Βοήθεια στο ξεκαθάρισμα διπλών

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
mpletsas
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004 07:28 pm

Βοήθεια στο ξεκαθάρισμα διπλών

#1 Δημοσίευση από mpletsas »

Ένα μεγαλο πρόβλημα στη σελίδα είναι τα διπλοανεβασμένα. Το περιορίσαμε κάπως με το σημάδεμα αλλά και πάλι, το ξεκαθάρισμα τους είναι χρονοβόρο. Αυτή τη στιγμή εκκρεμούν 106 σημαδέματα και το καθένα απαιτεί:

1) Να ακούσει προσεκτικά ο διαχειριστής και τα δύο (ή παραπάνω) αρχεία και να επιλέξει το καθαρότερο.
2) Να ερευνήσει τυχόν αντικρουόμενα στοιχεία στα σχόλια και τους συντελεστές.
3) Να συντάξει το καινούργιο σχόλιο βάσει των προηγουμένων.


Αν το επισπεύσουμε, θα κερδίσουμε χρόνο για να βελτιώσουμε τη σελίδα. Θέλουμε λοιπόν καμια 10αριά εθελοντές (με καλό αυτί και γρήγορη σύνδεση) να μας βοηθήσουν στο πρώτο βήμα. Στον κάθε εθελοντή θα στέλνουμε μια λίστα με καμιά 10αριά διπλά για να μας απαντάει ποιό αρχείο να κρατήσουμε σε κάθε περίπτωση με βάση την ηχητική ποιότητά του. (Μπορεί να στέλνουμε την ίδια λίστα και σε δυο διαφορετικούς για διασταύρωση και περιορισμό λαθών.)

Ο καθένας ας στέλνει μετά με πμ την απάντηση του σε μένα, σε στυλ «προ-πό»:

1 2 1 1 1 1 Χ 3 1 2

που μεταφράζεται: από το πρώτο ζεύγος διπλών κράτα το πρώτο αρχειο, από το επόμενο κράτα το δεύτερο κλπ

(Μπορεί να έχουμε και τριπλο- και τετραπλοανεβασμένα, γιαυτό έβαλα και ένα 3 εκεί μέσα στο παράδειγμα. Το Χ θα σημαίνει ότι κακώς σημαδεύτηκαν τα αρχεία ως διπλά γιατί είναι διαφορετικά.)

Θέλω σε αυτή εδώ τη συζήτηση να δηλώσουν συμμετοχές όσοι θέλουν. Μόλις συμπληρώσουμε αριθμό θα αρχίσουμε να στέλνουμε λίστες στους ενδιαφερομένους.

Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#2 Δημοσίευση από bill1961 »

Για το "αυτί" δεν πολυπαινεύουμε, αλλά όσο μπορώ να βοηθήσω, είμαι μέσα...

Βάγγος
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 04 Αύγ 2005 01:49 pm

#3 Δημοσίευση από Βάγγος »

ελα φερε. Τα περισοτερα απο αυτα που εχω σημαδεψει τα εχω ακουσει αρκετες φορες το καθένα

Άβαταρ μέλους
Adonis
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 232
Εγγραφή: 13 Οκτ 2005 12:10 am

#4 Δημοσίευση από Adonis »

Ρίξε κι από εδώ Κώστα μερικά.

Άβαταρ μέλους
fakk
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: 07 Μαρ 2006 10:22 am

#5 Δημοσίευση από fakk »

Κι εγω μεσα

Άβαταρ μέλους
member21
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 20 Μαρ 2005 11:43 am
Τοποθεσία: Μαρούσι

#6 Δημοσίευση από member21 »

βάλε και μένα μάστορα στους εθελοντές.
...τον τεκετζή εδιάταξαν, τις λουλαδιές ντουμπλέδες.

Άβαταρ μέλους
Dreamlander
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: 11 Απρ 2006 02:50 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο

#7 Δημοσίευση από Dreamlander »

Θα ήθελα κι εγώ να βοηθήσω, εφ όσον κρίνετε ότι μπορώ.

Να κάνω και μία παρατήρηση... Δεν θυμάμαι συγκεκριμένη περίπτωση αυτή τη στιγμή, αλλά έχει τύχει να διαπιστώσω σε διπλά, το χειρότερο ποιοτικά τραγούδι να είναι ολόκληρο, ενώ στο καλύτερο να λειπουν μερικές νότες στην αρχή ή το τέλος ή ακόμα να παίζει σε πιό γρήγορη απ' την κανονική ταχύτητα...Νομίζω πως πρέπει να εντοπίζονται και αυτές οι περιπτώσεις.
Για να γνωρίσεις κάπως καλύτερα μια γυναίκα δυστυχώς θα πρέπει πρώτα να την αγαπήσεις.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”