Greek Language pack for Winamp 5

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004 09:46 pm

Greek Language pack for Winamp 5

#1 Δημοσίευση από KONSTANTINOS »

Καλησπέρα σε ολους.

Μήπως κανεις μπορει να μου πει που μπορώ να βρω Language pack for Winamp 5 ετσι ωστε να μπορω να βλεπω στα ελληνικα τα στοιχεια των τραγουδιων γιατι τωρα βλεπω αλαμπουρνεζικα..

Να σται καλα και καλη αρχη στους νεόυς συντελεστές της σελιδας.

Rempetis
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 09 Δεκ 2005 09:37 pm
Τοποθεσία: Αργος

#2 Δημοσίευση από Rempetis »

Κωνσταντίνε
με τον winamp5 δεν είχα ποτε πρόβλημα με τα Ελληνικά.
Φτιάξε τις ρυθμίσεις όπως ειναι στη φωτογραφία.
Εικόνα
Σ' αυτόν τον ψεύτικο ντουνιά μόνο η κακία μένει.

Άβαταρ μέλους
Pikinos
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 29 Μάιος 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

#3 Δημοσίευση από Pikinos »

Κωνσταντίνε,

τα Windows που έχεις δεν είναι στα ελληνικά; Γιατί αν αυτό είναι το θέμα, μόνο μέσω ρυθμίσεων των Windows μπορείς να το λύσεις (θα σου πω πως εάν χρειαστεί).

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα κι' εγώ που έχω γερμανικό σύστημα και μάλιστα επεκτείνονταν και σε άλλα προγράμματα, πχ στο Nero, όπου δεν μπορούσα να κάψω CD/DVD με αρχεία που έχουν ελληνικούς τίτλους.

Βαγγέλη,

οι ρυθμίσεις που ανέφερες, αφενός προϋποθέτουν την χρήση modern skin, αφετέρου είναι default . :P
Von allem Geschriebenen liebe ich nur das, was einer mit seinem Blute schreibt. Schreibe mit Blut: und du wirst erfahren, dass Blut Geist ist.

Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004 09:46 pm

#4 Δημοσίευση από KONSTANTINOS »

Ναι, οπως τα λες Πικινε.. Ειναι ντιφαλτ.. Εχω αγγλικά Γουιντογς και μάλιστα οπως ηδη ανεφερες επεκτεινεται και σε αλλα προγραμματα.. Για δωσε μου λοιπον τα φωτα σου :D

Ευχαριστω προκαταβολικα..

Άβαταρ μέλους
Pikinos
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 29 Μάιος 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

#5 Δημοσίευση από Pikinos »

Κωνσταντίνε,

δεδομένου ότι έχεις XP, ακολούθησε το εξής μονοπάτι (τα μεταφράζω τσάτρα-πάτρα από γερμανικά στα αγγλικά για να τα βρεις αμέσως):

Start --> Control panel --> Region and language options --> Languages --> Text services and language inputs --> Details --> επέλεξε ελληνικά, θα σου ζητήσει να κάνεις restart.

Εάν δουλέψει, θα μπορείς μεν να βλέπεις τα πάντα ελληνικά στο Winamp ή στα άλλα προγράμματα, ΑΛΛΑ, θα είναι δυστυχώς αλαμπουρνέζικα όσα έβλεπες μέχρι σήμερα με λατινικούς χαρακτήρες (εννοώ κατά την χρήση προγραμμάτων, με λίγα λόγια αντιστρέφεις το πρόβλημα)! :shock: Μοιραία δηλαδή, θα χρειαστεί να το ξαναλλάξεις όπως ήταν για να συνεχίσεις να κάνεις τη δουλειά σου...

Η δουλειά πάει δηλαδή το δούναι και λαβείν...Windows είναι αυτά και έχουν την δική τους τεχνητή νοημοσύνη (κάνουν δηλαδή πάντα ό,τι γουστάρουν αυτά και κάθε φορά κάτι διαφορετικό σε κάθε υπολογιστή, ΠΟΤΕ όμως αυτό που γουστάρει ο χρήστης :P)

Εάν τώρα δεν δουλέψει, θα σου προτείνω κάτι άλλο.
Von allem Geschriebenen liebe ich nur das, was einer mit seinem Blute schreibt. Schreibe mit Blut: und du wirst erfahren, dass Blut Geist ist.

Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004 09:46 pm

#6 Δημοσίευση από KONSTANTINOS »

Ναι εχω ΧΡ οπως σωστα υπεθεσες. Δοκιμασα τον τροπο που προτεινες και δεν επιασε. Μηπως η αλλη λύση ειναι να μαθω αλαμπουρνεζικα :lol: Ειναι περιεργο παντος, γιατι εχω περασει την ελληνικη γραματοσειρα και λειτουργει στο γουορτ και σε κατι αλλα προγραματα που εχω. Στο γουιναμπ ομως οχι. Εψαξα και στο ιντερνετ και λενε οτι θα πρεπει να βρεις καποιο συμβατο με την καινουργια εκδοση γλωσσικο πακετο γιατι οι τυποι στη γουιναμπ βαριουντε να γραφουν τετοια προγραματακια χαχαχα..

Πάντος, ευχαριστώ σε Πίκινε, που δείχνεις προθυμία, του γουίναμπ τα καμώματα, να λύσης με τη μια.. :lol:

Άβαταρ μέλους
Pikinos
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 29 Μάιος 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

#7 Δημοσίευση από Pikinos »

Κάνε τότε το εξής:

Start --> Control panel --> Region and language options --> Advanced --> Languages for programmes which do not support unicode και επέλεξε στο drop down menu ελληνικά, θα σου ζητήσει να κάνεις restart.

Άιντε, κι' ο Bill Gate$ να βάλει το χέρι του! :P
Von allem Geschriebenen liebe ich nur das, was einer mit seinem Blute schreibt. Schreibe mit Blut: und du wirst erfahren, dass Blut Geist ist.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”