BONNY AT MORN

Εκφραστείτε ελεύθερα..
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

BONNY AT MORN

#1 Δημοσίευση από socrates »

Μία σύντομη μικρή προσφορά (just for fun) για να μην ατροφεί αυτή η ενότητα.
Έχω αρχίσει πριν πολύ καιρό να γράφω ένα σετ παραλλαγών πάνω σε μία κέλτικη πασίγνωστη μελωδία, το "Bonny at Morn" (όμορφη στο πρωϊνό) για σόλο άρπα, αλλά κάπου σταμάτησα στη μέση του εγχειρήματος από ασιγουριά, ανασφάλεια και έλλειψη γνώσεων γύρω από το πώς δουλεύουν τα πετάλια της άρπας σε σχέση με τις τονικότητες και πλήθος άλλων τεχνικών λεπτομερειών. Κάποιος γνωστός ανακάλυψε μία ιστοσελίδα μίας αρπίστριας που προσφέρει πολύτιμες συμβουλές για την άρπα και ηχογράφηση δεκαπέντε δευτερολέπτων ενός οποιουδήποτε κομματιού που αποστέλλεται στη σελίδα της.
Σήμερα ήταν η σειρά μου. Ηχογράφησε τα 15 δευτερόλεπτα (την αρχή του κομματιού) που τις έστειλα και το ανέβασε μαζί με τα πολύτιμα σχόλιά της και την ενθάρρυνση της.
Μάλλον θα το ξαναπιάσω και θα το τελειώσω το κομμάτι αυτή τη φορά.
Τί λέτε?

Ο τύπος του url για embending δεν υποστηρίζεται οπότε δίνω απλή σύνδεση στη σελίδα της.
Variations on a Celtic Air

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

Re: BONNY AT MORN

#2 Δημοσίευση από socrates »

Συγνώμη για την παραπάνω σύνδεση, είναι για την γενική σελίδα 15 δευτερολέπτων για άρπα και ανανεώνεται κάθε μέρα με καινούργια κομμάτια. Το κομμάτι μου δημοσιεύθηκε στο face book από την Ολίβια σήμερα και δίνω μία σύνδεση για εκεί.

Bonny at Morn

Απάντηση

Επιστροφή σε “Δημιουργική Γωνιά”