Ελενάκι, με την Κυρία Κούλα



Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
tasosaigaleo
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 20 Δεκ 2006 04:12 am

Ελενάκι, με την Κυρία Κούλα

#1 Δημοσίευση από tasosaigaleo »

Τις προάλλες σε δημοπρασία που γινόταν στο e-bay, πουλήθηκε ο δίσκος Columbia E-3324 που στη μία πλευρά είχε το Ελενάκι με την Κυρια Κούλα.Μπαίνοντας μέσα στη σελίδα να δω αν υπάρχει είδα οτι ,υπήρχε με σχόλιο ότι είναι απο τον Ε-3324 .Δέν το άκουσα γιατί ήμουν πολύ βιαστικός.έπειτα απο μέρες είδα οτι στο δίσκο που πουλήθηκε υπήρχε ακουστικό απόσπασμα και συγκρίνοντας το με αυτό της σελίδας είδα ότι είναι άλλες ηχογραφήσεις.Ψάχνοντας στον Μανιάτη παρατήρησα ότι η Κυρία Κούλα το έχει πεί δύο φορες μία στην Columbia το 1916 και μία στην Panthellenion το 1920.Οπότε μας λείπει η εκτέλεση στην Columbia που είναι η παλιότερη και πολύ ενδιαφέρουσα...και για λίγο διάστημα μπορείτε να ακούσετε το απόσπασμα εδώ:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT

Επίσης θα ήθελα να επισημάνω πως όταν συμπληρώνουμε στα στοιχεία των τραγουδιών ,τα στοιχεία του δίσκου να είμαστε σίγουροι καλύτερα για το τι γράφουμε.Εννοείται φυσικά πως έχω γράψει και εγώ λάθος στοιχεία σε κάποιες περιπτώσεις και μετα πήρα χαμπάρι πως ο ίδιος καλλιτέχνης έχει πει σε δύο εκτελέσεις το τραγούδι που είχα συμπληρώσει στοιχεια και τελικά έκανα λάθος.[/code]

APOSTOLOS-USA
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010 05:05 am

Re: Ελενάκι, με την Κυρία Κούλα

#2 Δημοσίευση από APOSTOLOS-USA »

tasosaigaleo έγραψε:Τις προάλλες σε δημοπρασία που γινόταν στο e-bay, πουλήθηκε ο δίσκος Columbia E-3324 που στη μία πλευρά είχε το Ελενάκι με την Κυρια Κούλα.Μπαίνοντας μέσα στη σελίδα να δω αν υπάρχει είδα οτι ,υπήρχε με σχόλιο ότι είναι απο τον Ε-3324 .Δέν το άκουσα γιατί ήμουν πολύ βιαστικός.έπειτα απο μέρες είδα οτι στο δίσκο που πουλήθηκε υπήρχε ακουστικό απόσπασμα και συγκρίνοντας το με αυτό της σελίδας είδα ότι είναι άλλες ηχογραφήσεις.Ψάχνοντας στον Μανιάτη παρατήρησα ότι η Κυρία Κούλα το έχει πεί δύο φορες μία στην Columbia το 1916 και μία στην Panthellenion το 1920.Οπότε μας λείπει η εκτέλεση στην Columbia που είναι η παλιότερη και πολύ ενδιαφέρουσα...και για λίγο διάστημα μπορείτε να ακούσετε το απόσπασμα εδώ:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT

Επίσης θα ήθελα να επισημάνω πως όταν συμπληρώνουμε στα στοιχεία των τραγουδιών ,τα στοιχεία του δίσκου να είμαστε σίγουροι καλύτερα για το τι γράφουμε.Εννοείται φυσικά πως έχω γράψει και εγώ λάθος στοιχεία σε κάποιες περιπτώσεις και μετα πήρα χαμπάρι πως ο ίδιος καλλιτέχνης έχει πει σε δύο εκτελέσεις το τραγούδι που είχα συμπληρώσει στοιχεια και τελικά έκανα λάθος.[/code]
ανεβηκε το ελενακι απο παπαγκικα μαρικα αν δεν το εχεισ κατεβασετο φιλοσ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-

APOSTOLOS-USA
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010 05:05 am

Re: Ελενάκι, με την Κυρία Κούλα

#3 Δημοσίευση από APOSTOLOS-USA »

tasosaigaleo έγραψε:Τις προάλλες σε δημοπρασία που γινόταν στο e-bay, πουλήθηκε ο δίσκος Columbia E-3324 που στη μία πλευρά είχε το Ελενάκι με την Κυρια Κούλα.Μπαίνοντας μέσα στη σελίδα να δω αν υπάρχει είδα οτι ,υπήρχε με σχόλιο ότι είναι απο τον Ε-3324 .Δέν το άκουσα γιατί ήμουν πολύ βιαστικός.έπειτα απο μέρες είδα οτι στο δίσκο που πουλήθηκε υπήρχε ακουστικό απόσπασμα και συγκρίνοντας το με αυτό της σελίδας είδα ότι είναι άλλες ηχογραφήσεις.Ψάχνοντας στον Μανιάτη παρατήρησα ότι η Κυρία Κούλα το έχει πεί δύο φορες μία στην Columbia το 1916 και μία στην Panthellenion το 1920.Οπότε μας λείπει η εκτέλεση στην Columbia που είναι η παλιότερη και πολύ ενδιαφέρουσα...και για λίγο διάστημα μπορείτε να ακούσετε το απόσπασμα εδώ:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT

Επίσης θα ήθελα να επισημάνω πως όταν συμπληρώνουμε στα στοιχεία των τραγουδιών ,τα στοιχεία του δίσκου να είμαστε σίγουροι καλύτερα για το τι γράφουμε.Εννοείται φυσικά πως έχω γράψει και εγώ λάθος στοιχεία σε κάποιες περιπτώσεις και μετα πήρα χαμπάρι πως ο ίδιος καλλιτέχνης έχει πει σε δύο εκτελέσεις το τραγούδι που είχα συμπληρώσει στοιχεια και τελικά έκανα λάθος.[/code]
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝΕΒΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΚΟΥΛΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ ΕΛΕΝΑΚΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΠΟΛΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑΣΑΡΕΣΗ ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-

Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#4 Δημοσίευση από bill1961 »

Σε ευχαριστούμε για το τραγούδι που ανέβασες.
Θα ήθελα όμως να σε παρακαλέσω γαι δυο πράγματα:
1. Όταν ανεβάζεις κάποιο τραγούδι, κάνε πρώτα έναν έλεγχο μη τυχόν υπάρχει ήδη στη σελίδα μας. Αν υπάρχει μη το ανεβάζεις και πάλι εκτός αν αυτό που έχεις είναι καλύτερης ποιότητας. Μας διευκολύνεις όταν τα περνάμε στη σελίδα...
2. Επίσης μας διευκολύνεις στο διάβασμα αν γράφεις με μικρά γράμματα στο φόρουμ.
Και πάλι σε ευχαριστούμε και καλώς ήρθες στη σελίδα μας.

ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

#5 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

Νομίζω ότι αυτό που ανέβασε ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ δεν είναι ολόκληρο και ανέβασα το ολόκληρο , που υπήρχε ήδη :lol: :lol: :lol: κατόρθωμα ε;
Η ΖΩΗ ΚΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ

Απάντηση

Επιστροφή σε “Αναζήτηση τραγουδιού”