ΔΕΚΑΕΤΙΑ 1960

"Κονσούλτο"
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Rumeliotis
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2005 11:12 pm
Τοποθεσία: Αμφισσα/Χαλκιδα
Επικοινωνία:

ΔΕΚΑΕΤΙΑ 1960

#1 Δημοσίευση από Rumeliotis »

Να με συγχωρήσουν οι δημιουργοί της σελίδας
Δεν ξέρω αν έκανα καλά που κάνω αυτή την αυτή την αναφορά εδώ
Υπάρχουν αρκετές σελίδες στο διαδυκτιο που ασχολούνται με το ρεμπέτικο τραγούδι καμία σχεδόν όμως με το λαϊκό της δεκαετίας του 60
Είπα λοιπόν να συνεχίσω εκεί που σταματάτε εσείς ,Από το 55 και μετά δηλαδή
Φυσικά η κοινότητα είναι ακόμα καινούργια και δοκιμαστική
Αλλά αξίζει πιστεύω για οποίον ασχολείται με το λαϊκό τραγούδι να την επισκεφτεί


http://clubs.pathfinder.gr/Laikorempetika_

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

#2 Δημοσίευση από Admin »

Φίλε Ρουμελιώτη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για την αναφορά εδώ, ευχόμαστε καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας.

Βέβαια βρίσκω υπερβολική την αναφορά στο βιβλίο επισκεπτών, εις διπλούν μάλιστα -μάλλον από λάθος-, αφού εκεί δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για τέτοιου είδους ανακοινώσεις.

Άβαταρ μέλους
Kokona
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 27 Σεπ 2005 12:41 pm
Τοποθεσία: Κως

#3 Δημοσίευση από Kokona »

Μπράβο πολύ ωραία προσπάθεια
Καιρός ειναι να δοθεί στο λαϊκό τραγούδι η σημασία που του αρμοζει και αφου δεν υπάρχει πρωτοβουλία από το κρατος ας ασχοληθούν οσοι εχουν το μεράκι

Καλή επιτυχία στη διασωση αυτου του θησαυρού
Δε φοβούμαι τους βορειάδες και το αλμυρό νερο
μον’ φοβούμαι τους ανθρώπους στη στεριά να μην πνιγώ

Rumeliotis
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2005 11:12 pm
Τοποθεσία: Αμφισσα/Χαλκιδα
Επικοινωνία:

#4 Δημοσίευση από Rumeliotis »

Admin έγραψε:Φίλε Ρουμελιώτη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για την αναφορά εδώ, ευχόμαστε καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας.

Βέβαια βρίσκω υπερβολική την αναφορά στο βιβλίο επισκεπτών, εις διπλούν μάλιστα -μάλλον από λάθος-, αφού εκεί δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για τέτοιου είδους ανακοινώσεις.
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΔΕΣ ΚΙ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΚΕΚΤΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΛΙΝΚ
ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΟΥΡΛΑΝΕΙ ΕΔΩ Ο ΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ
ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΓΡΑΦΩ ΤΩΡΑ
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ

Rumeliotis
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2005 11:12 pm
Τοποθεσία: Αμφισσα/Χαλκιδα
Επικοινωνία:

#5 Δημοσίευση από Rumeliotis »

Kokona έγραψε:Μπράβο πολύ ωραία προσπάθεια
Καιρός ειναι να δοθεί στο λαϊκό τραγούδι η σημασία που του αρμοζει και αφου δεν υπάρχει πρωτοβουλία από το κρατος ας ασχοληθούν οσοι εχουν το μεράκι

Καλή επιτυχία στη διασωση αυτου του θησαυρού
Σ ευχαριστώ γιατί τα λόγια σου μου δίνουν κουράγιο να συνεχίσω

Αυτό που αναλμαβάνω ειναι ρίσκο αλλά οπως ειπες το μεράκι και η αγάπη μου για το λαϊκό τραγούδι και τους Αθάνατους Ερμηνευτές - Στιχουργούς - Συνθέτες της Χρυσής δεκαετίας , μ έσπρωξε να κάνω αυτή την Κίνηση
Πιστεύω να μη συναντήσω τα γνώστα σε όλους μας προβλήματα.

Άβαταρ μέλους
Dreamlander
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: 11 Απρ 2006 02:50 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο

#6 Δημοσίευση από Dreamlander »

Εύγε!

Πολύ σημαντική πρωτοβουλία και αρκετά επίπονη. Ελπίζω να καταφέρω να βάλω κι εγώ ένα λιθαράκι στην προσπάθεια σου. Εύχομαι η σελίδα σου να περάσει το ταχύτερο δυνατό από το χαρακτήρα της δοκιμής στην απόλυτα ενεργό δράση. Πραγματικά έλειπε μια τέτοια παρουσία από το Ελληνικό διαδίκτυο. Η δεκαετία του '60 και εν μέσω ηλεκτρικών μπουζουκιών, αρμονίων και "απαλλοτριωμένων" εξ Ινδιών κυρίως μελωδιών, έχει να παρουσιάσει μεγάλες στιγμές, σπουδαίες συνθέσεις και ανεπανάληπτες ερμηνείες. Τα 45άρια έγραψαν την δικιά τους ιστορία. Όσοι πιστοί συν-προσέλθετε λοιπόν.

Το έχω πει ήδη στον Μάκη, τώρα ισχύει και για 'σένα Ρουμελιώτη: Η πολιτεία θα έπρεπε να επιχορηγεί ως αρωγός το έργο σας. Και αντί να σας κόψει μόνιμο μισθό και να προβάλει κάθε σας δραστηριότητα, εμείς καθόμαστε και συζητάμε για τα "γνωστά" προβλήματα. Τέλος πάντων... Εύχομαι καλή επιτυχία!

Είμαι το νέο μέλος ο Kipseliotis (το Dreamlander το πρόλαβε άλλος στο pathfinder).
Για να γνωρίσεις κάπως καλύτερα μια γυναίκα δυστυχώς θα πρέπει πρώτα να την αγαπήσεις.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κουβεντούλα”