ρούκουνας τρεις χήρες

Υπάρχουν πολλοί που ζητάνε ακκόρντα , παρτιτούρες, πληροφορίες για το παίξιμο κλπ.
Για οποιαδήποτε πληροφορία εδώ
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Σωτήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005 06:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

#15 Δημοσίευση από Σωτήρης »

Παιδιά κανείς μας δεν είναι νομικός οπότε δεν έχει νόημα να αναλωνόμαστε σε τέτοιες συζητήσεις.
Εγώ απλά είπα πως ένα subforum με ένα post του στυλ π.χ.:

"Γειά σας παιδιά! Μήπως ΞΕΡΕΙ κανείς το τραγούδι του Μάρκου Βαμβακάρη "Φραγκοσυριανή"; Παρακαλώ απαντήστε με pm ή mail!"

και χωρίς άλλες απαντήσεις και διευκρινήσεις, δεν έχει, στα σίγουρα, τίποτα το νομικά επιλήψιμο και κάνει και την δουλειά μας μια χαρά!
Από 'κει και πέρα, το ξαναείπα, είναι μια πρόταση και μόνο (που μπορεί να επιδέχεται και βελτιώσεις) και οι διαχειριστές είναι αυτοί που θα αποφασίσουν.

Άβαταρ μέλους
voulou
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006 11:56 am
Τοποθεσία: Πάτρα

#16 Δημοσίευση από voulou »

[quote="Σωτήρης"]Παιδιά κανείς μας δεν είναι νομικός οπότε δεν έχει νόημα να αναλωνόμαστε σε τέτοιες συζητήσεις.

Ποτέ δεν ξέρεις....οι δικηγόροι είμαστε σαν τα μικρόβια, δεν μας βλέπεις αλλά υπάρχουμε. Μέχρι να μας ψεκάσει η βιο-Κοκκώνα...

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

#17 Δημοσίευση από Admin »

Σωτήρης έγραψε:Παιδιά κανείς μας δεν είναι νομικός οπότε δεν έχει νόημα να αναλωνόμαστε σε τέτοιες συζητήσεις.
Εγώ απλά είπα πως ένα subforum με ένα post του στυλ π.χ.:
Σωτήρη ναι μεν δεν είμαστε νομικοί, αλλά έγραψα ότι γι αυτούς τους λόγους δεν μπορούμε να συνεχίσουμε όπως προτείνεις. Απλά ναι, έχει νόημα να κάνουμε τέτοιες συζητήσεις γιατί αναμέναμε βοήθεια, κανείς δεν έχει επικοινωνήσει και οι ίδιοι θα θέλαμε να συνεχίσει η σελίδα όπως ήταν από την αρχή. Τώρα το παράδειγμα που θέτεις
Σωτήρης έγραψε:"Γειά σας παιδιά! Μήπως ΞΕΡΕΙ κανείς το τραγούδι του Μάρκου Βαμβακάρη "Φραγκοσυριανή"; Παρακαλώ απαντήστε με pm ή mail!"
είναι διαφορετικό από το "εγώ το έχω! δώσε μου το μεηλ σου να στο στείλω" μέσα σε μια δημόσια κουβέντα, όπως το πρώτο ποστ σου απτο οποίο ξεκίνησε η όλη συζήτηση.

Εμείς δεν είμαστε διαθετειμένοι να φτιάξουμε ένα τέτοιο υποφόρουμ. Είναι έτσι κι αλλιώς πολύ εύκολο να στήσεις ένα απλό φόρουμ με προγράμματα όπως το phpBB ή το vBulletin για μια τέτοια δουλειά.
Ας το κάνει κάποιος άλλος αν θέλει. Αντίθετα, η λύση για εμάς θα ήταν να συνεχίσει η σελίδα ως έχει, με ανοιχτά και πάλι τα τραγούδια.

Η φιλοσοφία μας έγινε πιστεύω πλήρως κατανοητή από τις προηγούμενες δημοσιεύσεις, δε θαθελα να πω κάτι άλλο πάνω σε όλα αυτά.

ΥΓ. Κανείς δεν ξεφεύγει από τη βιο-Κοκκώνα! :twisted: 8)

Άβαταρ μέλους
Kokona
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 27 Σεπ 2005 12:41 pm
Τοποθεσία: Κως

#18 Δημοσίευση από Kokona »

Με φώναξε κανείς;;;;;; :twisted: :twisted: :twisted:
Δε φοβούμαι τους βορειάδες και το αλμυρό νερο
μον’ φοβούμαι τους ανθρώπους στη στεριά να μην πνιγώ

Άβαταρ μέλους
jpez
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 15 Ιαν 2005 08:55 pm

#19 Δημοσίευση από jpez »

Οι Δικηγοροι της σελιδας θα εχουν ως πρωτο μελημα να ξεκαθαρισουν το πεδιο με τα τραγουδια. Υστερα θα τους βαλουμε να νομιμοποιησουν και το μαυρο. Και μετα θα μας βγαλουνε και αδειες για τους τεκεδες που θα ανοιξουμε. Τι τους εχουμε?

Αντε, εχεται πολυ δουλεια παιδια...

Άβαταρ μέλους
Σωτήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005 06:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

#20 Δημοσίευση από Σωτήρης »

Μάκη ή Κώστα (ξαναλέω πως δεν ξέρω ποιός γράφει όταν λέει admin),
εγώ κρατάω την ουσία (...κι ονειρεύομαι, που λέει κι ένα τραγούδι) η οποία συμπυκνώνεται στις φράσεις:

...Εμείς δεν είμαστε διαθετειμένοι να φτιάξουμε ένα τέτοιο υποφόρουμ ... Ας το κάνει κάποιος άλλος αν θέλει...

οι οποίες βάζουν οριστική τελεία στη συζήτηση και είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕΒΑΣΤΕΣ (και το εννοώ!!!). Εγώ καλύφθηκα κι ευχαριστώ!

Υ.Γ. Το "να συνεχίσει η σελίδα ως έχει, με ανοιχτά και πάλι τα τραγούδια" δεν είναι η λύση όπως λέτε, αλλά η ΕΥΧΗ! Η λύση για να πραγματοποιηθεί, δυστυχώς εκκρεμεί...

Απάντηση

Επιστροφή σε “Παρτιτούρες - Στίχοι - Ακόρντα”