Προβλήματα στη νέα σελίδα

Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
liga rosa
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2009 07:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#36 Δημοσίευση από liga rosa »

τις τελευταίες μέρες μου βγάζει πως η σύνδεση δεν είναι ασφαλής (στον firefox). δεν μου το βγάζει σε άλλα φόρουμ κλπ σε διπλανές καρτέλες.
επίσης, κάποιες μέρες κάτι το πιάνει και βγάζει συνέχεια ηχητικές ειδοποιήσεις (διαφορετικές από αυτές του τσάτ), ακόμα και όταν είμαι αποσυνδεδεμένος. δεν βλέπω κάποια αλλαγή στη σελίδα (νέο μήνυμα, αλλαγή στη βάση κλπ).
το περίσσιο χαλάει το ίσιο

peris87
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 02 Μαρ 2011 04:02 pm

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#37 Δημοσίευση από peris87 »

bill1961 έγραψε:Μάκη φτιάχνεις κάτι στη σελίδα?
Όταν κάνω αναζήτηση τραγουδιού, επιστρέφει κενή τη λίστα και τα εξής μηνύματα:

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/styles/prosilver/template/displaymain.php on line 5: mysqli_connect(): (HY000/2003): Can't connect to MySQL server on 'xxx.xxx.xxx.xxx' (113)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/styles/prosilver/template/displaymain.php on line 6: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/styles/prosilver/template/displaymain.php on line 7: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, boolean given

Δεν ξέρω αν σχετίζεται και με αυτά που γράφει το μέλος Δημήτρης Μόσιαλος στο θέμα περί "Πνευματικών δικαιωμάτων".


αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.Γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει?

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#38 Δημοσίευση από Admin »

liga rosa έγραψε:τις τελευταίες μέρες μου βγάζει πως η σύνδεση δεν είναι ασφαλής (στον firefox). δεν μου το βγάζει σε άλλα φόρουμ κλπ σε διπλανές καρτέλες.
επίσης, κάποιες μέρες κάτι το πιάνει και βγάζει συνέχεια ηχητικές ειδοποιήσεις (διαφορετικές από αυτές του τσάτ), ακόμα και όταν είμαι αποσυνδεδεμένος. δεν βλέπω κάποια αλλαγή στη σελίδα (νέο μήνυμα, αλλαγή στη βάση κλπ).
Από την αρχή της λειτουργίας και το γράφει και στους όρους χρήσης κατά την εγγραφή η ιστοσελίδα δεν υλοποιεί κρυπτογράφηση, οπότε γι'αυτό σου λέει πως η σύνδεση δεν είναι ασφαλής.

Οι ηχητικές ειδοποιήσεις είναι γιατί προσπαθεί ασύγχρονα (χωρίς δηλαδή να πατήσεις εσύ ανανέωση κλπ) να συνδεθεί στη βάση και να ανανεώσει ποιο τραγούδι παίζει στο ράδιο κλπ. Εάν κάτι πάει στραβά εκεί, χαθεί η σύνδεσή σου κλπ μπορεί να βγάλει αυτό τον ήχο.

Προσπαθώ να τα φτιάχνω σιγά σιγά

Άβαταρ μέλους
liga rosa
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2009 07:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#39 Δημοσίευση από liga rosa »

δεν έχω κανένα πρόβλημα, απλά δεν μου τα έκανε πιο πριν.
ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση!
το περίσσιο χαλάει το ίσιο

Άβαταρ μέλους
ikarus260
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2006 01:47 pm

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#40 Δημοσίευση από ikarus260 »

Καλησπέρα σε όλους. Δεν μπαίνει καθόλου στο φώτο-άλμπουμ, θα ξαναεπανέλθει η λειτουργία του? σας ευχαριστώ

Για το Ανικανοποίητο.....
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2015 11:17 pm

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#41 Δημοσίευση από Για το Ανικανοποίητο..... »

Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα αλλά υπάρχει το εξής πρόβλημα:

Τώρα τελευταία και κάθε φορά που προσπαθώ να ανεβάσω πάνω από ένα (1) αρχείο, ετικέτα ή δημοσίευμα, την στιγμή που κάνω προεπισκόπηση, εξαφανίζονται τα αρχεία από τα συνημμένα, που ήδη έχω φορτώσει, και παραμένει μόνο το πρώτο που ανέβασα. Τα υπόλοιπα ως δια μαγείας χάνονται, με συνέπεια ή να τα ανεβάζεις ένα-ένα ή χωρίς να κάνεις προεπισκόπηση να πατάς υποβολή του θέματος και ότι ανέβασες ανέβασες. Αυτό αλλοιώνει την μορφή του κειμένου και τα αρχεία χάνουν την σειρά με την οποία πρέπει να ανέβουν.

Μήπως μπορεί κάποιος να το δει;

TomArmenidis
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 05 Αύγ 2015 05:28 am

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#42 Δημοσίευση από TomArmenidis »

Εκτός αυτού, πλέον δεν υπάρχει η ημερομηνία καταχώρησης του κάθε τραγουδιού όπως πριν.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Αναφορά προβλημάτων”