Ηχογράφηση νέου μέλους

"Κονσούλτο"
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
max
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004 01:08 pm
Τοποθεσία: Αλλού
Επικοινωνία:

Ηχογράφηση νέου μέλους

#1 Δημοσίευση από max »

Γεια σας

αναρτώ μετά από μήνυμα που έλαβα από το νέο μέλος στην παρέα μας Makailer. Η προσπάθεια του είναι μερακλήδικη, μου αρέσει όταν άνθρωποι βρίσκουν το δικό τους τρόπο για να εκφράζονται.
Σας στέλνω τα "μπλε παράθυρα" του Μάρκου, όχι προφανώς για να κάνω επίδειξη, αλλά για να πω κι εγώ με τη σειρά μου, πως όταν αγαπάς κάτι πολύ, σπάζεις χίλια διαβολοπόδαρα για να το καταφέρεις. Με παρέα ή χωρίς, το ρεμπέτικο ζει στις καρδιές και ψιθυρίζεται στα χείλη. Παράφωνα, άφωνα, δεν έχει σημασία. Όσο το παλεύουμε, υπάρχει ελπίδα.
Έχω το θράσος και τ'ανεβάζω και σε βίντεο. http://oudenoida.blogspot.com/2010/01/b ... _1217.html
Σας ευχαριστώ για τη φιλοξενία.......στο επανακούειν

Άβαταρ μέλους
Kokona
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 27 Σεπ 2005 12:41 pm
Τοποθεσία: Κως

#2 Δημοσίευση από Kokona »

Καλώς όρισε το νέο μέλος και ένα μεγάλο μπράβο όχι μονο για την προσπάθεια αλλά και για την ιδέα
Τωρα πια δε θα έχουμε προβλημα στη χρονοκαθυστέρηση όταν παίζουμε ζωντανά μεσω δικτύου γιατι θα εφαρμόσω το συστημα Makailer! Ετοιμαστείτε να αυτοκινηματογραφηθείτε κιθαρίστες!!! εντός ολίγου θα λάβετε μέηλ με τις παραγγελιες μου! Επιτέλους εικονικός κιθαριστας που ουτε γκρινιαζει ουτε μιλάει μόνο παίζει χε χε :twisted: :twisted: :twisted:
Δε φοβούμαι τους βορειάδες και το αλμυρό νερο
μον’ φοβούμαι τους ανθρώπους στη στεριά να μην πνιγώ

ADAMAS
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 15 Δεκ 2009 07:17 pm
Τοποθεσία: Palia Kokkinia

#3 Δημοσίευση από ADAMAS »

Μπραβο ρε παιδια αυτη η προσπαθεια αξιζει οσο χιλια δημοσιευματα? :D
Καλη συνεχεια.

teris67
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 30 Ιαν 2010 01:28 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς

#4 Δημοσίευση από teris67 »

Αυτό μου θυμίζει ένα CD που έφτιαξε ένας φίλος, με επιλεγμένα κομμάτια, το ένα καλύτερο απ' τ' άλλο, όπου ο ίδιος παίζει κιθάρα, μπουζούκι πρώτη φωνή, μπουΖούκι δεύτερη φωνή, και τραγουδάει επίσης πρώτη και δεύτερη φωνή. Το αποτέλεσμα είναι πάρα πάρα πολύ καλό και ποιοτικό, και δεν καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για ορχήστρα ενός ατόμου.

Βέβαια, η ζωντανή συνοδεία δεν υποκαθίσταται, αφού δεν είναι μόνο το ακουστικό αποτέλεσμα το ζητούμενο αλλά και (κυρίως) η εμπειρία της από κοινού με τον άλλον έκφρασης και απόλαυσης του τραγουδιού. Ζήτω οι καλοί κιθαρίστες!

Άβαταρ μέλους
liga rosa
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2009 07:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#5 Δημοσίευση από liga rosa »

Kokona έγραψε:Ετοιμαστείτε να αυτοκινηματογραφηθείτε κιθαρίστες!!! εντός ολίγου θα λάβετε μέηλ με τις παραγγελιες μου! Επιτέλους εικονικός κιθαριστας που ουτε γκρινιαζει ουτε μιλάει μόνο παίζει χε χε :twisted: :twisted: :twisted:
δεχόμεθα παραγγελίες, τιμαί φιλικαί - εργασία εγγυημένη. με τρείς συνοδείες κιθάρας, δώρο μία συνοδεία μπαγλαμά.
teris67 έγραψε:Ζήτω οι καλοί κιθαρίστες!
ζήτω οι καλοί πελάτες!
το περίσσιο χαλάει το ίσιο

Άβαταρ μέλους
Γιωργος Κουκος
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 20 Σεπ 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Τορινο

#6 Δημοσίευση από Γιωργος Κουκος »

δε μας νοιαζουν φιλε τα παραφωνα και τα αφωνα..σημασια εχει τι αισθανεται κανεις. Και γω μπορω να πω απο εδω που ειμαι πως καταλαβαινω απολυτα αυτη την 'αναγκη' και πως αυτο που ειδα με συγκινησε πολυ. Να σαι παντα καλα να παιζεις..

Άβαταρ μέλους
Makailer
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 28 Φεβ 2010 08:15 pm
Τοποθεσία: Offenbach Hessen Deutschland
Επικοινωνία:

Ευχαριστώ

#7 Δημοσίευση από Makailer »

Ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια. Ο Καθείς παλεύει με τα όπλα που ΄χει. Μακάρι όλοι να είχαν μουσικά συντρόφια, κάθε ώρα και στιγμή. Δυστυχώς, όσο μεγαλώνουμε, γινόμαστε περίεργοι και κλεινόμαστε στα καβούκια μας. Κρατάμε τα ντέρτια μέσα μας, ξεχνώντας πως "μοιρασμένη λύπη, μισή λύπη".
Καλές ακροάσεις σε όλους και καλά μεράκια στις μουσικές σας.....
Makailer

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κουβεντούλα”