Ετήσια συνδρομή (πρόταση)

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Dionisos
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 05 Φεβ 2009 06:23 pm
Τοποθεσία: Ιεράπετρα

#8 Δημοσίευση από Dionisos »

Κι εγώ με τη σειρά μου θα συμφωνήσω στην ετήσια συνδρομή ή τέλος πάντων σε όποιο τρόπο βρεθεί που να μοιράζονται τα έξοδα και ει δυνατόν η ταλαιπωρία που κάποιοι φορτώνονται. Δε θα κρύψω ότι πριν λίγο καιρό με το θέμα ΑΕΠΙ δε στεναχωρήθηκα μονό, αλλά τρόμαξα στην ιδέα να κατέβει πχ η μουσική από τη σελίδα. Επιπρόσθετα σε αυτή τη σελίδα υπάρχει τόσο εκτεταμένο υλικό που η λέξη θησαυρός είναι το λιγότερο που μπορώ να σκεφτώ. Αν διακυβεύετε η ύπαρξη της λόγο κόστους θεωρώ αυτονόητο ότι αυτό πρέπει να μοιραστεί αναλόγως και η σελίδα να συνεχίσει να υπάρχει. Εν κατακλείδι όπως λέει και ο παντα σοφότερος Λάος Ο Τζάμπας Επόθανε…!!! :D
Η πειρατία σκοτώνει τις εταιρείες.

Άβαταρ μέλους
pelagia
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: 07 Απρ 2008 07:16 pm
Τοποθεσία: Σαλονίκη

#9 Δημοσίευση από pelagia »

Σε ο,τι αποφασισθει , ειμαι μεσα 100% ...

ΑΛΛΑ ,

για να μη πριζουμε τους Αντμιν με προσωπικα μηνυματα , καλο θα ειναι
σε εμφανες σημειο της Σελιδας μας , να δημοσιευθει ο αριθμος λογαριασμου
αφου πρωτα παρθει αποφαση για μια στανταρ φορμουλα και θα πηγαινει
ο καθενας να καταθετει την ετησια "κατα προτιμηση" συνδρομη του ...

εαν παλι θελει και εχει την ευχαριστηση για περισσοτερα , αυτο αφορα τον ιδιο προσωπικα ...

μη λησμονουμε ΠΟΤΕ , ιδιως καποιοι απο μας , ποσο γεμιζει το "ραδιακι"
την ζωη και τις καρδιες μας ...
ολοι εχουμε κατι να προσφερουμε για την "ιδεα του ρεμπετικου" και για να
κανουν τη δουλεια τους πιο ανετα , αυτοι που εστησαν την Σελιδα και την πονανε σαν παιδι τους ...
δεν το αντέχω βρε ψυχή να είσαι πάντα νέα
ας γέρναγες με το κορμί κιμπάρικα κι ωραία
δεν το αντέχω να γερνώ και να πεθαίνεις νέα

Άβαταρ μέλους
BLEKOS
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005 10:40 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ
Επικοινωνία:

#10 Δημοσίευση από BLEKOS »

Oι διαχειριστες ειναι μαγκες και αλανια....εχουν κανει παρα πολλα για να μπορει αυτη η σελιδα να λειτουργει.Το θεμα ειναι οτι σε καθε περιπτωση θελω να βοηθησω τη σελιδα,κι αν ηταν το ζητουμενο να δοθουν χρηματα για ανανεωση εξοπλισμου κλπ θεματα υποστηριξης της σελιδας θα τα εδινα με ολη μου την καρδια.........ΑΛΛΑ ΓΜΤ ΔΕ ΜΟΥ ΠΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΑΤΙΜΟΙ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΝΕ ΤΑ ΑΝΤΕΡΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΑΠ'ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΟΥ....!!!!

Πραγματικα δεν ξερω αν ειμαι ενα απο τα ατομα που θα δωσουν τη συνδρομη,το σκεφτομαι.....απλα ηθελα να πω αυτο που συλλογουμαι κι αισθανομαι....
https://www.youtube.com/channel/UCYTGsC ... S-fbD9a_WA

Ωσάν το έρημο δεντρί που'ναι στ'αόρι απάνω
Μ'αρέσει να'μαι αμοναχός με τσι πολλούς δεν κάνω...

Άβαταρ μέλους
Alcibiadis
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: 31 Αύγ 2008 08:07 pm
Τοποθεσία: όπου παίζει ο "γαύρος"!...
Επικοινωνία:

#11 Δημοσίευση από Alcibiadis »

ας κάνουμε αυτό που ήδη πρότειναν οι διαχειριστές. Για όσους φυσικά θέλουν. Ζήτημα εμπιστοσύνης απο μένα τουλάχιστον προσωπικά δεν τίθεται.
το ζήτημα που προέκυψε επιβάλλει πρακτικό τρόπο αντιμετώπισης.
Επιβάλλεται να μη γκρινιάζουμε...!
η πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια φαλακρός! (Αρκάς)

http://rembetikoidialogoigmail.blogspot.com

Άβαταρ μέλους
max
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004 01:08 pm
Τοποθεσία: Αλλού
Επικοινωνία:

#12 Δημοσίευση από max »

Είμαι εκτός και δεν έχω εύκολη πρόσβαση στο ιντερνετ.

Δεν τίθεται θέμα ετήσιας συνδρομής, ούτε μπορούμε ούτε θέλουμε να θεσπίσουμε κάτι τέτοιο. Όπως τα τραγούδια μπορούν να ακουστούν ελεύθερα μέσα από αυτή τη σελίδα, όποιος θέλει ελεύθερα μπορεί να δωρίσει. Η σελίδα που περιέχει πληροφορίες για το πώς μπορεί εάν θέλει κάποιος να συνεισφέρει είναι δημοσιευμένη και βρίσκεται στο αρχικό μενού.

Όπως γράφουμε και στους όρους χρήσης, όποιος θέλει, αν θέλει και όποτε θέλει μπορεί να συνεισφέρει για να βγαίνουν τα έξοδα ή σαν μια κίνηση συμπαράστασης για την τόση δουλειά που έχει γίνει χωρίς να απαιτεί ή να ζητά κανενός είδους αντάλλαγμα.

Άβαταρ μέλους
pigeonaras
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 22 Ιουν 2008 03:17 pm
Τοποθεσία: Σαλλλόνικα

#13 Δημοσίευση από pigeonaras »

max έγραψε:Είμαι εκτός και δεν έχω εύκολη πρόσβαση στο ιντερνετ.
..........Επίσης(μεσω κινητου)

Επειδη παρακολουθω το θεμα απο την στιγμη που αρχισε,ειμαι μεσα σε οτιδηποτε κι αν γινει...

Αυτη η σελιδα πρεπει να παραμεινει ΑΝΟΙΧΤΗ, οτι και να γινει, και οχι να ανεχομαστε τα νταβατζιλικια της καθε <<ΑΕΠΙ>> που προσπαθουν με καθε τροπο να τα αρπαξουν απο ανθρωπους που δεν εμπορευονται το υλικο της σελιδας,αλλα αντιθετως προσπαθουν να διασωσουν την ιστορια των <<Ελληνικων-Ρεμπετικων>> Ασματων αφιλοκερδώς.....

Αυτα εν ολιγοις....

nikakis
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2004 10:08 pm

#14 Δημοσίευση από nikakis »

[quote="max"]Είμαι εκτός και δεν έχω εύκολη πρόσβαση στο ιντερνετ.

Δεν τίθεται θέμα ετήσιας συνδρομής, ούτε μπορούμε ούτε θέλουμε να θεσπίσουμε κάτι τέτοιο. Όπως τα τραγούδια μπορούν να ακουστούν ελεύθερα μέσα από αυτή τη σελίδα, όποιος θέλει ελεύθερα μπορεί να δωρίσει. Η σελίδα που περιέχει πληροφορίες για το πώς μπορεί εάν θέλει κάποιος να συνεισφέρει είναι δημοσιευμένη και βρίσκεται στο αρχικό μενού.

Όπως γράφουμε και στους όρους χρήσης, όποιος θέλει, αν θέλει και όποτε θέλει μπορεί να συνεισφέρει για να βγαίνουν τα έξοδα ή σαν μια κίνηση συμπαράστασης για την τόση δουλειά που έχει γίνει χωρίς να απαιτεί ή να ζητά κανενός είδους αντάλλαγμα.[/quote]

Καταλαβαίνουμε απόλυτα γιατί δεν "τίθεται θέμα ετήσιας συνδρομής". Θα επιχειρήσουμε να λύσουμε ένα πρόβλημα και εξαιτίας αυτού θα δημιουργηθούν περισσότερα και σοβαρότερα....(ΑΕΠΙ,Εφορίες,κ.λ.π.).
Όταν,ωστόσο,κάποιοι μιλάμε γιά "ετήσια" συνδρομή εννοούμε αυτό το: "όποιος θέλει,αν θέλει και όποτε θέλει..." να γίνει μιά περιοδική συνειδητή πράξη ανθρώπων με μαγκιά κι αξιοπρέπεια,που δέχονται να ψυχαγωγηθούν - κι όχι μόνο - να κεραστούν,να πιούν αλλά και να κεράσουν.-

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”