ρούκουνας τρεις χήρες

Υπάρχουν πολλοί που ζητάνε ακκόρντα , παρτιτούρες, πληροφορίες για το παίξιμο κλπ.
Για οποιαδήποτε πληροφορία εδώ
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
μαργαριτα
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Σεπ 2008 10:22 am

ρούκουνας τρεις χήρες

#1 Δημοσίευση από μαργαριτα »

Αναζητώ το τραγούδι σε cd του ρούκουνα οι τρεις χήρες. αν κάποιος το έχει και μπορεί να μου το στείλει θα είμαι υπόχρεη. αν κάποιος ξέρει που μπορώ να το βρω επίσης θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ πολύ εκ των πρότέρων

Άβαταρ μέλους
Σωτήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005 06:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

#2 Δημοσίευση από Σωτήρης »

Να στο στείλω, αλλά σε ποιό mail;

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

#3 Δημοσίευση από Admin »

Να το ξαναπώ για ακόμα μια φορά, δεν θέλουμε να γεμίζει το φόρουμ με ποστ του στυλ "δώσε μου το μεηλ σου να σου το στείλω".

Άβαταρ μέλους
Σωτήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005 06:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

#4 Δημοσίευση από Σωτήρης »

Έχεις δίκιο, αλλά πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος για να μπορεί να μοιραστεί η μουσική αφού δεν υπάρχει πια η δυνατότητα του download. Νομίζω πως είναι πολύ σημαντικό πράγμα η διάδωση! Όπως άλλωστε λέει και η σελίδα στους σκοπούς της: ...να γίνουν κτήμα όλων τραγούδια που δύσκολα μπορεί να βρει κανείς στο εμπόριο ή στο διαδίκτυο...
Πρέπει να βρούμε μια λύση, έστω για την ανταλλαγή!

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

#5 Δημοσίευση από Admin »

Αγαπητέ Σωτήρη, να βρείτε τότε έναν τρόπο για τη διάδοση. Το τι λέει η σελίδα στους σκοπούς της είναι γνωστό, εμείς το γράψαμε άλλωστε.

Τόσο καιρό επωμιστήκαμε όλο το φορτίο της διάδοσης, που πίστεψε με ήταν αρκετά μεγάλο. Είναι σημαντικό πράγμα η διάδοση όπως λες, αλλά δεν μπορείς να ζητάς (δεν το λέω για σένα προσωπικά) να κατεβάζεις τραγούδια στις πλάτες ενός ή δύο ατόμων όπως ήταν μέχρι πριν λίγους μήνες, από τη στιγμή που το τοπίο είναι θολό όσο αναφορά τα πνευματικά δικαιώματα. Πολλοί είχαν πει ότι θα βοηθήσουν -άνθρωποι επίσης που ασχολούνται με τα νομικά- αλλά δεν έχουμε λάβει τίποτα από κανένα. Εμείς δεν έχουμε το χρόνο και τη διάθεση πλέον να ασχολούμαστε μέχρι και με αυτά τα θέματα. Ήδη το υλικό είναι τεράστιο και δεν προλαβαίνουμε ακόμα και να το συντηρούμε καλά καλά, καταβάλουμε μεγάλη προσπάθεια.

Πρόβλημα με μηχάνημα πλέον δεν υπάρχει.

Μέχρι τότε σεβάσου εσύ και οι υπόλοιποι κάποια πράγματα που έχουμε επανηλημμένως πει για την ομαλή λειτουργία της σελίδας.

Άβαταρ μέλους
Σωτήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005 06:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

#6 Δημοσίευση από Σωτήρης »

Αγαπητέ Admin (δεν ξέρω αν μιλάω με τον Μάκη ή τον Κώστα)
Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να επαναλαμβάνουμε τους λόγους για τους οποίους σταμάτησε το download, νομίζω πως τους γνωρίζουμε όλοι και τους σεβόμαστε, εγώ μάλιστα προσωπικά λυπάμαι και για την πικρία που διακρίνω στα λόγια σας κάθε φορά που αναφέρεστε σε αυτό το θέμα.
Όταν λέω να ΒΡΟΥΜΕ έναν τρόπο να μοιραζόμαστε τα τραγούδια, δεν εννοώ να ξαναρχίσετε το μοίρασμα! Εννοώ να ανταλλάσουμε οι χρήστες μεταξύ μας τραγούδια όταν κάποιος χρειάζεται κάτι. Αυτό εννοώ πως είναι πολύ σημαντικό και δεν θα ήταν καλό η σελίδα να το απαγορεύει.
Αν δεν θες να γίνονται λοιπόν τέτοιου είδους post, ας κάνουμε ένα δευτερεύον φόρουμ, που να μην φαίνεται στην κεντρική σελίδα, μόνο για αιτήσεις τραγουδιών και αυτά τα post μετά από κάποιο χρόνο (1 εβδομάδα π.χ.) να σβήνονται αυτόματα, άρα να μην έχετε και πρόβλημα χώρου!
Νομίζω πως να υπάρχει καλή θέληση, υπάρχουν και λύσεις.
Λυπάμαι αν λειτούργησα ενάντια στην "ομαλή λειτουργία της σελίδας" όπως μου επισημαίνεις, εδώ και καιρό πάντως προσπαθώ να είμαι πολύ πιο διακριτικός από παλιότερα.

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

#7 Δημοσίευση από Admin »

Σωτήρη,

δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ότι προσπαθείς να είσαι πιο διακριτικός από παλιότερα. Ο καθένας μπορεί να εκφράζεται ελεύθερα και έτσι κι αλλιώς είσαι ένα από τα παλιά και σεβαστά μέλη της σελίδας.

Εμείς απλά ζητάμε να μην γίνονται τέτοιου είδους ποστ για δύο λόγους:

1. Για να μην γίνεται ανταλλαγή mp3 μέσω της σελίδας, με θολό το τοπίο όσο αναφορά τα πνευματικά δικαιώματα (χρειάζεται να το επαναλαμβάνω γιατί δεν με κατάλαβες 100% μάλλον). Όταν λέμε ανταλλαγή μέσω της σελίδας εννοούμε και αυτό ακριβώς που λες με τα φόρουμ και τα υποφόρουμ κλπ!

2. Γιατί θεωρούμε ότι το φόρουμ υποβαθμίζεται με τέτοια ποστ, όταν όλοι οι άλλοι μιλάνε για πράγματα με γνώμονα το γενικότερο σύνολο, όχι κάποιον που απλά αναζητά κάποιο τραγούδι. (Δεν νομίζω να ενδιαφέρει τους πολλούς το ότι εσύ ψάχνεις ή θέλεις να στείλεις σε κάποιον κάτι - μια τέτοια μορφή επικοινωνίας μπορεί να γίνει με πμ). Είναι σαν να μιλάω με ένα φίλο μου και να γράφω την προσωπική μας συζήτηση μας στο φόρουμ. Η συζήτηση αυτή μετά την πάροδο κάποιου χρόνου είναι άχρηστη και χάνεται μέσα στα υπόλοιπα θέματα.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Παρτιτούρες - Στίχοι - Ακόρντα”