national geographic λαικό τραγουδι

Ό,τι γίνεται στην επικαιρότητα και μας κεντρίζει το ενδιαφέρον..
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
georgalasg
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 28 Σεπ 2004 11:41 am
Τοποθεσία: Καλαμάτα - Κυπαρίσσι Λακωνίας

national geographic λαικό τραγουδι

#1 Δημοσίευση από georgalasg »

Για ριχτε μια ματια εδω...

http://www.nationalgeographic.gr/laikotragoudi/

Δεν εχει τοσο σχέση με τα τραγουδια της σελίδας, αλλα μπορει να ενδιαφερει κάποιους.
Δυστυχως δεν εχω τηλεοραση (εδω και 15 χρόνια) και δεν το ειχα παρει χαμπαρι νωρίτερα. Ελπιζω να μην εχει αρχισει η κυκλοφορια. Αν και δεχονται και παραγγελίες απ' οτι είδα.

Συνηθως το national geographic κανει σωστες δουλειες.
Ταβέρνα η Σκάλα του Μιλάνου Βόλος
Η αυθεντική μουσική

Τρίχορδο και ξερό ψωμί

paris xiotis
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 07 Σεπ 2006 03:26 pm

#2 Δημοσίευση από paris xiotis »

..σωστες δουλειες...;

ριξτε μια ματια εδω:

http://laikotragoydi.blogspot.com/

στα σχολια Τριτης 9-3
και Παρασκευης 12-3!

Άβαταρ μέλους
georgalasg
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 28 Σεπ 2004 11:41 am
Τοποθεσία: Καλαμάτα - Κυπαρίσσι Λακωνίας

#3 Δημοσίευση από georgalasg »

προσωπικα δε με πολυνοιάζει ποιος εκλεψε ποιον... Αυτα είναι θεματα δικαστηρίων...

Το αγορασα λίγο μετα την πρωτη δημοσιευση αλλα δεν το εχω δει ακομα καθώς είμαι στη δουλεια. Το απογευμα θα σας πω τα σχολια μου...
Ταβέρνα η Σκάλα του Μιλάνου Βόλος
Η αυθεντική μουσική

Τρίχορδο και ξερό ψωμί

paris xiotis
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 07 Σεπ 2006 03:26 pm

#4 Δημοσίευση από paris xiotis »


Άβαταρ μέλους
ntouzenis
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2005 12:54 pm
Τοποθεσία: Χανιά

#5 Δημοσίευση από ntouzenis »

Απίστευτα πραματα !!!
Απίστευτη μαϊμουδιά !!!
Τωρα που εχει πεσει η οικοδομικη κινηση, οι μεσιτες και αλλοι παρατρεχαμενοι δεν εχουν δουλεια και η οικονομικη κριση ειναι μεγαλη, σκαρφιζονται διαφοροι χιλιαδες πατεντες να τα οικονομησουν ...

Η πλακα ειναι οτι οι πιο πολλοι δεν μπορου να ξεχωρισουν το γνησιο απο τη μαιμου ... ετσι την Κυριακη που βρεθηκα σε μια παρεα, καποιος το ειχε παρει και καμαρωνε σαν να πηρε την εγκυκλοπαιδεια του λαικου τραγουδιου !!!

Η διαφημιση που εγινε ητανε μεγαλη και για να αποσβεσουν το υψηλο της κοστος (που λογω κρισης μαλλον εχει μειωθει σε σχεση με παλιοτερα...) πρεπει να πουλησουν πολλα και ακριβα για να "βγουνε" !!
Επειτα ο Ελληνας καταναλωτης, πολλες φορες λειτουργει με τη λογικη : ειναι ακριβο αρα ειναι ποιοτικο ...

Εν τω μεταξυ εχουν κανει μαιμουδιες και σε φωτογραφιες οπου καπου προσθεσανε το Μπιθικωτση μαζι με τον Καζαντζιδη... αναφερθηκε τις προαλλες εδω

Αλλα και με την πρακτικη του copy-paste θα δουμε στην πορεια κι αλλα φαινομενα λογοκλοπης, οπως εγινε και με το βιβλιο για τον Ζαμπετα της Ιωαννας Κλειασιου, που θα παει το θεμα στα δικαστηρια και νομιζω το ιδιο θα κανουν και στο περιοδικο ΛΑΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ...

Άβαταρ μέλους
georgalasg
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 28 Σεπ 2004 11:41 am
Τοποθεσία: Καλαμάτα - Κυπαρίσσι Λακωνίας

#6 Δημοσίευση από georgalasg »

μολις είδα τον πρωτο τομο.

Η αληθεια είναι ότι δε διαβασα τα κειμενα ακομα και δε ξερω αν θα το κανω γιατί με κουραζει η πολυ θεωρεία...

Το αγορασα κυρίως για τις παρτιτουρες του.

Στην αρχη εχει 30 περιπου σελιδες κειμενο και φωτογραφίες (εχει και τη φωτογραφία με το μονταζ) το οποιο δε μπορω να το σχολιασω λογω ελλειψης γνωσεων.

Στη συνεχεια εχει 47 τραγουδια σε στιχους και 10 παρτιτουρες.
Οι παρτιτουρες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ

Δεν εχουν δηλαδη τα πατηματα ουτε τη χρηση της πενας. Χωρις να είμαι σιγουρος καποιες διπλες νοτες δεν είναι για μπουζουκι...

Τραγουδια δεν είχε μεσα στο cd.

Δυστυχως απογοητευτηκα απο τις παρτιτουρες οποτε δε θα το ξαναπάρω...
Ταβέρνα η Σκάλα του Μιλάνου Βόλος
Η αυθεντική μουσική

Τρίχορδο και ξερό ψωμί

ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

#7 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

Η σειρά που κυκλοφόρησε ή αξίζει τα λεφτά ή δεν τα αξίζει . Βέβαια η φωτογραφία που δημοσιεύτηκε με εισπήδηση του Μπιθικώτση είναι εμπορική ; μπαγαποντιά . Αλλά και η φασαρία του περιοδικού "Λαϊκό Τραγούδι " ότι οικειοποιήθηκαν τον τίτλο δεν έχει νόημα , εκτός αν αναφέρεται σαν εκδότης του εγχειρήματος το περιοδικό . Εγώ προσωπικά κατάλαβα ότι πρόκειται για την "Αυθεντική Ιστορία του Λαϊκού Τραγουδιού" με χιλιάδες ερωτηματικά για τους τίτλους .
Η ΖΩΗ ΚΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ειδήσεις”