Αααααααχ!

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Κλειδωμένο
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
NIKOS_THESSALONIKH
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 16 Οκτ 2004 04:57 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Αααααααχ!

#1 Δημοσίευση από NIKOS_THESSALONIKH »

καλύτερα μια μαχαιριά...
Δεν μπορω να πω κατί...
Οτι αποφασισουν τα παιδιά μαζί τους είμαι..
Αν μπορούμε να βοηθήσουμε οικονομίκα εμείς τα μέλη για να κρατηθει η σελίδα όπως είναι, να το κάνουμε... (και πιστεύω οτι πολλα μέλη θα βοηθήσουν)
Σε καμιά περίπτωση όμως δεν θα ήθελα καποιος άλλος να διαχειρίζετε την σελίδα...
:cry:

Άβαταρ μέλους
manosg
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2006 09:18 pm
Τοποθεσία: Μοζαμβίκη

#2 Δημοσίευση από manosg »

Συμφωνώ με τον Νίκο! Αν μπορούμε να βοηθήσουμε οικονομικά είμαι πρόθυμος.
Κρατούσε πλέον μιαν απόσταση απ' την τρέλα, όχι για να σωθεί
Αλλά για να την σώσει αν με νοείς,

Krokos
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 20 Ιαν 2008 05:22 pm
Τοποθεσία: Γαλλία
Επικοινωνία:

#3 Δημοσίευση από Krokos »

Συμφωνώ
Πρεπει να μεινουν τα τραγουδια οταν ειναι possible...αλλα τι να μπορουμε να κανουμε;
Οταν σβηνει αυτη τη σελιδα, πρεπει να βγαλουμε τα τραγουδια στο emule...Δεν μπορω να πιστευω τοσο πολυ τραγουδια θα πεθανουν...Αμαν αμαν

(σιγνωμι για τα κακα ελληνικα)

nikoutras
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007 09:45 pm
Τοποθεσία: Βολος

#4 Δημοσίευση από nikoutras »

Οσα ευχαριστώ και να πώ δεν φτάνουν.Αν μπορούμε να στείλουμε μια συνδρομή κανενα πρόβλημα.Ευχαριστώ

nikoutras
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007 09:45 pm
Τοποθεσία: Βολος

#5 Δημοσίευση από nikoutras »

Οσα ευχαριστώ και να πώ δεν φτάνουν.Αν μπορούμε να στείλουμε μια συνδρομή κανενα πρόβλημα.Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
voulou
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006 11:56 am
Τοποθεσία: Πάτρα

#6 Δημοσίευση από voulou »

Και εγώ συμφωνώ.
Είναι κρίμα να πάει χαμένος ο κόπος και η συνεισφορά όλων αυτών που προσέφεραν τα τραγούδια, μόνο και μόνο εξαιτίας τεχνικών (κυρίως) προβλημάτων. Το συγκεκριμένο αρχείο αποτελεί πόλο έλξης για πολλούς ανθρώπους που είτε αναζητούν κάποιο συγκεκριμένο τραγούδι είτε είναι νέοι στο χώρο του παραδοσιακού - ρεμπέτικου - λαϊκού τραγουδιού είτε έχουν τη διάθεση να προσφέρουν για τη διάδοση αυτής της μουσικής. Αυτό αποδεικνύεται και από το γεγονός ότι το αρχείο κάθε μέρα συμπληρώνεται με νέα κομμάτια, διορθώνεται κλπ, είναι δηλαδή "ζωντανό" και όχι κάτι το στατικό και αμετάβλητο. Φαντάζομαι ότι αυτή ήταν εξ αρχής και η πρόθεση των διαχειριστών, δηλαδή η συγκέντρωση, η οργάνωση και η διάδωση των τραγουδιών αυτών, κάτι που, από όσα γνωρίζω, δεν υπάρχει σε κανένα άλλο site. Είμαι σίγουρος πως όλα τα μέλη είναι πρόθυμα να βοηθήσουν, με όποιο τρόπο ο καθένας μπορεί, στη συνέχιση αυτής της προσπάθειας. Εγώ πάντως νομική βοήθεια και υποστήριξη, όπου μπορώ, προσφέρω από τώρα.

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

#7 Δημοσίευση από Admin »

Θα γράψω μόνο δυο κουβέντες γιατί έχω δουλειά να κάνω.

Voulou: Καταρχήν δεν είναι μόνο τεχνικά (κυρίως) τα προβλήματα όπως γράφεις. Στην ανακοίνωση γράφουμε αφενός ότι κουραστήκαμε και αφετέρου έχουμε και το πρόβλημα με το μηχάνημα. Άρα είναι ισάξια τα προβλήματα, δεν είναι τεχνικά -κυρίως- όπως γράφεις και θα παρακαλούσα λίγο προσοχή στο τι λέει ο καθένας και πώς το λέει ειδικά όταν πρόκειται για ευαίσθητα θέματα.

Δεν είναι θέμα χρημάτων, δεν θα δεχτεί κανένας να σου δώσει 30 GB δίσκους για να βάλεις μια σελίδα και bandwidth που να ξεπερνά τα 600 - 700 kb/sec για να μιλήσουμε με τεχνικούς όρους . Είναι ειδική περίπτωση η σελίδα αυτή, δεν τραβάει ο καθένας μόνο απλά κειμενάκια. Οπότε χρειάζεται σχεδιασμός και σκέψη, παρακαλώ μην αρχίζετε αυτά τα "αν είναι να συνεισφέρουμε κλπ". ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ θέμα χρημάτων.

Το δεύτερο και επίσης σημαντικό θέμα είναι το θέμα των ανθρώπων. Κυρίως άνθρωποι χρειάζονται που θα στηρίξουν αυτή την προσπάθεια και θα βρουν χρόνο, μεράκι και .. στομάχι πολλές φορές για να συνεχίσουν, να τα βάλουν κάτω και να βρουν λύσεις.

Αυτά εν ολίγοις, πρέπει να συνεχίσω δουλειά

καλό μεσημέρι σε όλους

Κλειδωμένο

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”