Νέο Συγκρότημα "Λαβύρυθμος" - live

Συναυλίες ή εκδηλώσεις που θα είχε ενδιαφέρον να παρακολουθήσουμε
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Νίκος Τριήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: 13 Σεπ 2007 12:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα, Χολαργός

#50 Δημοσίευση από Νίκος Τριήρης »

Παρασκευή 28 και Σάββατο 29 Αυγούστου ο "Λαβύρυθμος" θα παίξει στο χωριό Χελιδόνα που βρίσκεται κοντά στο Καρπενήσι. Οι δύο βραδιές θα ανοίξουν με παραδοσιακή ορχήστρα, η οποία θα παίζει δημοτικά και θα κλείσουν με ρεμπέτικο - λαϊκό γλέντι.
Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι!

Για την αφίσα: http://picasaweb.google.gr/Labyrythmos/ ... 9689790514

Λίγα λόγια....
Η ΧΕΛΙΔΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΡΕΙΝΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ, 35 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ (ΠΛΗΣΙΟΝ ΤΟΥ ΠΡΟΥΣΟΥ) ΜΕ ΙΔΙΑΤΕΡΗ ΦΥΣΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΔΕΡΜΙΚΕΣ ΑΤΕΧΝΙΕΣ ΚΑΙ ΚΕΡΔΟΣΤΟΧΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ. ΕΧΕΙ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙ ΣΤΟ ΑΚΕΡΑΙΟ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΤΗΣ ΠΡΟΦΙΛ, ΤΙΣ ΜΕΤΑΔΙΔΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΓΕΝΙΑ ΣΕ ΓΕΝΙΑ ΤΕΧΝΟΤΡΟΠΙΕΣ (ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ), ΤΙΣ ΕΘΙΜΟΤΥΠΙΕΣ...ΚΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΑ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ "ΤΩΡΑ". ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ, ΤΑ ΦΑΡΑΓΓΙΑ, ΤΑ ΑΦΘΟΝΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΙΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΔΕΝΟΥΝ ΜΕΛΩΔΙΚΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΣΠΙΤΙΑ, ΣΟΚΑΚΙΑ, ΠΛΑΤΕΙΕΣ, ΚΑΦΕΝΕΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΣ-ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟΣ ΤΟΠΟΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΥΣ"...ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ!

Άβαταρ μέλους
fakk
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: 07 Μαρ 2006 10:22 am

#51 Δημοσίευση από fakk »

Εγω θα είμαι εκει.
Για όσους έλθουν και ψάχνουν ξενοδοχείο κοντά στη Χελιδόνα, να μερικοί αριθμοί τηλεφώνων.
41148, 41221, 41191, 24545. Ο κωδικός είναι: 22370

Άβαταρ μέλους
Νίκος Τριήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: 13 Σεπ 2007 12:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα, Χολαργός

#52 Δημοσίευση από Νίκος Τριήρης »

Την Παρασκευή 25 και το Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου ο Λαβύρυθμος θα εμφανιστεί στις "1000+2 Νύχτες" Καραϊσκάκη 10 στου Ψυρρή.

skiftoulis
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2006 10:32 pm

#53 Δημοσίευση από skiftoulis »

Μπράβο στα παιδιά για την παρουσία τους στη Χελιδόνα, η αλήθεια είναι ότι τέτοιες εκδηλώσεις (μας) λείπουν στην περιφέρεια. Σας περιμένουμε και του χρόνου.
Εντυπωσιασμένος έμεινα και απ΄ το cd ΄΄Πόλη-Εποχές – Άνθρωποι΄΄, που μου έδωσε εκεί ο Γιώργος(ZAGOURAS).Να πω τα τρεχαντήρια, την Άντζελα, τον αποχαιρετισμό, τ΄οργανάκι. Καλοτάξιδη η δουλειά σας και να μας δώσετε κι άλλα τέτοια.

Άβαταρ μέλους
fakk
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: 07 Μαρ 2006 10:22 am

#54 Δημοσίευση από fakk »

Ήμουνα και εγω εκει και το ξενυχτήσαμε.
Κατακαλόκαιρα μαζέψαμε δρόσια για ένα μήνα.
Μπράβο σε όλα τα παιδιά του "Λαβύρυθμος" και στους διοργανωτές (τον Γιάννη Τσιαντή...).

Άβαταρ μέλους
fakk
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: 07 Μαρ 2006 10:22 am

#55 Δημοσίευση από fakk »

Αυτό το γράφω, γιατί μου λείπει μια δημοσίευση για να γίνω Rebeto Guru.

Άβαταρ μέλους
Νίκος Τριήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: 13 Σεπ 2007 12:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα, Χολαργός

#56 Δημοσίευση από Νίκος Τριήρης »

Τα σχόλιά σας μας τιμάνε και μας δίνουν κουράγιο και χαρά για συνέχεια.

Στο album που κυκλοφορήσαμε περιλαμβάνεται και ένα τραγούδι που λέγεται "Ωδή στον Αθανάσιο Κλάρα" και μιλάει για τις τελευταίες εφτά ημέρες του Άρη Βελουχιώτη. Οι στίχοι του έχουν γραφτεί καθαρά βάσει ιστορικών γεγονότων και ούτε εξυμνεί ούτε εξυβρίζει.

Μόλις ανεβάσαμε ένα βίντεο με μουσική υπόκρουση το τραγούδι στο youtube. Σύντομα και στο myspace.

Για όποιον ενδιαφέρεται http://www.youtube.com/watch?v=NNaiEJblWc8

Κλαρίνο παίζει ο Πετρολούκας Χαλκιάς και τραγουδάει ο Νίκος Κωνσταντινόπουλος συνοδεία χορωδίας.

Ελπίζουμε να σας αρέσει!
Όπως και να'χει κάθε σχόλιο είναι καλοδεχούμενο.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Συναυλίες - Εκδηλώσεις”