Στελλάκης & Πολλές φορές με πλήγωσες

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
LIAS
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007 01:15 am
Τοποθεσία: Λαμία

Στελλάκης & Πολλές φορές με πλήγωσες

#1 Δημοσίευση από LIAS »

Ακούστε κι εσείς το DG-7221 ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΕΣ από την βάση και πείτε μου την γνώμη σας στα παρακάτω ερωτήματα:
1) μήπως αυτός που συμμετέχει ελάχιστα ως 2η φωνή, ΔΕΝ είναι ο Στελλάκης?
2) μήπως αυτή η φωνή που ακούγετε είναι karaoke? (πήγε δηλαδή ένας τύπος κι έγραψε την φωνή του "πάνω" στην αρχική ηχογράφηση)

Η ηχογράφηση είναι αρκετά αλλοιωμένη και θέλει προσεκτική ακρόαση, το θέμα αυτό μου προέκυψε τυχαία όταν άκουσα μια ολόιδια καθαρότερη ηχογράφηση, αλλά χωρίς 2η φωνή....

κώστας2111970
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2006 05:32 pm

#2 Δημοσίευση από κώστας2111970 »

Το δισκάκι DG-7221 από τη μια μεριά έχει το τραγούδι "η πέτρα της υπομονής" (υπάρχει στη σελίδα και είναι επίσης απο τον Στελλάκη και τη Λιδια) και από την άλλη το " πολλές φορές σε μίσησα".
Αν ακούσεις και την πέτρα της υπομονης θα δεις οτι η συμβολή του Στελλάκη είναι αντίστοιχη.
επίσης η φωτογραφία του δίσκου DG-7221 (και από τις δυο μεριές) υπάρχει στη σελίδα
http://www.4shared.com/all-images/iCdHq ... ToShow=100

οπου αναφέρεται ο Στελλάκης και στα δυο τραγούδια.
Οπότε το karaoke μου φαίνεται απίθανο.

LIAS
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007 01:15 am
Τοποθεσία: Λαμία

#3 Δημοσίευση από LIAS »

Είναι μια ένδειξη βέβαια η ετικέτα και οι γνωστοί κατάλογοι, αλλά δεν θα είναι και η πρώτη φορά που θα βλέπουμε ετικέτα με λάθος στοιχεία στην περίπτωση που έχω δίκιο.
Πριν γράψω τα παραπάνω είχα ακούσει την πίσω πλευρά του δίσκου με το "η πέτρα της υπομονής" (όπως και άλλα με τους ίδιους τραγουδιστές) και αν το προσέξεις καλά, δεν έχει καμία σχέση η χροιά της φωνής του «Στελλάκη» μεταξύ των τραγουδιών. Επίσης και με αρκετή διαφορά, ΔΕΝ ακούγετε «πάνω» από την υπόλοιπη ηχογράφηση όπως στο πολλές φορές με πλήγωσες (δεν ξέρω πως να το διατυπώσω σωστότερα).

Κι εγώ φυσικά με ενδείξεις πάω σύμφωνα με ότι ακούω, απόδειξη θα ήταν αν είχε κάποιος φίλος τον δίσκο για να το ξεκαθαρίζαμε αν είναι αλλοιωμένη η ηχογράφηση ή όχι

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”