κατασκευες - επισκευές εγχόρδων

Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με την κατασκευή ενός οργάνου. Πού μπορούμε να βρούμε μουσικά όργανα.
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
nikolis
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 31 Ιαν 2006 09:11 pm

κατασκευες - επισκευές εγχόρδων

#1 Δημοσίευση από nikolis »

φίλοι και φίλες, γνώρισα ένα παιδί στην Φιλαδέλφεια που κάνει καταπληκτική δουλειά με μπουζούκια, κιθάρες και διάφορα έγχορδα. Το email του είναι kithara@in.gr. Δοκιμάστε.

Άβαταρ μέλους
MKALIKAN
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 22 Μαρ 2005 12:32 pm
Τοποθεσία: Πειραιας - Ν.Ηρακλειο

#2 Δημοσίευση από MKALIKAN »

Καλημερα σε ολους .
Εχει περασει παρα πολυ καιρος βεβαια απο την παραπανω δημοσιευση , αλλα επειδη ειμαι κοντα στη Φιλαδελφεια και θελω να επισκευασω ενα τριχορδο (οχι καποιο σπουδαιο οργανο), θα με ενδιεφερε να μαθω την διευθυνση ή ενα τηλεφωνο του συγκεκριμενου οργανοποιου ωστε να τον επισκεφθω.
Δοκιμασα να στειλω mail στο kithara@in.gr που αναφερει ο φιλος , αλλα δυστυχως δεν ισχυει πλεον .

Αν γνωριζει καποιος και καποιον αλλο οργανοποιο στην περιοχη, τοτε θα του ειμουν υποχρεος εαν με ενημερωνε σχετικα. Απλα επειδη οπως ειπα το οργανο δεν ειναι κατι το σπουδαιο, δεν θελω να το παω σε καποιον απο τους μεγαλους μαστορες στην Αθηνα γιατι με φοβιζει το κοστος που θα ζητησουν.

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα .

Μανωλης/.

ΑΓΓΕΛ/ΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 16 Δεκ 2004 12:43 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

#3 Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛ/ΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ »

Μανωλη, επαθε κατι συγκεκριμενο ή το πας για "ρεκτιφιε"?
ΑΧ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΦΑΝΤΑΣΜΕΝΗ
ΚΑΙ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ ΜΟΝΑΧΟ
ΑΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΑΝΤΡΕΨΩ
ΣΑΝ ΤΣΙΓΑΡΟ ΝΑ ΚΑΩ...

Άβαταρ μέλους
MKALIKAN
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 22 Μαρ 2005 12:32 pm
Τοποθεσία: Πειραιας - Ν.Ηρακλειο

#4 Δημοσίευση από MKALIKAN »

Γεια σου ρε Αντωνη...
Το εχω καμια 10ετια τωρα και πριν απο 3 χρονια αρχισε σιγα-σιγα να σκευρωνει κλπ. με αποτελεσμα να εχουν σηκωθει πολυ πανω οι χορδες και να μην μπορω να παιξω .. το ειχα παρατησει τοσο καιρο (ειχα παρει ενα τζουρα και επαιζα με αυτον) αλλα τωρα λεω να το φροντισω λιγο το φουκαριαρικο για να το ξαναπιασω...

Ολα καλα εσυ ? Εκανες τιποτα με το αρχειο που λεγαμε ???

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κατασκευαστές”