Αναζητούνται τρία τραγούδια.



Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Anargyros
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 26 Μαρ 2006 09:24 am

Αναζητούνται τρία τραγούδια.

#1 Δημοσίευση από Anargyros »

Δεν θα εξυμνήσω για ακόμα μια φορά την προσφορά της σελίδας, οπότε περνώ στο θέμα. Στην τελευταία δουλειά του Μπάμπη Γκολέ υπάρχουν τρία τραγούδια σε επανεκτέλεση τα οποία δε βρίσκω στην σελίδα. Οι τίτλοι παραθέτονται παρακάτω:

1.Η θάλασσα με την καρδιά σου μοιάζει
2.Δυο πειραιώτες μια βραδιά
3.Πάψε το κλάμα

Όποιος φίλος η φίλη θέλει και μπορεί ας τα διαθέσει στην σελίδα.

Άβαταρ μέλους
ΧΑΡΗΣ 000
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 04 Μαρ 2010 02:23 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

#2 Δημοσίευση από ΧΑΡΗΣ 000 »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΧΑΡΗΣ.

ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ Μ.ΓΚΟΛΕ ΤΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΣΚΟ (ΟΜΟΡΦΑ ΚΙ ΟΧΙ ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΑ).ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ.ΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ.ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ.

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

#3 Δημοσίευση από Admin »

Προς ενημέρωση για το νέο μέλος ΧΑΡΗΣ000, έχουμε πει πολλές φορές ότι δεν βάζουμε στη σελίδα τραγούδια που βγάζουν σύγχρονοι συνθέτες ή ερμηνευτές.

Καλώς ήρθες στη σελίδα μας..

Άβαταρ μέλους
ΧΑΡΗΣ 000
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 04 Μαρ 2010 02:23 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

#4 Δημοσίευση από ΧΑΡΗΣ 000 »

ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ Admin.

ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ Ο Anargyros ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΣΥΧΡΟΝΟΥΣ ΣΥΝΘΕΤΕΣ ,ΚΟΦΙΝΙΩΤΗΣ ,ΣΚΑΡΒΕΛΗΣ ,ΜΠΑΓΙΑΝΤΕΡΑΣ.Η ΕΡΜΗΝΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ .ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ ΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ ΣΑΝ ΤΟ Μ.ΓΚΟΛΕ ΣΒHΣΤΕΤΑ.

Anargyros ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.ΑΝ ΤΑ ΣΒΗΣΟΥΝΕ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ :D

ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΜΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#5 Δημοσίευση από bill1961 »

O Anargyros σαν παλιό μέλος και αν κατάλαβα καλά, αναφερόταν στις πρώτες εκτελέσεις των τραγουδιών.
Μεταφέρω εδώ ένα τμήμα από τις "Συχνές απορίες":
Τι τραγούδια να ΜΗΝ ανεβάζουμε;

Αυτό το ζήτημα χρήζει μεγάλης προσοχής! Διαβάστε με προσοχή και αν έχετε αμφιβολία ρωτήστε πριν ανεβάσετε κάποιο τραγούδι (πού και ποιόν αναφέρεται παρακάτω).

* Είναι καλό να είμαστε πολύ προσεκτικοί σε ό,τι ανεβάζουμε ώστε να μην αλλοιωθεί ο χαρακτήρας και ο σκοπός της σελίδας, όπως φαίνεται από τα προηγούμενα.
* Δεν ανεβάζουμε σχετικά καινούργιες ηχογραφήσεις και επανηχογραφήσεις τραγουδιών, είτε ρεμπέτικων είτε παραδοσιακών.
* Kυρίως:Δεν ανεβάζουμε τραγούδια το οποία μπορούν εύκολα να βρεθούν στο εμπόριο, επανεκτελέσεις με σύγχρονους καλλιτέχνες κλπ
* Δεν ανεβάζουμε δημοτικά τραγούδια σε σύγχρονες εκτελέσεις, ακόμα και από αξιόλογους τραγουδιστές και οργανοπαίκτες γιατί ενδεχομένως να κάνουμε περισσότερο κακό παρά καλό στους ανθρώπους που στηρίζουνε αυτή την μουσική.
* Δεν ανεβάζουμε τέλος «σκυλέ» εκτελέσεις τραγουδιών...
Με βάση τα παραπάνω είναι προφανές ότι αυτά τα τραγούδια με το Γκολέ δε μπορούν να περάσουν και δε θα περάσουν στη βάση και αυτό ανεξάρτητα από τη γνώμη που μπορεί ο καθένας από μας να έχει για την αξία του Γκολέ (η οποία πάντως δεν είναι το θέμα του ποστ του Anargyrou).
Επίσης να υπενθυμίσω την πάγια τακτική μας ότι ποστ στο φόρουμ που αφορούν ανταλλαγή τραγουδιών μεταξύ των μελών θα σβήνονται χωρίς δεύτερη συζήτηση.
Τέλος μια παράκληση, γράφετε με μικρά γράμματα στο φόρουμ. Μας βοηθάτε να τα διαβάζουμε.

Ο κανονισμός και οι "Συχνές απορίες" ή μια ερώτηση στο φόρουμ ή στο τσατ αποτελούν πολύ καλή αφετηρία για τα νέα (ή ακόμη και τα παλιά) μέλη της σελίδας μας.

Anargyros
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 26 Μαρ 2006 09:24 am

#6 Δημοσίευση από Anargyros »

Φίλε Χάρη,

Να είσαι καλά για την προσφορά σου αν και ελαχίστως ‘έκνομη’ κατά τους κανόνες τις σελίδας. To Cd το έχω στην κατοχή μου και νομίζω πως αξίζει μια ακρόαση από όσους γουστάρουν το ρεμπέτικο χωρίς κατ’ ελάχιστο να θέλω να διαφημίσω την συγκεκριμένη δουλειά. Αν κάποιος η κάποια διαθέτει πρόσβαση στις πρώτες εκτελέσεις και θέλει, ας τις δώσει προς ακρόαση. Ευχαριστώ και πάλι για την προσφορά σου.

Άβαταρ μέλους
ΧΑΡΗΣ 000
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 04 Μαρ 2010 02:23 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

#7 Δημοσίευση από ΧΑΡΗΣ 000 »

Καλησπέρα.

Πάνω στον ενθουσιασμό ότι μπορώ να φανώ χρήσιμος ανέβασα τα τραγούδια από εκτελέσεις του Γκολέ. Νομίζω ότι έχω ακούσει στη σελίδα τραγούδια από νεότερες εκτέλεσης , ίσως να είναι ιστορικές. Γι’ αυτό και τα ανέβασα. Σε καμία περίπτωση δε είχα , έχω ή θα έχω πρόθεση να δημιουργήσω πρόβλημα στη σελίδα , και αν έγινε κάτι τέτοιο σας ζητώ συγγνώμη .

ΣΕΒΟΜΑΙ τους κανονισμούς της σελίδα , και τους θεωρώ δίκαιους .

Με τιμή

ΝΟΥΦΡΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ


ΠΡΟΣΕΧΕΕΕ ΤΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!! ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ
ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΣΕ ΜΙΜΗΘΕΙ……

Απάντηση

Επιστροφή σε “Αναζήτηση τραγουδιού”