ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΟΥ ΛΑΪΝΗ

Μήνυμα
Συγγραφέας
Για το Ανικανοποίητο.....
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2015 11:17 pm

Re: ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΟΥ ΛΑΪΝΗ

#8 Δημοσίευση από Για το Ανικανοποίητο..... »

fade έγραψε:Καλησπέρα, νομίζω όλα αυτά τα έχουμε απαντήσει στο βιβλιαράκι της τελευταίας κυκλοφορίας της olvido records. Μπορείτε να βρείτε την απάντηση στα περισσότερα ερωτήματα από αυτά που τίθονται μέσα στο βιβλιαράκι, εάν δεν το έχετε ήδη δει.
Στο χθεσινό τελευταίο μου μήνυμα δεν αντελήφθην ότι το παραπάνω σχόλιο προέρχονταν από τον κ. Tony Klain ή από κάποιον από την ομάδα της Olvido Records. Το κατάλαβα σήμερα που είδα ξανά το μήνυμα και παρατήρησα ότι γράφει ...τα έχουμε απαντήσει στο βιβλιαράκι της τελευταίας κυκλοφορίας της olvido records. Πίστευα ότι η απάντηση προέρχονταν από κάποιον που είχε στην κατοχή του το δίσκο με το βιβλιαράκι και όχι από τον άνθρωπο που ετοίμασε όλη την παραγωγή του δίσκου.

Έτσι τώρα έχω διπλή χαρά που μπορώ να συνομιλώ απ΄ευθείας με τον κύριο Κλάιν ή κάποιον κοντά σε αυτόν. Οπότε δεν περιμένω να μεταφέρετε εδώ τις αποκαλύψεις σας για την ζωή του Κωστή Μπέζου. Υπάρχουν όλες στον δίσκο που κυκλοφορήσατε.

Όπως έγραψα και χθες, δεν έχω στην κατοχή μου τον δίσκο σας με το συνοδευτικό βιβλιαράκι για να έχω πλήρη εικόνα των αποκαλύψεων σας. Ότι γνωρίζω είναι από την συνέντευξη σας στην lifo αλλά και από το ρεπορτάζ κατά την παρουσίαση του δίσκου Kostas Bezos and the White Birds. Εκεί περιληπτικά αναφέρονται κάποια στοιχεία για τον Μπέζο.

Αφού σας δώσω από εδώ τα συγχαρητήρια μου για την εκπληκτικά δουλειά που έχετε κάνει, σε όλα τα επίπεδα, για τα τραγούδια και την ζωή του Κωστή Μπέζου, θα ήθελα να επαναλάβω ότι τα στοιχεία που θα παρουσιαστούν εν καιρώ από την πλευρά μου θα συμπληρώσουν όλα όσα εσείς έχετε αποκαλύψει στο συνοδευτικό βιβλιαράκι σας.

Με αυτές τι κουβέντες θα ήθελα και πάλι να δηλώσω την χαρά μου για την παρέμβαση σας.

Για το Ανικανοποίητο.....
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2015 11:17 pm

Re: ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΟΥ ΛΑΪΝΗ

#9 Δημοσίευση από Για το Ανικανοποίητο..... »

Για το Ανικανοποίητο..... έγραψε: 30 Μαρ 2018 10:08 am

Δύο χρόνια αργότερα (1934) ο Κ.Μπέζος το ηχογραφεί ξανά, αυτή την φορά με τους Ορέστη Μακρή, Σπ.Βλάσση και Νίκο Μοσχονά στα φωνητικά και φυσικά τον ίδιο με τις χαβάγιες του. Ο δίσκος AO-2117 κυκλοφόρησε για την His Master's Voice, την εταιρεία που ο Κωστής Μπέζος ηχογράφησε τα περισσότερα του τραγούδια.

Το τραγούδι στην παραπάνω εκτέλεση κυκλοφόρησε και για την Orthophonic
S-321.jpg
S-321.jpg (108.94 KiB) Προβλήθηκε 2938 φορές

Άβαταρ μέλους
fakk
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: 07 Μαρ 2006 10:22 am

Re: ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΟΥ ΛΑΪΝΗ

#10 Δημοσίευση από fakk »

DSC03527.JPG
DSC03527.JPG (2.85 MiB) Προβλήθηκε 2935 φορές

Απάντηση

Επιστροφή σε “Μουσική - Τραγούδια”