑ και τα ΣΜΥΡΝΕΪΚΑ
6. από το ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟ για το ΣΚΑΡΠΕΛΗ
και δε συμμαζεύεται..
Και να σου πω και κάτι άλλο: Όταν τύχει και μπω σε κανένα δισκάδικο, δεν υπάρχει περίπτωση να μη ρωτήσω αν τυχόν έχει κανένα cd του ΞΗΝΤΑΡΗ ή του ΔΗΜΗΤΡΙΑΝΑΚΗ ή του ΑΓΑΘΩΝΑ, έτσι να αναφέρω τρία ονόματα.

ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

#3 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

ΕΝΤΑΞΕΙ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ . ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΚΤΙΜΩ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛΕ ( ΕΧΩ 6 LP ) ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΣΕΡΤΟ . ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΑΝΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ ΜΕ ΔΥΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΜΠΑΓΛΑΜΑ ΚΑΙ ΚΙΘΑΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΙΣ ΑΚΟΥΩ . ΜΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΡΑΤΣ Ο ΔΙΣΚΟΣ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΠΡΟΣ ΓΡΑΜΜΟΦΩΝΟ , ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ .

Άβαταρ μέλους
vacondios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 28 Αύγ 2004 07:17 am
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

#4 Δημοσίευση από vacondios »

bill1961 έγραψε:1. Σήμερα μπορώ να λέω: Παλιές εκτελέσεις -Ασυζητητί ΝΑΙ, αλλά πως να ξεχάσω ότι:
2. δυστυχώς από τον ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ και το ΝΙΚΟΛΑΪΔΗ έμαθα για την ύπαρξη του ΔΕΛΙΑ και του ΜΠΑΤΗ
3. από τη ΜΑΡΙΝΕΛΑ και τον ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟ, έμαθα για τον ΜΠΑΓΙΑΝΤΕΡΑ
4. από την Αθηναϊκή Κομπανία για το ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟ
5. από τη ΧΑΡΟΥΛΑ ΑΛΕΞΙΟΥ και τη ΓΛΥΚΕΡΙΑ για τον ΤΟΥΝΤΑ και τα ΣΜΥΡΝΕΪΚΑ
6. από το ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟ για το ΣΚΑΡΠΕΛΗ
και δε συμμαζεύεται..
Και να σου πω και κάτι άλλο: Όταν τύχει και μπω σε κανένα δισκάδικο, δεν υπάρχει περίπτωση να μη ρωτήσω αν τυχόν έχει κανένα cd του ΞΗΝΤΑΡΗ ή του ΔΗΜΗΤΡΙΑΝΑΚΗ ή του ΑΓΑΘΩΝΑ, έτσι να αναφέρω τρία ονόματα.
Όλοι μας κάτι από κάπου το μαθαίνουμε. Πάντως και να θέλουμε δεν μπορούμε να ανεβάζουμε στη σελίδα ούτε Νταλάρα ούτε Αλεξίου ούτε Γλυκερία ούτε Ξηντάρη ούτε Αγάθωνα ούτε Τσέρτο διότι αυτοί οι κύριοι διατηρούν πνευματικά δικαιώματα και είναι παράνομο. Εαν κάποιος δικηγόρος μπεί κατά λάθος στην παρέα μας και τα δεί τότε μπορεί να κινήσει αγωγή ασφαλιστικών μέτρων για κλοπή και παράνομη διακίνηση πνευματικής ιδιοκτησίας και να "τελειώσει" η σελίδα. Εαν γίνει κάτι τέτοιο εγώ προσωπικά θα πονέσω πολύ γιατί τούτη η σελίδα αποτελεί μοναδική διέξοδο στα μεράκια μου

Άβαταρ μέλους
PLANTMAN
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 376
Εγγραφή: 02 Οκτ 2004 12:14 am

#5 Δημοσίευση από PLANTMAN »

kalo tha einai na graftei "de exoume efthini gia to ti anebazoun oi users"

Άβαταρ μέλους
vacondios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 28 Αύγ 2004 07:17 am
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

#6 Δημοσίευση από vacondios »

ΘΑΝΑΣΗΣ έγραψε:ΜΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΡΑΤΣ Ο ΔΙΣΚΟΣ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΠΡΟΣ ΓΡΑΜΜΟΦΩΝΟ , ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ .


Σήμερα δεν υπάρχει καθόλου "σκράτς" Οι ηχογραφήσεις της δεκαετίας του 30 έχουν υποστεί ψηφιακή επεξεργασία και έχουν καθαρίσει τελείως από θορύβους.

Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#7 Δημοσίευση από bill1961 »

Καλύτερα να είμαστε ψυχολογικά προετοιμασμένοι για την πιθανότητα κλεισίματος του site. Αργά ή γρήγορα θα το μυριστεί η ΑΕΠΙ αν δεν τόχει ήδη μυριστεί. Και μη νομίσετε ότι μόνο οι νεώτεροι με τις επανεκτελέσεις διατηρούν πνευματικά δικαιώματα.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Η δική σας γνώμη”