«ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΘΕΣΗΣ» ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΟ ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟ

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
mortimer
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 23 Αύγ 2006 02:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#50 Δημοσίευση από mortimer »

Ναι όντως έχεις δίκιο. Απλά δεν μπορεί να δικαιολογηθεί το ότι κάποιοι κλειδώνουν πληροφορίες που αφορούν εσένα και μένα σε ένα ντουλάπι για προσωπική τους ευχαρίστηση, είτε αυτή λέγεται λαϊκή μουσική είτε είναι πληροφορίες για τον οπλαρχηγό που πολέμησε με το θείο μου.

Και στην τελική ας τα κρατήσουν, αυτοί έχουν τα πρωτότυπα. Σε αυτό που είμαι αντίθετος είναι αυτό το αρρωστημένο, πώς έφτασε αυτό το Mp3 σε σένα αφού το είχα εγώ και το είχα δώσει εμπιστευτικά στον τάδε κλπ κλπ.

Να βγούνε όλα στη φόρα σε σιντι, να πληρώσουμε βρε αδερφέ να τα ακούσουμε.
Έτσι κι αλλιώς το δίσκο το συλλεκτικό πάλι αυτοί τον έχουν.

Άβαταρ μέλους
ntouzenis
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2005 12:54 pm
Τοποθεσία: Χανιά

#51 Δημοσίευση από ntouzenis »

Συμφωνω Κωστα με αυτο που λες απολυτα, οπως και στο σχολιο για τον Μορτιμερ !!

Και να συμπληρωσω κι εγω στον καταιγισμο Μορτιμερ, ναι ενταξει δεν μιλησες για ανεβασμα στη σελιδα, μιλησες για κυκλοφορια, ωραια αυτο το κομματι το διορθωνω απο κει και περα δεν αλλαζει κατι. Το "διαταγη" συνοδευοταν με wink αρα καλαμπουρι !! Δε σηκωνεις βρε καλαμπουρια, βρε ;;

Το λοιπον καθεσαι στην πολυθρονα σου και περιμενεις εως απαιτεις να κυκλοφορησουν !! Χαιρω πολυ, αυτο το θελουμε ολοι μας !! Εγω απαντησα, θα στο πω και προσωπικα αφου εισαι επιθετικος, βγες εξω αγορασε 5 δισκους ακυκλοφορητους και βγαλτους στο σαϊτ ή πηγαινε δωσε τους στην ΕΜΙ ή στο Φαληρεα να τους βγαλει !!! Τοτε θα δειξεις οτι οντως καιγεσαι να κυκλοφορησουν ... Εδω σε θελω καβουρα ...

Μετα για να ξεφυγουμε απο την αντιπαραθεση, ειναι κι ενα αλλο. Ωραια καποιοι ενδιαφερονται να ακουσουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ !! Καποιοι αλλοι δεν κοπτονται τοσο για τα παντα, εγω θα ηθελα καποιες ηχογραφησεις της δεκ. 20, τις ακυκλοφορητες του Χαλικιά, τις ηχογραφησεις Κρητικων πριν τον πολεμο κ.α. καποιος αλλος θελει Ρουκουνα, αλλος Εσκεναζη, αλλος Παπαγκικα κλπ
Η εταιρείες παλι θελουνε πολυ απλα αυτο που θα της ΦΕΡΕΙ ΚΕΡΔΗ !! Αν ξαφνικα φανει οτι η αγορα θελει τα ταδε, το κυκλοφορανε και το ξανακυκλοφοράνε !!

Μετα για τη θεια το θεμα ειναι μεγαλο ... Σε καθε σπιτι σχεδον υπαρχουν πραγματα πολυτιμα απο ιστορικης πλευρας !! Οποισδηποτε και να ψαξει κατι θα βρει απο φωτογραφιες, ημερολογια, συμβολαια, εγγραφα, οπλα, στολες, οργανα, χρυσα κεντηματα και αλλα χειροτεχνηματα, νομισματα, αρχαια ας μην πω στη λογικη του παλιατζη ...

Εγω σε συζητηση για το θεμα αυτο της θειας, με κοντινο μου συγγενη, μου αποκαλυψε κι αυτος με τη σειρα του στην ηλικια των 76 πια, οτι εχει κι αυτος εγραφα απο τον παπου του, τα οποια ομως εχει παει στο ιστ.αρχειο και τα φωτοτυπησαν !! Ομως μου ειπε και το αλλο : Θυμασαι λεει αυτη τη μαρμαρινη κρηνη στο εξοχικο μας ; Μου ειπε τεσπα πως τη βρηκε σε ενα χωραφι τυχαια γυρω στο 1970, που την ειχε καποιος χωρικος να δενει το μουλαρι του !! Η κρηνη μαρμαρινη, σκαλιστη υψους 50 εκ. υπαρχει ακομα και ειναι ενα κομψοτεχνημα !! μαλλον προερχεται απο την Λισσο ή την Συία (Σουγια) πόλεις της Ελληνιστικης περιοδου στα νοτια των Χανιων, αφου κοντα εκει βρεθηκε....

Θελω να πω και για το θεμα συλλλεκτες, αλλα σε αλλο ποστ

Άβαταρ μέλους
mortimer
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 23 Αύγ 2006 02:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#52 Δημοσίευση από mortimer »

Κάνουμε μια κουβέντα, λέει ο καθένας την άποψή του. Ας αφήσουμε τη δημιουργία εντυπώσεων, εχει σημασία που εσύ απάντησες 5 φορές πχ και εγώ 8 στο συγκεκριμένο θέμα; Τη γνώμη μου λέω. Και όσο ακούω πράγματα που με βγάζουν από τα ρούχα μου θα έχω το θάρρος της γνώμης μου να απαντάω.

Δυστυχώς βλέπω ότι δεν έχουμε μια κοινή βάση και ένα κοινό επίπεδο για να κουβεντιάζουμε. Πάλι μου προσάπτεις μια ιδιότητα, ότι κάθομαι στην πολυθρόνα και απαιτώ να κυκλοφορήσουν. Πού ξέρεις ποιος είμαι, τι κάνω γενικά, τι έχω προσφέρει, τι είμαι πίσω από αυτό το κουτί. Πάλι μιλάς επιπόλαια και αφελώς. Δεν θέλω να μπω σε αυτό το φαύλο κύκλο του τι έχω προσφέρει εγώ και τι εσύ, γιατί πάλι θα μπω στο παιχνίδι σου και αυτό των συλλεκτών. (ποιος είναι πιο μάγκας που έχει τα πιο σπάνια, ποιος έχει τα περισσότερα κλπ). Και να σαι σίγουρος ότι έχω προσφέρει περισσότερα από όσα νομίζεις.

Επίσης και εμένα δεν με ενδιαφέρει να ακούσω τα ΠΑΝΤΑ, ενδιαφέρομαι όμως για τον διπλανό μου, για το παιδί μου που ΙΣΩΣ θέλει να ακούση. Βγάλε εσύ το τραγούδι απτο ντουλάπι σου και άσε μετά την εταιρεία να το χειριστεί όπως θέλει. Ο κόσμος όμως τελικά θα μπορέσει να το ακούσει. Εκεί είναι το θέμα.

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

#53 Δημοσίευση από Admin »

Έχει αρχίσει και παρατραβάει. Ας βάλουμε σιγά σιγά μια τελεία..

Άβαταρ μέλους
ntouzenis
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2005 12:54 pm
Τοποθεσία: Χανιά

#54 Δημοσίευση από ntouzenis »

ΟΚ βαζω τελεια
Μονο μια απαντηση λακωνικη επι προσωπικου :
Δεν υπονοω ουτε σκεφτομαι κατι αρνητικο για σενα πιστεψε με ουτε θελω να σε μειωσω. Μηπως εσυ παιρνεις θαρρρος απο μονος σου γενικως ;;
Η πολυθρονα ηταν τοσο βαρυ ;; Εκει εδωσες βαρος ;;
Απλα λεω ο καθενας ας δωσει οτι μπορει και οι επικλησεις του στυλ "δωσε ρε φιλε, να ακουσει ο λαος" ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΟΥΝ !!!!

AGIS
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: 05 Φεβ 2005 06:16 pm
Επικοινωνία:

#55 Δημοσίευση από AGIS »

Τελικά τι να πει κανείς και για το δημόσιο και το ιδιωτικό;
Ίσως, πάνω στο όλο θέμα, και για τα δυο μαζί αρκεί μια λέξη: Κολούμπια.
Αν τα πάρουμε χώρια:
Το μεν δημόσιο κοιτάζει τι "διόδια" θα κόψει για να επιτρέψει την πρόσβαση στην "αξία" που λέγεται λχ ηνίοχος, επίδαυρος, μυκήνες κλπ, και με τι αντίτιμο θα δώσει στην χ ή τη ψ τουριστική επιχείρηση την εκμετάλλευση της όποιας πολιτιστικής κληρονομιάς.
Για το δε ιδιωτικό τα πράγματα έχουν αλλιώς. Εκεί οι "αξίες" αλλάζουν χέρια στους πλειστηριασμούς, ένας πίνακας του βαν γκογκ στο σφυρί για τόσα δισ, οι τιράντες του έλβις για τόσα κλπ.
Τι να πει κανείς; Κολούμπια!

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”