ένσταση

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Pikinos
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 29 Μάιος 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Re: AEΠΙ

#8 Δημοσίευση από Pikinos »

stravoxylo έγραψε:Οποτε πιστευω ειναι καλυτερα να μενουν τα ονοματα στην αφανεια, γιατι ζουμε σε πολυ τρελλη χωρα και δεν ξερεις τι μπορει να σου ξημερωσει. Ας τους ευχαριστουμε εμεις μεσα απο την σελιδα αυτους τους ωραιους ΤΥΠΟΥΣ που μας τα δωρισανε ανιδιοτελως και ευφραινεται η καρδια μας ακουγοντας τα.
Άιντε πέστα ρε στραβόξυλο!

Αντί να ευχαριστείτε για την εχεμύθεια των παιδιών, που έσπευσαν ευθύς να μας προστατέψουν σαν θαμώνες και προσωπικότητες, κάθεστε και μιρλιάζετε κάνοντας την τρίχα τριχιά!
christos_p έγραψε:Επιτέλους βρέθηκε ένας οργανισμός να προστατεύσει τα πνευματικά δικαιώματα του ρεμπέτικου. Είμαι σίγουρος ότι ο Α. Δελιάς θα είναι πιο ήσυχος τώρα, εκεί που βρίσκεται. Άιντε γιατί είχε γίνει μπάτε σκύλοι αλέστε το ρεμπέτικο, λίγη τάξη δε βλάπτει....
.

Εγώ πάλι λέω ότι, αν εκεί που βρίσκεται μπορούσε να σε διαβάσει, θα έτριζαν τα κόκκαλά του!

Υποθέτω βέβαια, ότι θα είσαι από τους πρώτους που θα καταβάλλουν τον οβωλό τους, στηρίζοντας, τόσο την προσπάθεια όσο και το «θεάρεστο έργο» και την ες αεί ύπαρξη της ΑΕΠΙ, έτσι;!

Εκτός βέβαια κι αν κάνεις πλάκα, οπότε ήμαρτον και να με συμπαθάς!
Von allem Geschriebenen liebe ich nur das, was einer mit seinem Blute schreibt. Schreibe mit Blut: und du wirst erfahren, dass Blut Geist ist.

AGIS
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: 05 Φεβ 2005 06:16 pm
Επικοινωνία:

Re: AEΠΙ

#9 Δημοσίευση από AGIS »

Pikinos έγραψε:Αντί να ευχαριστείτε για την εχεμύθεια των παιδιών, που έσπευσαν ευθύς να μας προστατέψουν σαν θαμώνες και προσωπικότητες, κάθεστε και μιρλιάζετε κάνοντας την τρίχα τριχιά!


Εγώ μπορώ να ευχαριστήσω τα παιδιά και για την εχεμύθεια και, ακόμη περισσότερο, για όλη την προσωπική δουλειά που κάνουν, η οποία έδοσε και συνεχίζει να δίνει υπόσταση στη συλλογική προσφορά.
Αλλά η γκρίνια, η τρίχα κι η τριχιά δε μ' αφορούν. Με ενοχλεί απλά το ότι εκτός από την οικονομική παρέμβαση που ασκεί η ΑΕΠΙ, ασκεί επίσης παρέμβαση, άμεσα ή έμμεσα, και στην -ας την πω- ηθική βάση πάνω στην οποία είναι οικοδομημένη η σελίδα.
Αν δεν ενοχλεί άλλον αυτό το θέμα, τότε είναι και σαν θέμα τελειωμένο.
Όπως και θα ήταν ήδη από την πλευρά μου, αν δεν άκουγα τα περί μίρλας, τρίχας και τριχιάς.

Άβαταρ μέλους
Pikinos
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 29 Μάιος 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

#10 Δημοσίευση από Pikinos »

Γειά σου ρε AGIS καταλύτη και γραφικέ σαν τον γραφίτη!

ΥΓ Πες μου αλήθεια, τί νούμερο μπλουζάκι φοράς; Βρίσκομαι για δουλειές στο Βιετνάμ και βρήκα στο παζάρι κάτι ωραιότατα T-shirts με τη φάτσα του Χο-Τσι-Μινχ…θα σου πάνε χάρμα! :P
Von allem Geschriebenen liebe ich nur das, was einer mit seinem Blute schreibt. Schreibe mit Blut: und du wirst erfahren, dass Blut Geist ist.

AGIS
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: 05 Φεβ 2005 06:16 pm
Επικοινωνία:

#11 Δημοσίευση από AGIS »

χα χα καλό :D

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”