ερώτηση για αγορά μπουζουκιού

Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με την κατασκευή ενός οργάνου. Πού μπορούμε να βρούμε μουσικά όργανα.
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
pigeonaras
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 22 Ιουν 2008 03:17 pm
Τοποθεσία: Σαλλλόνικα

#8 Δημοσίευση από pigeonaras »

....Συνήθως στην αγορα (εμποριο) θα βρεις οκτάχορδα μπουζουκια (με 4 διπλες χορδες).......εγω μιλάω για εξαχορδο (3 διπλες).....

ΥΓ....εννοείται οτι το οκτάχορδο για μενα δεν ειναι μπουζουκι παρά μια τέλεια απομίμηση της κιθάρας.......
ελπιζω να εγινα αντιληπτός.......

Γουίθ Ριγκάρντς
Pigeonaras

Άβαταρ μέλους
Βασίλης_Ρεμπέτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 03:57 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#9 Δημοσίευση από Βασίλης_Ρεμπέτης »

Σε ευχαριστω ρε φιλε για αυτα που με λες.Σημ.Να ξερεις εγω δεν ξερω τιποτα απο μπουζουκι ουτε νοτες ουτε τιποτα.Αλλα θελω πολυ να αγορασω και να μαθω.Ακουω πολυ ρεμπετικα τραγουδια και ξερω πολλα πραγματα[περι τραγουδιων διασημων παλιων τραγουδιστων,οχι να παιζω]

Άβαταρ μέλους
pigeonaras
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 22 Ιουν 2008 03:17 pm
Τοποθεσία: Σαλλλόνικα

#10 Δημοσίευση από pigeonaras »

Βασίλης_Ρεμπέτης έγραψε:Σε ευχαριστω ρε φιλε για αυτα που με λες.Σημ.Να ξερεις εγω δεν ξερω τιποτα απο μπουζουκι ουτε νοτες ουτε τιποτα.Αλλα θελω πολυ να αγορασω και να μαθω.Ακουω πολυ ρεμπετικα τραγουδια και ξερω πολλα πραγματα[περι τραγουδιων διασημων παλιων τραγουδιστων,οχι να παιζω]
ΟΚ, αλλά αν το αποφασισεις να αρχισεις να παρεις εξαχορδο μπουζουκι (συμβουλή απο έναν φτωχό και πλην τίμιο οργανοπαίχτη)........

♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫

Άβαταρ μέλους
Βασίλης_Ρεμπέτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 03:57 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#11 Δημοσίευση από Βασίλης_Ρεμπέτης »

οκ ρε φιλε.Εχω ακουσει και απο αλλους οργανοπαιχτες και φιλους οτι το εξαχορδο ή αλλιως τριχορδο ειναι καλυτερο απτα αλλα.

Άβαταρ μέλους
Βασίλης_Ρεμπέτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 03:57 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#12 Δημοσίευση από Βασίλης_Ρεμπέτης »

Ρε φιλε μαγαζι μονο αυτο στο κορδελιο ξερεις?Εγω θελω ενα φθηνο[καπου ως 500 το πολυ]αλλα να κρατησει καιρο και να ειναι καλο μπουζουκι.Αμα βαρεθηκες να με ακους πεστω ρε,ρωταω πολλα γιατι δεν ξερω ρε για αυτο και φοβαμαι μη με κοροιδεύψουνε..

Άβαταρ μέλους
kwstaspan
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 09 Δεκ 2007 08:21 pm
Τοποθεσία: Κυπαρισσία

#13 Δημοσίευση από kwstaspan »

Βασίλη μπες εδώ και ψάξου!!! :D

Άβαταρ μέλους
BLEKOS
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005 10:40 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ
Επικοινωνία:

#14 Δημοσίευση από BLEKOS »

Μανταμ πελαγια ετσι και μπορουσα να παω στο ινσταμπουλ κ τι δε θα παιρνα....απο μουσικα οργανα.Το χω βαλει σκοπο να παω φετος.


Μπουζουκι του 100ευρου δεν πετυχα ποτε εδω,καποιος αλλος που να εχει ακουσει η δει καπου κατι παρομοιο?!
https://www.youtube.com/channel/UCYTGsC ... S-fbD9a_WA

Ωσάν το έρημο δεντρί που'ναι στ'αόρι απάνω
Μ'αρέσει να'μαι αμοναχός με τσι πολλούς δεν κάνω...

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κατασκευαστές”