Μανα μου Ελλας

Υπάρχουν πολλοί που ζητάνε ακκόρντα , παρτιτούρες, πληροφορίες για το παίξιμο κλπ.
Για οποιαδήποτε πληροφορία εδώ
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
miltosv
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 09 Αύγ 2005 06:39 pm

Μανα μου Ελλας

#1 Δημοσίευση από miltosv »

Καλησπέρα σε όλους.Ψάχνω την παρτιτούρα του "μάνα μου Ελλάς"(τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα) για μπουζούκι.Αν μπορεί να βοηθήσει κανείς.Είναι μεγάλη ανάγκη γιατί οι χορδές παραπονιούνται και γαργαλάνε το μπουζούκι

Άβαταρ μέλους
dimapxos
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 26 Μαρ 2006 03:47 pm
Τοποθεσία: Μπογιάτι

#2 Δημοσίευση από dimapxos »

kalispera milto. exw mia partitoura gia to Mana moy Ellas, alla se entypi morfi. 8a prospa8isw na vrw ena scanner, na tin anevasw, alla to nwritero deytera pleon. an tyxon ti vreis mexri tote, enimerwse.

Άβαταρ μέλους
Κώστας Ε.
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 02 Σεπ 2004 03:05 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μανα μου Ελλας

#3 Δημοσίευση από Κώστας Ε. »

http://www.astrofegia.com/Music_2.htm
Το έχει σε μορφή midi, με save target as.. το κατεβάζεις το ανοίγεις με το note worthy composer (είναι freeware) και έχεις τις παρτιτούρες!

miltosv
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 09 Αύγ 2005 06:39 pm

#4 Δημοσίευση από miltosv »

Σε ευχαριστώ πολύ Κώστα. Τι τρελό προγραμματάκι είναι αυτό :!: Δες τι κάνει η τεχνολογία.Δήμαρχε δυστυχώς σε προλάβανε

Άβαταρ μέλους
Kokona
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 27 Σεπ 2005 12:41 pm
Τοποθεσία: Κως

#5 Δημοσίευση από Kokona »

Ευχαριστούμε πολύ Κώστα Ε για την πληροφορία!!!! Κοίτα ρε τι κάνει το note worthy composer και δεν το είχα σε εκτίμηση!!! :D

Άβαταρ μέλους
Kokona
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 27 Σεπ 2005 12:41 pm
Τοποθεσία: Κως

#6 Δημοσίευση από Kokona »

Ευχαριστούμε πολύ Κώστα Ε για την πληροφορία!!!! Κοίτα ρε τι κάνει το note worthy composer και δεν το είχα σε εκτίμηση!!! :D

Άβαταρ μέλους
Κώστας Ε.
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 02 Σεπ 2004 03:05 am
Τοποθεσία: Αθήνα

#7 Δημοσίευση από Κώστας Ε. »

Ότι ανοίγει midi αρχεία το βρήκα τελείως τυχαία .Να φανταστείτε ότι το πρόγραμμα το κατέβασα για να περνάω τις παρτιτούρες που μου έδινε ο πρώτος μου δάσκαλος μιας και δεν έμαθα ποτέ μου να διαβάζω.
Στο συγκεκριμένο κομμάτι τα πράγματα είναι απλά. Σε άλλα midi κομμάτια που έχεις 7 με 8 όργανα, χάνεις τη μπάλα και τελικά δεν βγάζεις το κομμάτι.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Παρτιτούρες - Στίχοι - Ακόρντα”