Τι όργανα έχετε?

Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με την κατασκευή ενός οργάνου. Πού μπορούμε να βρούμε μουσικά όργανα.
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Πέχλι
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2005 09:14 pm
Τοποθεσία: Athina/proswrina Glaskwvh

#36 Δημοσίευση από Πέχλι »

Έλα φιλαράκι,

Ο κεμεντζές είναι ποντιακός, και λυπάμαι που στο λέω...αλλά δεν πουλιέται τίποτα!!

Σόρυ μεγάλε :?
Καημό μες στην καρδούλα μου

Άβαταρ μέλους
Ρεμπετης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 09 Αύγ 2006 11:50 am
Τοποθεσία: Καμίνια(Πειραιάς)

#37 Δημοσίευση από Ρεμπετης »

Λοιπόν από όργανα έχω τα εξής: 1 πολύμετρο, 1 μανόμετρο, 2 θερμόμετρα, 2 μετεωρολογικούς σταθμούς ε και 1 μπαγλαμαδάκι ετσι για να τον γρατζουνάω που και που βρε παιδί μου.Καλημέρα σας. :D 8)

Άβαταρ μέλους
max
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004 01:08 pm
Τοποθεσία: Αλλού
Επικοινωνία:

#38 Δημοσίευση από max »

Στο πνεύμα του Ρεμπέτη, εγώ έχω μια σπλήνα, ένα συκώτι, μια κιθάρα και ένα ούτι το οποίο δεν έχω αξιωθεί ακόμα (κακώς) να αρχίσω να το ψάχνω. :D

ARMENISTIS
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 20 Οκτ 2006 09:28 pm
Τοποθεσία: KΡΗΤΗ

ΚΑΤΟΧΗ ΟΡΓΑΝΩΝ

#39 Δημοσίευση από ARMENISTIS »

Εχω ένα μπουζούκι του Κλεφτογιάννη πάρα πολύ καλό, ένα γόνατο σκαφτό μονοκόματο, άλλο ένα λίγο μεγαλύτερο και τα δύο από μαυρομουριά, δικής μου κατασκευής,δυό μπαγλαμάδες, ένα 100χρονο βιολί 3/4, μιά λύρα κρητικιά επίσης από μουριά,μιά Υamaha ακουστική, άλλη μία κλασσική αγνώστου κατασκυεής, καθώς και κομπολόγια.

Άβαταρ μέλους
ikarus260
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2006 01:47 pm

#40 Δημοσίευση από ikarus260 »

Εγώ προς το παρόν έχω 3 τετράχορδα μπουζούκια (βλέπεις, έχω συνηθίσει σε τετράχορδο να παίζω), 1 κιθάρα, 1 πιάνο, 2 αρμόνια (ενα YAMAHA PSR 9000, και ένα KORG TRITON). Αυτά.
PS: Α έχω και ένα μικρό πνευστό όργανο, το οποίο μου πήρε η μητέρα μου, αλλά δεν έχω αξιωθεί ποτέ να πειραματιστώ μ αυτό

Άβαταρ μέλους
theos1960
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2006 08:45 am
Τοποθεσία: Κάτω Διμηνιό Κορινθίας

#41 Δημοσίευση από theos1960 »

Τι έχω?
μόνιμες σχέσεις:
Κλασική κιθάρα Κουμίκα (φοιτητική αγορά το 1979) όχι ιδιαίτερα αξιόλογη (η πρώτη μου αγάπη),
Ηλεκτρακουστική Οβέισον μπαλαντέρ σπέσιαλ (η συμβία μου),
Ηλεκτρική Godin (η ερωμένη μου), ενισχυτή Rantal 75 W
διάφορα φλέρτ:
Κλασσικό πιάνο Linden (άριστος ήχος και καλή τιμή αγοράς)
Ηλεκτρικό πιάνο Korg, (το οποίο προσφέρω για ανταλλαγή, τυχόν ενδιαφερόμενοι δείτε: http://www.rembetiko.gr/forums/showthread.php?t=17688
Φλογέρα Λατινικής Αμερικής από καλάμι (με γλυκύτατο ήχο)
Φλογέρα καλάμι πλαγίαυλος Περού (δύσκολο το άτιμο...)
μελλόντικα Honer
Παλιό μικρό αρμόνιο casio.
Δεν έχω:
ταλέντο, όμως έχω μεράκι να παίζω ότι πέσει στα χέρια μου!
Guitarkiller

Άβαταρ μέλους
damalailama
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006 07:39 pm
Τοποθεσία: Νικαριά!

#42 Δημοσίευση από damalailama »

Η μικρή μου οικογένεια: Δύο μπουζούκια(τρίχορδα βέβαια, γιατί υπάρχουν και μπουζούκια τετράχορδα ; ),ένα μισομπούζουκο(τζουρά το λένε όσοι δε ξέρουν),τρεις μπαγλαμάδες (οι δυο τα παίξανε), μια κλασσική κιθάρα, μια ακουστική (κάπου παρατημένη να παλιώσει κι άλλο...), ένα ούτι, ένα βιολί,και κάμποσα ψιλολόγια...ένα μπασταρδάκι μου λείπει για να συμπληρώσω με κλίμακα 46-47...θα δούμε...

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κατασκευαστές”