Παρτιτούρες

Υπάρχουν πολλοί που ζητάνε ακκόρντα , παρτιτούρες, πληροφορίες για το παίξιμο κλπ.
Για οποιαδήποτε πληροφορία εδώ
Post Reply
jiakop

Παρτιτούρες

Post by jiakop » 22 Nov 2010 12:47 am

Καλησπέρα,
ψάχνω παρτιτούρες για τα:
χαράματα η ώρα τρεις
τα ζηλιάρικά σου μάτια
τα όμορφα τα γαλανά σου μάτια (Βαμβακάρης)
το κουρασμένο βήμα σου (Μπακάλης)
Αν οι παρτιτούρες έχουν και το κλειδί του φα ακόμα καλύτερα αλλά και μόνο το κλειδί του σολ ευχαριστημένος θα μαι...μην είμαστε και αχάριστοι :)
Ευχαριστώ!

voulou
Συντονιστής

Post by voulou » 22 Nov 2010 12:33 pm

Γειά σου και καλώς ήρθες στη ρεμπετοσελίδα!
Σχετικά με παρτιτούρες δες εδώ: wiki/mediawiki/index.php/%CE%9A%CE%B1%C ... E%B5%CF%82
(συγγνώμη για το περίεργο link)

Δημήτρης Μου

Post by Δημήτρης Μου » 23 Nov 2010 12:30 am

Σχετικά με τις παρτιτούρες, δεν γνώριζα τόσον καιρό ότι υπήρχαν διαθέσιμες από αυτή τη σελίδα, έστω και οι λίγες που είναι διαθέσιμες. Βέβαια, δεν τις διάβασα όλες ακόμα, αλλά θέλω να επισημάνω με αφορμή αυτή που αφορά το τραγούδι "Πέντε μάγκες του Περαία", ότι είναι γραμμένη λάθος. Δηλαδή, δεν υπάρχουν παύσεις, οι αξίες δεν ανταποκρίνονται στο τραγούδι όπως είναι γνωστό, κλπ. Δυστυχώς, δεν μπορώ να κάνω τις απαραίτητες διορθώσεις. Ας πει και κάποιος άλλος τη γνώμη του και βλέπουμε... Νομίζω ότι είναι κρίμα να υπάρχουν ανακρίβειες τέτοιου μεγέθους σ' αυτή την ΤΕΛΕΙΑ σελίδα!

bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)

Post by bill1961 » 23 Nov 2010 02:01 pm

Αν έχεις την παρτιτούρα με κάποιο τρόπο γραμμένη και μπορείς να μου τη στείλεις, θα κοιτάξω να κάνω τις διορθώσεις (ελπίζω να θυμηθώ πως γράφαμε παλιότερα στο lilypond).
Να υπενθυμίσω εδώ ότι λόγω προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων δεν περνάμε παρτιτούρες που προέρχονται από βιβλία του εμπορίου. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που δεν προχώρησε το θέμα με τις παρτιτούρες.

themisko

Post by themisko » 11 Apr 2012 01:34 pm

το καμηλιερικο ειδικα πρεπει να το μαθω!
Ειμαι με την κιθαρα και τα παω καλα..
θα κανω μια εκτυπωση στο ... να τα
εχω σε βιβλιαρακι!

Ευχαριστω πολυ,

Θεμης

Συντονιστές: Αφαίρεση link που θα μπορούσε να θεωρηθεί διαφημιστικό

Post Reply

Return to “Παρτιτούρες - Στίχοι - Ακόρντα”