Απόστολος Χατζηχρήστος, ο γενναιόδωρος.....

Kάποιος βάζει πληροφορίες,στοιχεία,φωτο , οι άλλοι ας συμπληρώνουν να μαζέψουμε όσο περισσότερα μπορούμε.
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

#8 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

Έχω την εντύπωση ότι με κυνηγάνε οι εμμονές μου και αυτές είναι η μανία ορισμένων συλλεκτών να μη δίνουν τα τραγούδια που έχουν . Δεν έχω καμία αντίρρηση σε αυτή τους τη μανία . Η αντίρρηση μου αρχίζει από τη στιγμή που κοινοποιούν την κατοχή κάποιου δίσκου και δηλώνουν ότι τον ακούν μόνο αυτοί και ίσως μερικοί εκλεκτοί φίλοι τους , αυτό είναι ΑΙΣΧΡΟ . Όπως είναι ανεπίτρεπτο από οποιονδήποτε να δίνει τραγούδια πετσοκομμένα και στραπατσαρισμένα ( έχουν ανεβεί τέτοια στη σελίδα ) , πάρτε μια τζούρα από το τραγούδι και βράστε στο ζουμί σας , εγώ το έχω ολόκληρο και αστραπατσάριστο . Μη δεχτείς όρους φίλε μου σε ακούνε και άνθρωποι άρρωστοι με το ρεμπέτικο και χαρμανιασμένοι και σε αυτούς κάνεις τα γυμνάσια εν γνώσει σου και εξεπίτηδες , ποιος απλός φίλος του ρεμπέτικου αισθάνεται την έλλειψη κάποιων σπάνιων αφού δεν ξέρει ούτε τα μισά από τα άλλα το σπάνιο τον μάρανε . Προσωπικά και αρκετοί φίλοι έχουμε ανεβάσει τραγούδια αρκετά δύσκολα , με όλη μας την καρδιά και χωρίς καμιά παρέμβαση εκ μέρους μας . Υπάρχουν μέλη που δηλώνουν χωρίς κανείς να τους ρωτήσει και αβίαστα ότι έχουν και ενώ έχουν κατεβάσει την άμμο της θάλλασσας δεν έχουν ανεβάσει τίποτα .
Κρατήστε φίλοι τους δίσκους σας και βάλτε τους εκεί που ξέρετε , αλλά μη μας βασανίζετε με την αγγελία της κατοχής .
Η ΖΩΗ ΚΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ

Άβαταρ μέλους
pelagia
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 07 Απρ 2008 07:16 pm
Τοποθεσία: Σαλονίκη

#9 Δημοσίευση από pelagia »

ΘΑΝΑΣΗ μου , κατι ασχετο - σχετικο ...

στη Βεροια ο << αρχιρεβανακιας >> , για χρονια πουλουσε το εμπορευμα του ,
που το εφτιαχνε κρυφα , ναι κρυφα , απο συγγενεις και συνεργατες , για να μη
διαρρευσει η "περιβοητη" δοσολογια-συνταγη της επιτυχιας ...

αποτελεσμα ??? πεθανε και το μαγαζι εξακολουθει να υπαρχει και να πουλαει ...
ολοι θα παμε στον αγυριστο μια μερα και θα `λεγα που θα τα βαλουμε αυτα που
εχουμε ...

η "σκρουτζια" της καρδιας , δε δεχεται καμμια μοναδα μετρησης , βαθος απυθμενο ...
δεν το αντέχω βρε ψυχή να είσαι πάντα νέα
ας γέρναγες με το κορμί κιμπάρικα κι ωραία
δεν το αντέχω να γερνώ και να πεθαίνεις νέα

Άβαταρ μέλους
ΙΑΣΩΝΑΣ
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 22 Ιαν 2008 10:21 pm
Τοποθεσία: Μακρια απ τον Πόρο, ΤΡΙΚΑΛΑ ΗΜΑΘΙΑΣ τώρα
Επικοινωνία:

#10 Δημοσίευση από ΙΑΣΩΝΑΣ »

Ειμαι αθωος...γραφτηκα στη σελιδα οταν το κατεβασμα δεν ηταν πλεον εφικτο χαχαχα..Θαναση,εχεις τα δικια σου αλλα πιστευω οτι οποιος εχει κατι δεν το λεει μονο το βγαζει σε καποια συλλογη cd ας πουμε προς εκμεταλευση,και τα γνωστα...οποτε εμεις θα το αγορασουμε,αναγκαστικα ετσι παει.


Και ο Χατζης επισης Πελαγια δεν λεει τη συνταγη απ το Καζαν Ντιπι..
Εσυ τρως ακομα? :D
Θα μεταλαβω με νερο Θαλασσινο σταλα τη σταλα σιμαγμενο απ το κορμι σου,σε τασι αρχαιο μπακιρενιο αλγερινο που κοινωνουσαν πειρατες πριν πολεμησουν...
http://www.youtube.com/user/bikos68

ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

#11 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

Ιάσωνα τα όσα έγραψα δεν ήταν προσωπικά όπως πολύ καλά κατάλαβες . Μέχρι πριν 10 -15 χρόνια το έβγαζε σε cd ή βινίλιο και κονομούσε γιατί αλλοιώς τα είχες σε κασέτα που ήταν ευαίσθητη και εύκολα καταστρεφότανε . Σήμερα όμως με το διαδίκτυο είμαστε δικτυομένοι και ανταλλάσουμε τραγούδια χωρίς κανένα εμπόδιο , το τελευταίο cd του φίλου σου πόσα πούλησε ; όποιος ενδιαφέρεται τα έχει χωρίς να το αγοράσει και μη μου πεις περί κασετοπειρατείας γιατί και αυτός το ίδιο κάνει . Δήλωσε ότι το έχεις και σε 15 μέρες κυκλοφορείς το cd , καλά κάνεις , όχι το έχω και δεν το δίνω .
Είναι η αρρώστια των συλλεκτών και άδικα προσπαθείς να δικαιολογήσεις την παλιανθρωπιά τους .
Η ΖΩΗ ΚΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ

Άβαταρ μέλους
max
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004 01:08 pm
Τοποθεσία: Αλλού
Επικοινωνία:

#12 Δημοσίευση από max »

ΙΑΣΩΝΑΣ έγραψε:Ειμαι αθωος...γραφτηκα στη σελιδα οταν το κατεβασμα δεν ηταν πλεον εφικτο χαχαχα..
Είναι εφικτό το κατέβασμα ξανά εδώ και αρκετό καιρό (χωρίς να είναι θέμα αθώου ή φταίχτη).

Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 04 Μάιος 2005 10:10 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#13 Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΙΚΗ »

Ναι, αλλα υπαρχει μια διαφορα Πελαγια και Ιασωνα:
Η συνταγες που λετε για το καζαντιπι και το ρεβανι ειναι ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ, αυτοι τις ανακαλυψαν ποιος ξερει με ποσες δοκιμες και με ποσο κοπο. Οσο κι αν δε μ αρεσει λοιπον, αφου ειναι δικες τους, τις κανουν ο,τι θελουν. Αμα θελουν τις δινουν, αμα θελουν οχι.
Οι αλλοι με τους δισκους ομως ειναι που κανουν με ξενα κολλυβα μνημοσυνο.

ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

#14 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

Ας πουλήσουν και αυτοί τις ηχογραφήσεις . Φαντάζεσαι να περνάς απέξω να σε τρελαίνουν οι μυρωδιές και να σου λέει δεν δίνω απλώς τα δείχνω για να σε κάνω να σκυλιάσεις
Η ΖΩΗ ΚΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ

Απάντηση

Επιστροφή σε “Βιογραφίες”