προς προβληματισμό.

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
manosg
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2006 09:18 pm
Τοποθεσία: Μοζαμβίκη

#8 Δημοσίευση από manosg »

Παίδες συγνώμη για την αναστάτωση που προκάλεσα. Έχετε δίκιο! Ασχέτως αν υπάρχει πρόθεση ή όχι, όλοι κρινόμαστε εκ του αποτελέσματος και μερικές φορές το αποτέλεσμα μπορεί να είναι κακόγουστο και ειρωνικό.
Προτείνω λοιπόν την άμεση διαγραφή μου, γιατί είμαι σίγουρος ότι θα υποτροπιάσω πάλι .

Φιλάκια!
Γεια σου Λατρεία!

Υ.Γ. Υποπτεύομαι ότι πίσω απ’ όλα κρύβεται η Κοκοώνα (χιούμορ).
Κρατούσε πλέον μιαν απόσταση απ' την τρέλα, όχι για να σωθεί
Αλλά για να την σώσει αν με νοείς,

Άβαταρ μέλους
Kokona
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 27 Σεπ 2005 12:41 pm
Τοποθεσία: Κως

#9 Δημοσίευση από Kokona »

Υπάρχει μια λεπτή διαχωριστική γραμμή μεταξύ της καλοπροαίρετης πλάκας και της ενοχλητικής γελοιοποίησης των πραγμάτων. Στην περίπτωση του συγκεκριμένου ποστ για το οποίο δημιουργήθηκε το θέμα, έχω να πω ότι η γραμμή αυτή δεν παραβιάστηκε αλλά σίγουρα ήταν στο όριο. Καλώς λοιπόν παρενέβη ο συντονιστής και μάλιστα διακριτικότατα με πμ μετά τις αρχικές του παρατηρήσεις. Και μέχρι εδώ όλα καλά! Κανένα πρόβλημα ούτε με τους χρήστες ούτε με τον διαχειριστή!!
Κρίνοντας όμως από τα πμ που ακολούθησαν, αλλά και από έναν παροξυσμό στο τσατ από το μέλος που αποκλείστηκε (εγώ μεταξύ λίγων είχα το θλιβερό προνόμιο να το διαβάσω) η αντίδραση του μέλους isispap ήταν προσβλητική.
Το χιούμορ, η πλάκα, τα πειράγματα μέσα σε ένα πλαίσιο καλής διάθεσης είναι χαρακτηριστικό της σελίδας το οποίο δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να χαθεί (μείνε manosg!!!!) και είμαι η πρώτη που κάνει διαρκώς πλάκα στη σελίδα (μην πάρετε αέρα εσείς οι γνωστοί και ζητήσετε τη διαγραφή μου!!!!)
:lol:
Θεωρώ χρέος μου όμως να ανταποκριθώ σε αυτή την πρόσκληση των συντονιστών, να προσπαθήσουμε εμείς οι ίδιοι χρήστες να κρατήσουμε ένα επίπεδο στη σελίδα και να μην παρακολουθούμε άπραγοι να φτάνουν τα πράγματα στα άκρα, σε εντάσεις και διαγραφές. Όσο κι αν η κοσμιότητα σε δημόσιες συζητήσεις είναι κάτι σχετικό για τον καθένα μας νομίζω ότι δεν είναι κάτι ανέφικτο. Στο παρελθόν ήμασταν εμείς οι ίδιοι οι χρήστες που κρατήσαμε το τσατ όταν πήγε να ξεφύγει στις βωμολοχίες, ήμασταν εμείς οι ίδιοι οι χρήστες που κρατήσαμε το τσατ όταν άρχισε να γίνεται ροζ. Με τον ίδιο τρόπο της κοινής αίσθησης αξιοπρέπειας και κοσμιότητας που καταφέραμε να κρατήσουμε μέχρι τώρα μπορούμε να κρατήσουμε και τα ποστ σε ένα επίπεδο. Θα φέρω παράδειγμα το ποστ περί αισθητικής: κάποια στιγμή πήγε να ξεφύγει και κατάφεραν οι ίδιοι οι χρήστες να το κρατήσουν επειδή πήραν θέση! και τώρα να χαίρεσαι να διαβάζεις μια αξιοπρεπέστατη αντιπαράθεση απόψεων
Ας κάνουμε το ίδιο για όλες τις δημόσιες συζητήσεις, βγάζοντας τους διαχειριστές από αυτή τη ψυχοφθόρο διαδικασία να έρχονται σε σύγκρουση με κάθε μέλος που δεν αντιλαμβάνεται ότι πρόκειται για χώρο δημόσιας συζήτησης!
Και για να απαντήσω στον Μάνο ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ εγώ τα υποκίνησα όλα για να σε διαγράψουν :twisted:αλλά πήρε άλλον η μπάλα!!! :?
Δε νομίζω ότι εχω γράψει μεγαλύτερο ποστ :roll: Συγνώμη για την έκταση :wink:
Δε φοβούμαι τους βορειάδες και το αλμυρό νερο
μον’ φοβούμαι τους ανθρώπους στη στεριά να μην πνιγώ

Άβαταρ μέλους
ntouzenis
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2005 12:54 pm
Τοποθεσία: Χανιά

#10 Δημοσίευση από ntouzenis »

Admin έγραψε:Φραγμός στην πέννα χρειάζεται όταν γράφεις πράγματα που δεν πρέπει σε μέρος που δεν πρέπει. Όταν κατά γενική παραδοχή είναι ενοχλητικό, όπως στη συγκεκριμένη περίπτωση. Και να προσπαθούμε να τα βάλουμε σε μια σειρά, να τρώμε και "γαλλικά" από πάνω.
Γενικά το να παρεκτρέπεται άλλη μια σοβαρή προσπάθεια και να μη λέει κανείς τίποτα ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.
Εννοειται οτι στην συγκεκριμενη περιπτωση απο τις παραθεσεις που ειδα, γιατι και γω δεν τι ειδα λαϊβ το ολο σκηνικο ... τα γαλλικα ηταν προχωρημενα και
χρειαζοταν αναλογη απαντηση ή αυτο που τελικα εγινε ...

Άβαταρ μέλους
dimitrios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 07 Ιαν 2005 08:24 pm
Τοποθεσία: Ραφηνα

#11 Δημοσίευση από dimitrios »

Νομιζω οτι το θεμα ειναι απλο. Η ιστιοσελιδα εχει μια ιστορια και ειναι πολυ ευκολο για καποιον να μπει στο πνευμα της - παροτι αυτο μεταβαλλεται. Οταν γινεται πλακα, ειμαι σιγουρος οτι ο οποιοσδηποτε ευφυης αναγνωστης μπορει να διακρινει το υφος, την χροια και ολο το σημαινομενο παρασκηνιο του αναγνωσματος. Δε τιθεται θεμα οτι οταν η πλακα του δεινα ειναι στην πραγματικοτητα ειρωνικη προσβολη του αλλου, στο πνευμα της παρεας πρεπει αυτος να αποκλειστει. Δεν ειναι θεμα ανελευθεριας, αφου κανενας δεν υποχρεωνει τον οποιοδηποτε να συμμετεχει στις συζητησεις. Οταν καποιος ομως επιλεγει να συμμετεχει, οφειλει να σεβεται τους υπολοιπους, οπως οφειλουν και οι αλλοι να τον σεβονται. Ετσι το μονο που μενει, ειναι καλοπροαιρετα να αντιλαμβανεται κανεις μεν το προσωπικο χιουμορ του αλλου οσο και να αποκλειει και να διαγραφει την κακοβουλη ειρωνικη συμπεριφορα. Οπως γινεται δηλαδη ετσι και αλλιως, χωρις προσπαθεια, σε ολους τους υγιεις κοινωνικους συσχετισμους.

Άβαταρ μέλους
ΙΑΣΩΝΑΣ
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 22 Ιαν 2008 10:21 pm
Τοποθεσία: Μακρια απ τον Πόρο, ΤΡΙΚΑΛΑ ΗΜΑΘΙΑΣ τώρα
Επικοινωνία:

#12 Δημοσίευση από ΙΑΣΩΝΑΣ »

Καιρος ηταν!!! να μπει καποια ταξη..Θα σπασω τη σιωπη μου,παρακολουθω καιρο απο μακρυα..Η σελιδα μας εγινε αμερικαν μπαρ..Βοηθατεεε
ευχαριστω...
Θα μεταλαβω με νερο Θαλασσινο σταλα τη σταλα σιμαγμενο απ το κορμι σου,σε τασι αρχαιο μπακιρενιο αλγερινο που κοινωνουσαν πειρατες πριν πολεμησουν...
http://www.youtube.com/user/bikos68

Άβαταρ μέλους
Σωτήρης
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005 06:05 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

#13 Δημοσίευση από Σωτήρης »

Συγγνώμη ρε παιδιά, βοηθήστε με! Εκτός από τις pm απαντήσεις, που μεταφέρθηκαν, είναι σαφείς και δεν σηκώνουν σχολιασμό, δεν βλέπω τα post που οδήγησαν σε παρατήρηση αρχικά (προφανώς σβήστηκαν) και δεν έχω καταλάβει τι έγινε. Θα μπορούσαμε παρακαλώ να έχουμε μια πιο σαφή εικόνα;

Άβαταρ μέλους
Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: 01 Ιαν 1970 02:00 am
Επικοινωνία:

#14 Δημοσίευση από Admin »

Σωτήρη νομίζω ότι θα ξεφύγουμε αν αναλύσουμε πάλι τα ίδια και τι βρισίδι έπαιξε, ποιος είπε τι στον άλλον κλπ... Δεν θα θελα κάτι τέτοιο.

Κλειδωμένο

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”