Προβλήματα στη νέα σελίδα

Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
max
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004 01:08 pm
Τοποθεσία: Αλλού
Επικοινωνία:

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#15 Δημοσίευση από max »

Ευχαριστώ για την επισήμανση, νομίζω βρήκα τί έφταιγε..

Νίκος Α. Πολίτης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005 08:39 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#16 Δημοσίευση από Νίκος Α. Πολίτης »

Φαίνεται όμως ότι κάτι έγινε: σήμερα εγώ, τουλάχιστο, μπήκα χωρίς αυτό το πρόβλημα.
Νίκος Α. Πολίτης

giwrgos_p
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 30 Σεπ 2006 08:03 pm

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#17 Δημοσίευση από giwrgos_p »

Κι εγώ μπήκα κανονικα τώρα.

Άβαταρ μέλους
max
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004 01:08 pm
Τοποθεσία: Αλλού
Επικοινωνία:

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#18 Δημοσίευση από max »

giwrgos_p έγραψε:Καλησπέρα.

1. Μπαίνω στη σελίδα, κάνω σύνδεση και βλέπω το όνομα στα συνδεδεμένα μέλη. Πάω στο φόρουμ να γράψω κάτι και μου ανοίγει ένα παράθυρο που λέει πως πρέπει να συνδεθώ για να μπορέσω να γράψω στο φόρουμ. Ξανά βάζω όνομα και κωδικό, αλλά δε με συνδέει στο φόρουμ, ενώ στην αρχική το όνομα φαίνεται στα συνδεδεμένα μέλη. Αυτό το πρόβλημα υπάρχει όταν χρησιμοποιώ chrome. Με mozilla δεν το κάνει, ενώ με explorer στην αρχή το έκανε, μετά όχι.
για το παραπάνω, πρόσεξα πως καθαρίζοντας τα cookies από τον browser, το πρόβλημα εξαφανίζεται. Το δοκίμασα σε ένα μηχάνημα που άνοιξα μετά από πολύ καιρό που παρουσίασε παρόμοια συμπεριφορά. Μπορείς εύκολα να το κάνεις πατώντας Control+Shift+Delete στο browser που χρησιμοποιείς. (προσοχή, όχι Control+Alt+Delete)

Άβαταρ μέλους
peloponnisios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 14 Αύγ 2012 03:38 am

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#19 Δημοσίευση από peloponnisios »

Όποτε έχετε χρόνο ρίξτε μια ματιά στον player της σελίδας. Νομίζω ότι είναι αρκετά προβληματικός και είναι κρίμα μιας που η αναπαραγωγή των τραγουδιών της βάσης είναι το κύριο ζητούμενο για τα μέλη. Συγκεκριμένα:

1) Στα περισσότερα τραγούδια η αναπαραγωγή σταματά προτού τελειώσει το κομμάτι.

2) Δε δουλεύει το fast forward.

3) Η μπάρα που δείχνει σε ποιο χρονικό σημείο βρίσκεται το εκάστοτε τραγούδι σπανίως δουλεύει.

4) Είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη επανάληψη (repeat), κάτι που δε χρειάζεται.

Και κάτι πιο ειδικό:

Αν ταξινομήσω τα τραγούδια που έχω επιλέξει με κάτι άλλο πέρα από την προεπιλογή, ας πούμε ανά συνθέτη, και πατήσω επόμενο στον player τότε αντί να μου εμφανίσει το επόμενο της λίστας σύμφωνα με τη νέα ταξινόμηση, ο player πηγαίνει στο επόμενο σύμφωνα με την προεπιλεγμένη ταξινόμηση.

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#20 Δημοσίευση από Admin »

peloponnisios έγραψε:Όποτε έχετε χρόνο ρίξτε μια ματιά στον player της σελίδας. Νομίζω ότι είναι αρκετά προβληματικός και είναι κρίμα μιας που η αναπαραγωγή των τραγουδιών της βάσης είναι το κύριο ζητούμενο για τα μέλη. Συγκεκριμένα:

1) Στα περισσότερα τραγούδια η αναπαραγωγή σταματά προτού τελειώσει το κομμάτι.
Στον firefox και στον chrome που δοκίμασα δεν εμφανίζει τέτοιο πρόβλημα (με τις τελευταίες εκδόσεις). Ποιο broswer χρησιμοποιείς ; Ποιο τραγούδι δοκίμασες;

2) Δε δουλεύει το fast forward.
Τα βελάκια δεν είναι για fast forward, είναι για να σε πάει στο προηγούμενο ή επόμενο κομμάτι όταν περιέχονται 2 και πάνω κομμάτια στα αποτελέσματα. Οπότε δεν δουλεύει μόνο όταν έχεις ένα τραγούδι ως αποτέλεσμα.

3) Η μπάρα που δείχνει σε ποιο χρονικό σημείο βρίσκεται το εκάστοτε τραγούδι σπανίως δουλεύει.
Με firefox που δοκιμάζω δουλεύει. Αν μπορείς για να δούμε και εμείς πώς θα μπορούσαμε να το φτιάξουμε δώσε περισσότερες πληροφορίες, οπως ποιο browser χρησιμοποιείς κλπ.

4) Είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη επανάληψη (repeat), κάτι που δε χρειάζεται.
Το σημειώνω κι αυτό σε αυτά που πρέπει να διορθωθούν προσεχώς.

Και κάτι πιο ειδικό:

Αν ταξινομήσω τα τραγούδια που έχω επιλέξει με κάτι άλλο πέρα από την προεπιλογή, ας πούμε ανά συνθέτη, και πατήσω επόμενο στον player τότε αντί να μου εμφανίσει το επόμενο της λίστας σύμφωνα με τη νέα ταξινόμηση, ο player πηγαίνει στο επόμενο σύμφωνα με την προεπιλεγμένη ταξινόμηση.
Αυτό το έχω εντοπίσει και είναι στα προσεχώς για διόρθωση, δεν είναι και τόσο εύκολο βέβαια αλλά θα βρώ τρόπο.

Άβαταρ μέλους
peloponnisios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 14 Αύγ 2012 03:38 am

Re: Προβλήματα στη νέα σελίδα

#21 Δημοσίευση από peloponnisios »

Admin έγραψε:Ποιο broswer χρησιμοποιείς ; Ποιο τραγούδι δοκίμασες;
Χρησιμοποιώ Safari 9.1 (Mac με λειτουργικό OS X El Capitan). Σχεδόν όλα τα τραγούδια που άκουσα κόβονταν αρκετά πριν το τέλος και ξεκινούσαν αυτόματα από την αρχή. Πολύ σπάνια κάποιο τραγούδι να έπαιξε μέχρι τέλους.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Αναφορά προβλημάτων”