Τα ματόκλαδα σου λάμπουν

Υπάρχουν πολλοί που ζητάνε ακκόρντα , παρτιτούρες, πληροφορίες για το παίξιμο κλπ.
Για οποιαδήποτε πληροφορία εδώ
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
newcomer
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Ιαν 2006 12:13 am
Τοποθεσία: Αθήνα

#8 Δημοσίευση από newcomer »

Σε ευχαριστώ Socrates.Noμίζω ότι η "μαγκιά" εδώ είναι να ακουστεί το ψιλό λα πιο δυνατά από το χαμηλό.
Νομίζω ότι βρήκα και τι παίζει ο Μάρκος κατά τη διάρκεια που μπαίνει η φωνή (από άλλη τονικότητα όμως).Τι λέτε ?

6 / 7 / 10 / 11
7 / 9 / 11 / 11
6 / 7 / 13 / 11

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

#9 Δημοσίευση από socrates »

Δεν πολυκαταλαβαινω τι εννοεις newcomer, αλλα σου στελνω ολοκληρη την εκδοχη που προτιμω να παιζω εγω. Τα μετρα 3 & 4 δεν ειναι ιδια οπως αυτα που συζητησαμε πιο πανω, αλλα μπορεις να τα αντικαταστησεις. δεν ειναι και πολυ ευκολη διασκευη με τοσες συγχορδιες που προσθετω, αλλα οχι και ακατορθωτη. Συγνωμη για το μεγαλο μεγεθος, αλλα δεν ξερω πως να μικρυνω το PNG στη ζωγραφικη. Αυτα εχει η τεχνολογια!
Εικόνα

Γακιας
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Μάιος 2009 08:35 pm

Re: Τα ματόκλαδα σου λάμπουν

#10 Δημοσίευση από Γακιας »

Σάββας Σάββας έγραψε:Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι δρόμο είναι τα ματόκλαδα σου λάμπουν του Μ.Βαμβακάρη;Επίσης αν έχει την καλοσύνη να παραθέσει και μερικές νότες από την εισαγωγή.
Ευχαριστώ
Εναι μινορε.ξεκινα απο ρε(ψιλο)λα σολ φα σολ λα φα σολ σολ φα μι ρε λα λα λα μετα ειναι το ιδιο μονο που τελειωνει σε ρε και μενει εκει.Μετα παει λα σολ φα σολ λα σολ φα σολ λα σολ φα μι ρε λα λα λα.Μετα παει ετσι αλλα μενει στο ρε.Στο κουπλε μι φα μιφα σολ λα σολ φα σολ μι φα ρε λα λα λα
υστερα το ιδιο αλλα μενει στο ρε και μετα παλι το πρωτο μερος του κουπλε
και στο τελος το 2ο μερος της εισαγωγης

arxarios
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 07 Αύγ 2009 03:35 pm

#11 Δημοσίευση από arxarios »

ξεκιναει με φα στο ρε καντινι και μετα παει στην μεσαια χορδη σολ σολ# λα #

ντο στην ρε καντινι και ξανα στην μεσαια λα# σολ# λα # σολ σολ# φα και ντο ντο ντο ντο στη ρε καντινι.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Παρτιτούρες - Στίχοι - Ακόρντα”