Ο Διονύσης Μανιάτης και το ρεμπέτικο, Μάρτιος 2016

Ό,τι δεν ταιριάζει στα υπόλοιπα ας μπαίνει εδώ
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας

Για το Ανικανοποίητο.....
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2015 11:17 pm

Re: Ο Διονύσης Μανιάτης και το ρεμπέτικο, Μάρτιος 2016

#2 Δημοσίευση από Για το Ανικανοποίητο..... »

Σε ευχαριστούμε fakk για το ανέβασμα.

Νίκος Α. Πολίτης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005 08:39 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο Διονύσης Μανιάτης και το ρεμπέτικο, Μάρτιος 2016

#3 Δημοσίευση από Νίκος Α. Πολίτης »

Δράττομαι της ευκαιρίας, να δημοσιεύσω κι εγώ για ένα θέμα που προσωπικά με καίει, ελπίζοντας να βρώ “συγκαιγόμενους”. Ζητώ βέβαια προκαταβολικά συγγνώμη για το (σχεδόν) εκτός θέματος της δημοσίευσής μου.

Από πολλά χρόνια, μόλις δηλαδή βγήκε στην αγορά, έχω αγοράσει την ηλεκτρονική έκδοση του βιβλίου “Η εκ περάτων δισκογραφία γραμμοφώνου”, έναντι καθόλου ευκαταφρόνητου τιμήματος. Είναι ένα απ' τα βασικά εργαλεία για τη δουλειά μου. Πριν περίπου τρεις μήνες αναβάθμισα τα Windows του υπολογιστή μου σε “10”. Το σιντάκι της ηλεκτρονικής έκδοσης όμως, δεν συνεργάζεται, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό το εργαλείο. Σε επανειλημμένες τηλεφωνικές μου επαφές με την εταιρία που έκανε την έκδοση, με διαβεβαίωσαν ότι είναι απλά ζήτημα χρόνου να εκπονηθεί το απαραίτητο λογισμικό ώστε να καταστεί και πάλι δυνατή η χρήση του σιντί αυτού. Δυστυχώς, μέχρι σήμερα δεν έχει υπάρξει πρόοδος. Ρωτάω λοιπόν: εκτός από μένα, υπάρχουν και άλλοι που βρίσκονται στην ίδια κατάσταση; αν ναι, ας προσπαθήσουμε να εφαρμόσουμε το ρητό “η ισχύς εν τη ενώσει”!
Νίκος Α. Πολίτης

Απάντηση

Επιστροφή σε “Γενική κατηγορία”