ΣΠΑΝΙΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ 1934-ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΦΩΝΟΛΗΨΙΑ

Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

#8 Δημοσίευση από socrates »

Δεν έχω τελειώσει ακόμα με την "Οργάνωση του Φόρουμ", απλά είπα μερικά πράγματα στα οποία μπορεί να εμπεριέχεται ο πυρήνας κάποιων προτάσεων. Ακόμα περιμένω απόψεις, προτάσεις και διάλογο. Είμαι πρόθυμος να συνεργαστώ και να βοηθήσω όπου μπορώ και όσο η πρόσβασή μου στο δίκτυο μου επιτρέπει.

Θίγοντας τώρα το τελευταίο θέμα του Μάκη, το βλέπω σαν πολύ καλή ιδέα να δημιουργηθεί ένα wiki για ανάρτηση πρωτογενούς έρευνας. Εκεί θα μπορούσαν να αναρτώνται θέματα όπως η δουλειά του Bill1961 και του Ν. Τριήρη και επίσης να προβάλλονται όπως τώρα, σαν επιλεγμένα άρθρα για ανάγνωση, αλλά ίσως σε μία περιοδική βάση ώστε να δίνεται ευκαιρία και σε άλλα νεότερα ή παλαιότερα άρθρα γενικού ενδιαφέροντος να προβληθούν.
Τέλος, στα παρόντα κατάστιχα θα μπορούσαν να ενσωματωθούν εργασίες δευτερογενούς έρευνας όπως η εν λόγω δημοσίευση του αεροκωπηλάτη, όπου ο καθένας μπορεί να προσθέσει/τροποποιήσει και εμπλουτίσει το θέμα υπό συζήτηση. Αλλά και εδώ βλέπω την ανάγκη για κάποια περιοδική προβολή (στην πρώτη σελίδα) κάποιων όντως ενδιαφερόντων θεμάτων.
Βασικά το βλέπω σαν μπέρδεμα και προσπάθεια για όλους μας. Αγάπη για τη μουσική μας έχουμε. Ας αρχίσουμε να δίνουμε κάτι πίσω από όλα όσα πήραμε/παίρνουμε.

Τί λέτε?

Απάντηση

Επιστροφή σε “Μουσική - Τραγούδια”