Προταση/Παρακληση

Απόψεις σας για τη σελίδα, προβλήματα που εντοπίζονται, σχόλια, παρατηρήσεις
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
MKALIKAN
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 22 Μαρ 2005 12:32 pm
Τοποθεσία: Πειραιας - Ν.Ηρακλειο

#15 Δημοσίευση από MKALIKAN »

Καλημερα και καλη εβδομαδα.
Συγνωμη προκαταβολικα για την επιμονη μου στο θεμα , αλλα επειδη δεν υπηρξε καποια αντιδραση απο τους υπευθυνους της σελιδας στην προταση μου , ενω αντιθετα πολλοι απο τους χρηστες εδειξαν ενδιαφερον , θα ηθελα να ρωτησω ξανα εαν υπαρχει περιπτωση (εφοσον και εαν βεβαια ειναι τεχνικα απλο) να γινει κατι τετοιο στο (οχι απαραιτητα αμεσο) μελλον.

Ευχαριστω πολυ.

mpletsas
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004 07:28 pm

#16 Δημοσίευση από mpletsas »

Διαφεύγει νομίζω ότι τα στοιχεία ενός τραγουδιού και η ταξινόμησή του στη σελίδα μεταβάλλονται. Ένα 30% (λέμε τώρα) ποσόστό των τραγουδιών, ανεβαίνουν στη σελίδα με λάθος ή ελλιπή στοιχεία. Αυτά στην πορεία διορθώνονται/συμπληρώνονται από τους άλλους θαμώνες αλλά μπορεί αυτό να γίνει και ένα μήνα αργότερα, και δύο και δέκα.

Αν φτιάχνετε έναν πίνακα (μην τον λέτε βάση γιατί η ο όρος «βάση δεδομένων» σημαίνει κάτι άλλο) με τα στοιχεία των τραγουδιών και τον ενημερώνετε άπαξ, «ψωνίζετε» λάθη και ανακρίβειες.

Για τον λόγο αυτό, προσωπικά δεν μπαίνω καν στον κόπο να κατεβάσω τραγούδια από τη σελίδα ή να τα ταξινομήσω στον δίσκο μου. Χρησιμοποιώ την ίδια τη σελίδα για αναζήτηση/οργάνωση των τραγουδιών και όταν θέλω να ακούσω κάτι, το κάνω στρημ επιτόπου. (Έχω γρήγορη σύνδεση εννοείται.)

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα κάνουμε τίποτα. Θα δούμε τί μπορούμε να κάνουμε... Ως τότε συνιστώ να επισκέπτεσθε τη σελίδα μια φορά το μήνα τουλάχιστον, για να μη χάνετε επεισόδια.

Άβαταρ μέλους
MKALIKAN
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 22 Μαρ 2005 12:32 pm
Τοποθεσία: Πειραιας - Ν.Ηρακλειο

#17 Δημοσίευση από MKALIKAN »

Μα ακριβως αυτο ειναι το θεμα. Τις συνεχεις διορθωσεις προσπαθω να "πιασω" και για αυτο το λογο αλλωστε προτεινα την παροχη σε αρχειο ολοκληρης της λιστας π.χ. μια φορα τον μηνα. Οπως ειναι τωρα ομως δεν μπορω να δω τις διορθωσεις που εχουν γινει π.χ. σε ενα τραγουδι το οποιο εγινε upload πριν απο 1 χρονο (εκτος αν το ψαξω με το ονομα του ή τον συνθετη κλπ.) γιατι το maximum backdate εχει οριστει στον ενα μηνα.Με αυτον τον τροπο νομιζω πως δεν ειναι δυνατο να εχει καποιος ευκολα μια ολοκληρωμενη εικονα της "βασης" μεχρι εκεινη την δεδομενη στιγμη. Τελος παντων ειναι μια απλη ιδεα. Για εμενα (και απο οτι μου ειπαν οι ιδιοι και για αλλους) εχει δουλεψει παντως , κυριως αφου δεν υπαρχει η δυνατοτητα της γρηγορης συνδεσης ...

sakispap
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: 02 Φεβ 2006 12:46 pm

#18 Δημοσίευση από sakispap »

Βρε παιδιά, αντί να παρακαλάμε ένας-ένας τον Γιαννάκη για την κατ' ιδίαν αποστολή, ας συνεννοηθεί ο ίδιος με τους διαχειριστές της σελίδας, να μπει κάπου που να είναι προσβάσιμη η δουλειά του από κάθε ενδιαφέρόμενο μέλος.

Άβαταρ μέλους
yiannakis
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 17 Φεβ 2005 04:23 am

#19 Δημοσίευση από yiannakis »

Παίδες, λάθος καταλάβατε. Εγώ έχω μια απλούστατη λίστα (όπως την βλέπετε και στην εδώ σελίδα). Το ωραίο αρχείο το έχει ο φίλος MKALIKAN.
Σ' αυτόν να την "πέσετε" :!: :lol:

Rumeliotis
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2005 11:12 pm
Τοποθεσία: Αμφισσα/Χαλκιδα
Επικοινωνία:

#20 Δημοσίευση από Rumeliotis »

MKALIKAN να μπορεις στειλε τι λιστα στο

rumeliotisx@yahoo.com ευχαριστω

εγω μαζευω κυριως δεκαετιας 60 αν θελεις κατι απο αυτη τη δεκαετια κατα 90% θα το εχω

Απάντηση

Επιστροφή σε “Η δική σας γνώμη”