ΖΕΙΜΠΕΚΙΚΟ ΒΡΑΚΑΔΙΚΟ (Σαμοθράκης)

Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

ΖΕΙΜΠΕΚΙΚΟ ΒΡΑΚΑΔΙΚΟ (Σαμοθράκης)

#1 Δημοσίευση από socrates »

ΓΕΝΙΚΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΩΝ

Έχω ξανακάνει αυτή τη δημοσίευση στην παλιά σελίδα οπότε δεν πρόκειται για κάτι νεότερο. Απλά τότε δεν είχαμε την δυνατότητα να ανεβάζουμε τα διάφορά συνημμένα και τα είχα ανεβάσει και συνδέσει σε άλλη ιστοσελίδα. Τώρα για την πληρότητα ανεβάζω αυτό το κομμάτι στην ενότητα με τις παρτιτούρες πάλι καθώς και τις ταμπλατούρες για μαντολίνο και μπουζούκι. Η αρχική τονικότητα είναι DO maggiore αλλά εδώ το έχω μεταγράψει σε SOL για να κρατήσω βιολί ή μαντολίνο στην πρώτη θέση του οργάνου. (ίσως το ανεβάσω και σε DO αν το χρειαστεί κανείς).
Η αρχική ηχογράφηση είναι αυτή της εταιρίας για διάδοση της εθνικής μουσικής και δεν ξέρω αν υπάρχει στη βάση δεδομένων μας-δεν μου βγάζει κάτι η αναζήτηση. Αν ξέρει κάποιος ας δώσει ένα σύνδεσμο ώστε να τον συμπεριλάβω στις "ΠΗΓΕΣ" μου.
Ευχαριστώ.
ΖΕΪΜΠΕΚΙΚΟ ΒΡΑΚΑΔΙΚΟ in G score.pdf
(91.66 KiB) Μεταφορτώθηκε 1025 φορές

Click Here for Scrolling Score - Κλικ εδώ για κινούμενη παρτιτούρα
ΖΕΪΜΠΕΚΙΚΟ ΒΡΑΚΑΔΙΚΟ in G 2.mp3
(3.35 MiB) Μεταφορτώθηκε 396 φορές

ΖΕΪΜΠΕΚΙΚΟ ΒΡΑΚΑΔΙΚΟ in G.xml
(406.94 KiB) Μεταφορτώθηκε 416 φορές
ΖΕΪΜΠΕΚΙΚΟ ΒΡΑΚΑΔΙΚΟ in G mandolin tab.pdf
(91.95 KiB) Μεταφορτώθηκε 930 φορές
ΖΕΪΜΠΕΚΙΚΟ ΒΡΑΚΑΔΙΚΟ in G bouzouki tab.pdf
(94.17 KiB) Μεταφορτώθηκε 924 φορές
Τελευταία επεξεργασία από socrates σε 02 Μάιος 2016 08:11 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

Re: ΖΕΙΜΠΕΚΙΚΟ ΒΡΑΚΑΔΙΚΟ (Σαμοθράκης)

#2 Δημοσίευση από socrates »

Δεν βρήκα μεν την ηχογράφηση της δικής μου μεταγραφής, αλλά βρήκα στο youtube αυτό το ενδιαφέρον βίντεο του ίδιου κομματιού με χορευτές! Παίζεται/χορεύεται εδώ σε αρκετά μεγαλύτερη ταχύτητα της δικής μου μεταγραφής (σκοπός μου είναι η παρουσίαση/ εκμάθηση, και διατηρώ το tempo πάντα προς το αργότερο). :)

phpBB [video]

Απάντηση

Επιστροφή σε “Παρτιτούρες”