Πρόταση για τους διαχειριστες-βελτίωση του φορουμ

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
BillHudds
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 14 Οκτ 2009 05:25 pm

Πρόταση για τους διαχειριστες-βελτίωση του φορουμ

#1 Δημοσίευση από BillHudds »

Γεια σε όλους

τις προάλλες ζήτησα βοήθεια για το πώς παίζετε το "Πάλι θα σμίξουμε" του Τσιτσάνη. Δεν μπορούσα να καταλάβω τι παίζουν στο δίσκο. Ο φίλτατος pigeonaras μου έστειλε μια ηχογράφηση με τον ίδιο να παίζει την εισαγωγή η οποία με βοήθησε να "βγάλω" τελικά το τραγούδι.

Αναρωτιόμουνα αν θα ήταν καλή ιδέα να άνοιγε ένα Thread στο οποίο θα μπορούσαμε να ανεβάζουμε βιντεο ή audio για το πώς παιζονται τα τραγούδια όταν κάποιος ζηταει βοήθεία. Νομίζω οτι θα ήταν πολύ χρήσιμο για όσους παίζουν και ειδικότερα όσους ξεκιναν.

Ευχαριστώ
Βασίλης

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

Re: Πρόταση για τους διαχειριστες-βελτίωση του φορουμ

#2 Δημοσίευση από socrates »

BillHudds έγραψε:Γεια σε όλους

τις προάλλες ζήτησα βοήθεια για το πώς παίζετε το "Πάλι θα σμίξουμε" του Τσιτσάνη. Δεν μπορούσα να καταλάβω τι παίζουν στο δίσκο. Ο φίλτατος pigeonaras μου έστειλε μια ηχογράφηση με τον ίδιο να παίζει την εισαγωγή η οποία με βοήθησε να "βγάλω" τελικά το τραγούδι.

Αναρωτιόμουνα αν θα ήταν καλή ιδέα να άνοιγε ένα Thread στο οποίο θα μπορούσαμε να ανεβάζουμε βιντεο ή audio για το πώς παιζονται τα τραγούδια όταν κάποιος ζηταει βοήθεία. Νομίζω οτι θα ήταν πολύ χρήσιμο για όσους παίζουν και ειδικότερα όσους ξεκιναν.

Ευχαριστώ
Βασίλης
Ρίξε μια ματιά εδώ, φίλε, μήπως το βρείς χρήσιμο. Είναι από κάτι μαθήματα που έδινα πριν από 6-7 χρόνια. Με τράβαγε ένας μαθητής που προτιμούσε να μαθαίνει με αυτόν τον τρόπο. Μετά μου χάρησε όλα τα κλιπάκια που είχε τραβήξει και έχω βάλει μόνο αυτό στο youtube για άλλους λόγους (μη διδακτικούς), αλλά μπορεί να χρησιμεύει και σε άλλους θεατές τελικά.
:)

ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΗ / ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΠΟΥ ΠΛΕΝΕΣΑΙ

μήτσος95
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2014 03:36 pm
Τοποθεσία: Αχαρναί

#3 Δημοσίευση από μήτσος95 »

Φίλε Bill μία σελίδα με ταμπλατούρες για τρίχορδα που με βοήθησε πολύ στο ξεκίνημα και ίσως σου φανεί χρήσιμη είναι αυτή εδώ http://www.diymusic.org/forumsmf/index.php?topic=2390.0 έχει πολλά ρεμπέτικα και όχι μόνο. Εδώ είναι η λίστα με τα κομμάτια που υπάρχουν και οι αντίστοιχες σελίδες http://www.diymusic.org/forumsmf/index.php?topic=7034.0

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”