Βάση τραγουδιών...

Απόψεις σας για τη σελίδα, προβλήματα που εντοπίζονται, σχόλια, παρατηρήσεις
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Σωτήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005 06:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

#29 Δημοσίευση από Σωτήρης »

Dreamlander έγραψε: Θα ρωτήσω μόνο: Γιατί τώρα αυτή η πρόταση (ή μήπως αντιπρόταση); Όχι μόνο από την πλευρά σου ως προτείνοντα, αλλά και από την μεριά των διαχειριστών ή/και των θαμώνων, γατί να ασχοληθούμε - ο καθένας κατά πως μας αναλογεί - τώρα που σταμάτησε η διάθεση των mp3's με αυτό το θέμα; Για τον όποιον λόγο (τους όποιους λόγους) έχει τεθεί από την διαχείριση συγκεκριμένο χρονολογικό όριο το οποίο έχουμε σεβαστεί. Ήδη είναι ακετό αυτό που μας παρέχει ο Μάκης μέσα απ' την σελίδα του και δεν μειώνεται η αξία του με την απουσία των mp3's.
...
Δυστυχώς αν συνεχίσουμε να συζητάμε το θέμα που θέτεις, υπάρχει ο κίνδυνος (βεβαιότητα για μένα) να ακουστούν και άλλα πολλά, ακόμα πιο "περίεργα πράματα".
Ηρακλή μου το επαναλαμβάνω γιατί αν πέρασε απαρατήρητο σε σένα ίσως να πέρασε και σε πάρα πολλούς άλλους κάτι που ήδη εξήγησα. Δεν θέλω (για ευνόητους λόγους) να το πω πιο ξεκάθαρα, απλά σκέφτηκα πως τώρα που δεν υπάρχουν mp3 ξεπεράστηκαν κάποια... "άλλης φύσεως" προβλήματα, τα οποία μας απέτρεπαν από το να ανεβάσουμε τραγούδια νωρίτερα της 50ετίας. Με απλά λόγια θεωρούσα πως το πρόβλημα με τον Ζαμπέτα π.χ. (θα τρίζουν τα κόκκαλα του... απ' τα γέλια με τόσες αναφορές!) δεν ήταν αισθητικό αλλά ίσως έθετε σε άλλους κινδύνους τους διαχειριστές! Ελπίζω τώρα να το καταλάβατε όλοι! Προσωπικά δεν με ενοχλεί η εξειδίκευση στην κλασσική περίοδο του ρεμπέτικου, απλά σκέφτηκα πως θα μπορούσαμε πια να το διευρύνουμε. Παρακαλώ λοιπόν, για να τελειώνουμε, όσους ενδιαφέρονται να σκεφτούμε έναν τρόπο ώστε να γίνει αυτή η καταγραφή που πρότεινα εκτος σελίδας, μιας και ξεκάθαρα οι περισσότεροι δεν θέλουν να γίνει εδώ. Αν και προσωπικά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για το αν κάτι τέτοιο θα άλλαζε το ύφος της σελίδας, συμπαθάτε με και μη μου δίνετε σημασία! :)

Όσο για το δεύτερο σκέλος του post σου που επέλεξα να κρατήσω πιο πάνω θα σου αφιερώσω το εξής:
vacondios έγραψε: Σωτήρης έγραψε:
5ον: Αφού και τα υπόλοιπα τραγούδια όπως λες, έχουν "ίση καλλιτεχνική αξία", γιατί δεν μας αφορούν;

Διότι δεν είναι ρεμπέτικα
Έλεγα τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει και θυμήθηκα!!!
Ο Κανάκης με τον Καλυβάτση ντυμένοι χούλιγκανς σπάνε ένα αυτοκίνητο οπότε ο Κανάκης κάποια στιγμή απορρεί γιατί το σπάνε. Και του έρχεται η απάντηση από τον "ιδεολογικό καθοδηγητή" Καλυβάτση:
ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΑΘΗΝΑΪΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΕΕΕΕΣ!!!!!!
:D :shock: :lol:

Άβαταρ μέλους
Σωτήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005 06:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

#30 Δημοσίευση από Σωτήρης »

issipap έγραψε: Κι εγώ, δε θα ήθελα να συναντάω στη λίστα ή να ακούω στο ραδιάκι το "Φύγε κι ασε με" μετά το "Αν μ'αξιώσει ο θεός".
Φίλε issipap αν ανατρέξεις στην αρχή της κουβέντας θα δεις πως ξεκίνησα το θέμα για να φτιαχετεί μια βάση δεδομένων (λίστα με τίτλους τραγουδιών και λοιπές πληροφορίες δηλαδή) και όχι για να ανέβουν τα αντίστοιχα mp3 (παρόλο που προσωπικά δεν θα με χάλαγε καθόλου αυτό). Άρα δεν έθεσα θέμα να "χαλάσω" το πρόγραμμα στο ραδιόφωνο! Ελπίζω όσο πάει να είμαι και πιο ξεκάθαρος...

Άβαταρ μέλους
mortimer
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 23 Αύγ 2006 02:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#31 Δημοσίευση από mortimer »

georgalasg έγραψε:Δεν είμαι και το ποιο ενεργό μέλος της σελίδας λόγω διαφόρων καταστάσεων αλλα θα με ενδίεφερε να δω τραγούδια μετα το 55 με όποιο τρόπο αυτο είναι εφικτό (σε αυτή , σε άλλη σελίδα).
Κοίτα να δεις που εμφανίστηκαν οι ξεχασμένοι.. Κοράκια !

Άβαταρ μέλους
georgalasg
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 28 Σεπ 2004 11:41 am
Τοποθεσία: Καλαμάτα - Κυπαρίσσι Λακωνίας

#32 Δημοσίευση από georgalasg »

Κοίτα να δεις που εμφανίστηκαν οι ξεχασμένοι.. Κοράκια !
Μιλησε ο ενεργός με τις 14 δημοσιεύσεις . Μπράβο φίλε μου
Ταβέρνα η Σκάλα του Μιλάνου Βόλος
Η αυθεντική μουσική

Τρίχορδο και ξερό ψωμί

Άβαταρ μέλους
mortimer
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 23 Αύγ 2006 02:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#33 Δημοσίευση από mortimer »

στοιχεία προφίλ σου: 0.09 δημοσιεύσεις ανά ημέρα
προφίλ μου: 0.03 δημοσιεύσεις ανά ημέρα

είσαι απίστευτα ενεργητικός, κοράκι !

Άβαταρ μέλους
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 04 Απρ 2006 04:40 pm
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ

#34 Δημοσίευση από ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ »

Ρε μάγκες χαλαρώστε.
Αφότου εγεννήθηκα
φωτιά με τριγυρίζει
αν μ' έκαιγε θα γλίτωνα
μ' αυτή με βασανίζει.

Άβαταρ μέλους
Pikinos
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 29 Μάιος 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

#35 Δημοσίευση από Pikinos »

mortimer έγραψε:στοιχεία προφίλ σου: 0.09 δημοσιεύσεις ανά ημέρα
προφίλ μου: 0.03 δημοσιεύσεις ανά ημέρα

είσαι απίστευτα ενεργητικός, κοράκι !
Είδαμε και θαυμάσαμε, άιντε τώρα πίσω στο κλουβί!

ΥΓ Όποιοι έχουν προσωπικά θέματα να συζητήσουν ή να λύσουν, υπάρχουν και άλλα, πιό κατάλληλα μέσα επικοινωνίας, όπως πχ το τηλέφωνο, το email, το ΠΜ κλπ.
Von allem Geschriebenen liebe ich nur das, was einer mit seinem Blute schreibt. Schreibe mit Blut: und du wirst erfahren, dass Blut Geist ist.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Η δική σας γνώμη”