Πρόβλημα

Απόψεις σας για τη σελίδα, προβλήματα που εντοπίζονται, σχόλια, παρατηρήσεις
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
ΔΠ
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 26 Σεπ 2005 03:12 pm

Πρόβλημα

#1 Δημοσίευση από ΔΠ »

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά.
όταν μου είπαν για την σελίδα σας (πριν 6 μήνες περίπου) δεν το περίμενα να βρω τόσο υλικό και τόσο καλή δουλειά σε ένα site. Μπράβο.

Από τότε ξεκίνησα να κατεβάζω σαν τρελλός τραγούδια ώστε να φτιάξω μια ωραία συλλογή και να τη μοιραστώ με παιδιά-ρεμπετόβιους που είτε δεν ξέρουν από Η/Υ είτε δεν έχουν ιντερνετ. Σήμερα που γύρισα από τις διακοπές διαπίστωσα 2 αλλαγές που κάνουν αδύνατη την λήψη άλλων αρχείων από τη λίστα σας.
1ο:Στην εύρεση τραγουδιού, ενώ παλιότερα είχατε πάνω από τα ονόματα δημιουργών,τραγουδιστών τη λέξη ΟΛΑ, τώρα δεν υπάρχει.
2ο:Πάτησα εύρεση τραγουδιού με κενό όνομα, (λύνοντας το 1ο πρόβλημα, αλλά δημιουργήθηκε νέο), δεν πατιέται η ημερομηνία προσθήκης.

Με λίγα λόγια, έχω ξεκινήσει να κατεβάζω όλα τα τραγούδια και σκέφτηκα να κατεβάζω σύμφωνα με την ημερομηνία προσθήκης του τραγουδιού ώστε να μην μου "ξεφύγει" κανένα. Τώρα όμως δεν μπορώ να συνεχίσω....

Μπορεί να γίνει κάτι για το πρόβλημα αυτό???

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΔΠ
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 26 Σεπ 2005 03:12 pm

#2 Δημοσίευση από ΔΠ »

Συγγνώμη που ξαναενοχλώ αλλά βρήκα ίσως ένα τρόπο για να μην σας κουράζω. Αντί για το κουμπί "Εύρεση τελευταίου μηνός" θα μπορούσατε να βάλετε "Εύρεση του τάδε μηνός" ?????

mpletsas
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004 07:28 pm

#3 Δημοσίευση από mpletsas »

Αυτές τις μέρες δεν μπορώ να ασχοληθώ αλλά δεσμεύομαι ότι θα το φτιάξουμε εντός δυο βδομάδων (την αναζήτηση ανα μήνα προσθήκης εννοώ).

sakispap
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: 02 Φεβ 2006 12:46 pm

#4 Δημοσίευση από sakispap »

Κώστα, κατ' αρχάς ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ σε όλες και όλους.
Ίσως πιο χρήσιμο θα ήταν να υπάρχει επιλογή χρονικού διαστήματος. Δηλαδή από (επιθυμητή) ημερομηνία έναρξης ΗΗΜΜΕΕ έως ημερομηνία λήξης ΗΗΜΜΕΕ.

Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 04 Μάιος 2005 10:10 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#5 Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΙΚΗ »

Αυτό που προτείνει ο Σάκης είναι πολύ καλό, το είχα ζητήσει κι εγώ παλαιότερα. Νομίζω θα διεκολύνει πολύ την αναζήτηση.

ΔΠ
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 26 Σεπ 2005 03:12 pm

#6 Δημοσίευση από ΔΠ »

Όντως μια αναζήτηση τέτοιου είδους θα βοηθήσει τρομερά κάποιον που ξεκινάει να κατεβάσει τα πάντα.
Βασικά τα έχω τάξει τα τραγουδάκια σε κάποιους και όταν ανέφερα τη συλλογη που υπάρχει.... μου έχουν γίνει όλοι τους κολιτρίδες... Άντε ρε κώστα πότε θα μας τα δώσεις!!

Ευχαριστώ παιδιά

Άβαταρ μέλους
yiannakis
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 17 Φεβ 2005 04:23 am

#7 Δημοσίευση από yiannakis »

Από το τσατ :
mpletsas (25/4/06 14:10 ) : Τα χρώματα κλπ είναι εύκολο να τα ταιριάξουμε καλύτερα, για την τοποθέτηση ρωτάω κυρίως.
mpletsas (25/4/06 14:08 ) : Παιδιά ποιόν από τους δυο τρόπους παρουσίασης αποτελεσμάτων της λιστας προτιμάτε; Ετσι όπως το έχει τώρα στην αναζήτηση ανα συνθέτη να βγάζει το σχόλιο απο κάτω αντί σε στήλη είναι καλύτερα;
-----------------

Μπράβο!!! Εξαιρετικό φίλε ! Έτσι να το αφήσεις τελικά. Είναι βολικό και αισθητικά καλύτερο (για κάτι σχόλια "σεντόνια"...).
Και να γίνει αν είναι εύκολο και στο σύνολο της λίστας τραγουδιών.

Παρατήρηση:
1. Απλά να μεγαλώσεις τη στήλη του τραγουδιού κι ας είναι μικρότερες της χρονολογίας και της αποστολής. (Ωστε να μη γυρίζει δλδ σε δεύτερη σειρά ο τίτλος, ας γυρίζουν τα άλλα!)
2. Το έντονο μπλεδάκι είναι κουραστικό, ας γίνει απαλό σαν το μωβ του φόντου. Το απαλό σιελ είναι μια χαρά για μας τους μισόστραβους...

Απάντηση

Επιστροφή σε “Η δική σας γνώμη”