Εντυπώσεις από την καλοκαιρινή συνάντηση στην Κουρούτα

"Κονσούλτο"
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

Εντυπώσεις από την καλοκαιρινή συνάντηση στην Κουρούτα

#1 Δημοσίευση από Admin »

Γράψτε τις εντυπώσεις σας, όσοι ήσασταν εκεί.

Άβαταρ μέλους
katsabinis
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 26 Ιουν 2006 10:36 pm
Τοποθεσία: Δίστομο
Επικοινωνία:

#2 Δημοσίευση από katsabinis »

Τι να πούμε...
Μακάρι να μπορούσα να μείνω και το Σάββατο, αλλά ανωτέρα βία με ανάγκασε να φύγω..
Ήταν υπέροχα, αντάμωσα τους φίλους που δεν έχουμε την ευκαιρία να δούμε στην Αθήνα λόγω αποστάσεως, και η συμφωνική μπουζουκιών καθώς και η συμμετοχή του κόσμου, ήταν πανέμορφη.
Περιμένω εναγωνίως φώτο και mp3 όπως πέρισυ.
Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Βασίλη απ' την Αμαλιάδα για όλα!!
Συμφωνώ με την Κοκκώνα για αυτά που έγραψε περί Βασίλη
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΙΔΕΣ
:lol:
Τελευταία επεξεργασία από katsabinis σε 20 Αύγ 2007 01:40 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Βάγγος
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 04 Αύγ 2005 01:49 pm

#3 Δημοσίευση από Βάγγος »

Δυστυχώς και εγω καταφερα να παρευρεθώ μόνο την μαγική νύχτα της Παρασκευής σέ αυτή την υπέροχη συνάντηση που είχαμε .Θέλω και εγω να ευχαριστήσω τον Βασίλη-marko4 ο οποιος ''σκίστηκε'' για όλους μας όπως επίσης τον ακούραστο ''εραστή'' του ρεμπέτικου Αλκη Μαύρο που μας τίμησε ιδιεταιρα με την συμετοχή του,και φυσικά ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Μάκη που είναι η αρχή του ''κακού''.
Υ.Γ. Αφήνω στο αλμπουμ(φωτό χρηστων) την μοναδική υποφερτή(ελλειψει φλας) φωτογραφια που καταφερα να βγαλω με την αποκάλυψη της βραδιάς τον Γιώργο τον Κούκο ο οποίος υπήρξε ανεξάντλητος αφου συνόδεψε σχεδον ολα τα τραγουδια με την κιθαρα του
Τελευταία επεξεργασία από Βάγγος σε 20 Αύγ 2007 10:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

faidra
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 04 Δεκ 2005 07:33 pm
Τοποθεσία: Αχαρναί

#4 Δημοσίευση από faidra »

Βρίσκομαι αυτή τη στιγμή ακόμα στην Κουρούτα.
Αν και είμαι λιώμα στην κυριολεξία, κατάφερα να συρθώ ως ένα ίντερνετ
καφέ για να δηλώσω πως πέρασα μαγικές βραδιές τόσο που δεν μπορούσα
να φανταστώ.

Τι και ποιον να πρωτοευχαριστήσω!!! Τον Βασίλη (Μάρκο 4) που έγινε θυσία
για όλους μας, (είσαι μεγάλη ψυχή ρε Βασίλη χίλια ευχαριστώ κι εγώ προσωπικά), τον ακούραστο Άλκη τον Μαύρο που μας κράτησε αιχμάλωτους της δεξιοτεχνίας του, την απίστευτη κιθάρα του Γιώργου του Κούκου και την αλησμόνητη ερμηνεία του στο "Τζόγια" (τρεχαντηράκι) σήμερα το πρωί τα χαράματα, ή τις μελένιες και μαγικές πενιές του Θέμη που έδωσε ρέστα την Παρασκευή!!! (Θέμη ελπίζω να έβαλες καινούργια χορδή μετά από εκείνη που έσπασες :) )

Ο Μπιλ61 αξιέπαινος, που κατέγραψε τα πάντα σε βίντεο - κι όταν λέω τα πάντα το εννοώ. Πάνω από 5 κασέτες συνεχούς λήψης. Η Αγγελική μας τρέλανε με το μπουζούκι της. Ο Θανάσης ο Καμπάς επίσης θαυμάσιος με το μπουζούκι του!
Ο Χάρης μας έκανε την εκπληξη και ήρθε την τελευταία στιγμή. Η Κοκκώνα με ανεξάντλητο κέφι και χιούμορ όπως πάντα... Καταπληκτική παρέα που έδεσε πολύ και το αποτέλεσμα ήταν μαγικές νύχτες.

Φίλοι ήρθαν από όλες τις γωνιές της Ελλάδας. Από Κρήτη, από Βόρειο Ελλάδα.
Εγώ προσωπικά σας ευχαριστώ όλους που κάνατε ό,τι καλλίτερο για να περάσουμε πανέμορφα. Έχω φωτό και αρκετό βιντεοσκοπημένο υλικό και θα το θέσω στη διάθεσή σας μόλις ανέβω Αθήνα αύριο με το καλό και ξεκινήσω επεξεργασία.
Να συνέρθω μόνο λιγάκι και τα ξαναλέμε γρήγορα φίλοι μου. :D :D

Άβαταρ μέλους
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 04 Απρ 2006 04:40 pm
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ

#5 Δημοσίευση από ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ »

Αν είχα τρεις ευχές , θα ήταν όλες να γύριζε ο χρόνος πάλι πίσω.
Γειά σου Βασίλη (Μαρκο 4) , γειά σου Μάριε, γειά σου Μάκη και στην υγειά όλων μας.

Πόσο άσχημη μου φαίνεται η Χαλκίδα ύστερα από αυτό.

Και του χρόνου.
Αφότου εγεννήθηκα
φωτιά με τριγυρίζει
αν μ' έκαιγε θα γλίτωνα
μ' αυτή με βασανίζει.

Άβαταρ μέλους
REBET
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 13 Μαρ 2006 04:35 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Επικοινωνία:

#6 Δημοσίευση από REBET »

Όλα τα video και οι φωτό που θα ανέβουν, δεν μπορούν να περιγράψουν τα συναισθήματα του να είσαι εκεί. "Νύχτες μαγικές" μπορεί να είναι συνοπτικά ο τίτλος αυτού που έζησα έστω για μία βραδυά στην Κουρούτα.
Η γνωριμία με φίλους που μιλάω απο το σατ και μόνο αρκεί... Χώρια τώρα, το απίστευτο κέφι, τα υπέροχα μπαγλαμαδομπούζουκα, οι κιθάρες, οι φωνές, οι φανταστικοί χοροί που είδαμε και τα αστεία που λέγονταν. Πλήρης ευφορία, είμασταν...αλλού!!!

Ο Βασίλης (Markos4)......τι ήταν αυτός που γνώρισα; Οne man show!
Απ΄τους τελευταίους πραγματικούς (όχι γιαλαντζή) εναπομείναντες ΡΕΜΠΕΤΕΣ. Γειά σου ρε Βασίλη!!!...να είσαι πάντα καλά εσύ και η οικογένειά σου.

Κλείνοντας, θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που έπαιξαν και μας χάρισαν αυτές τις υπέροχες στιγμές.
Τελικά, αυτά μόνο μένουν να θυμόμαστε. Τ΄άλλα όλα.....αέρας κοπανιστός.

Και του χρόνου παίδες

ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

#7 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

Αυτός που είπε ότι η ιστορία επαναλαμβάνεται σα φάρσα δε θα είχε υπόψη του τη φετεινή ξαναμάζωξη στην Κουρούτα ( το ορθόν παραλία Μαραθιάς ) , νομίζω ότι καθιερώθηκε σα φεστιβάλ της σελίδας . Νομίζω επίσης ότι η μάζωξη πρέπει να καθιερωθεί σαν ετήσια και στο ίδιο μέρος ( που θα βρούμε άλλωστε , άλλο οικοδεσπότη σαν το Βασίλη , να του .... το μουστακι ) , χωρίς βέβαια να αποκλείονται και άλλες , αυτή όμως νάναι η κεντρική. Δε θέλω να μπω σε διαδικασία κριτικής και πιστεύω ότι όπως η περσινή ήταν όμορφη και η φετεινή είχε τη δική της ομορφιά , αν και μας λείψανε μερικοί . Και όσες θα ακολουθήσουν ( προτείνω για ψηφοφορία από τώρα και για τον ίδιο τόπο ) θα είναι εξίσου όμορφες
Η ΖΩΗ ΚΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κουβεντούλα”